kos4 Opublikowano 27 Września 2015 #1 Opublikowano 27 Września 2015 Witam nazywam się Tomek,jestem z Górnego Śląska i przymierzam się do startu baniaka z małym skrawkiem Malawi o wymiarach 200x40x60 czyli 480 litrów. Akwarium już jest zamówione i się klei(szkło 12cm).Szerokość mnie ogranicza ponieważ wizję mam aby stało w przedpokoju na szafce 200x40x100h którą już mam.Będzie filtracja narurowa na pompie alpha2 25/60(2 korpusy równolegle przed pompą i 3 korpusy biologia-każdy z możliwością zakręcenia zaworu).W mechanikach będą sznurkowe 100mikronów,natomiast nie wiem co włożyć do biologii, myśłałem o matrixie i purigenie-czy to dobry wybór? Wodę w mieszkaniu mam 8ph.Oświetlenie led,tło zrobie sam z łupków,piasek czytałem że granulacja od 0,8 wzwyż-Chciałbym aby w akwa było kolorowo..Marzą mi się takie rybki 2+6: 1.Maylandia estherae OB 2.Pseudotropheus demasoni 3.Metriaclima elongatus chailosi 4.Cynotilapia afra "cobue" 5.Aulonocara jacobfreibergi Proszę o poradę bo z obsadą jestem zielony Pozdrawiam
Post_Mortem Opublikowano 28 Września 2015 #2 Opublikowano 28 Września 2015 Utworzyłem odrębne wątki tematyczne w odpowiednich działach poświęconych obsadzie: http://forum.klub-malawi.pl/obsada-200x40x60-t25999.html oraz filtracji: http://forum.klub-malawi.pl/filtracja-narurowa-200x40x60-t25997.html Proszę o przestrzeganie obowiązujących na forum zasad oraz poruszanie poszczególnych zagadnień w odpowiednich działach. 1
juppi Opublikowano 28 Września 2015 #3 Opublikowano 28 Września 2015 Witaj Przy powierzchni dna 200x40, zrezygnowałbym całkiem z wewnętrznego tła. Nawet łupki odejmą te kilka cm... i zostanie coś a'la "akwaria ścienne" 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się