Skocz do zawartości

Filtracja narurowa 200x40x60


kos4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się Tomek,jestem z Górnego Śląska i przymierzam się do startu baniaka z małym skrawkiem Malawi o wymiarach 200x40x60 czyli 480 litrów.:)

Akwarium już jest zamówione i się klei(szkło 12cm).Szerokość mnie ogranicza ponieważ wizję mam aby stało w przedpokoju na szafce 200x40x100h którą już mam.Będzie filtracja narurowa na pompie alpha2 25/60(2 korpusy równolegle przed pompą i 3 korpusy biologia-każdy z możliwością zakręcenia zaworu).W mechanikach będą sznurkowe 100mikronów,natomiast nie wiem co włożyć do biologii, myśłałem o matrixie i purigenie-czy to dobry wybór? Wodę w mieszkaniu mam 8ph.


Pozdrawiam

post-16351-14695724390496_thumb.jpg

post-16351-14695724396127_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od narurowca ale niektórzy chyba mają dodatkowy wylot za pompa przed biologia. Bo biologia spowalnia bardzo przepływ szkoda trochę tłumik tym pompę skoro może za cyrkulację przy okazji robić.

Ale jak pisałem wcześniej specem nie jestem niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(szkło 12cm)


Strasznie pancerne i ciężkie miałbyś to akwarium... ;) przepraszam za OT, ale jakoś tak rzuciło mi się w oczy ;) Masz wysokie pH, ale mimo wszystko jak biologię zastosowałbym grys koralowy, może on wpłynąć jako bufor na pH, ale musiałoby go być naprawdę sporo, a jego porowata powierzchnia jest super miejscem dla bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o wkład to jak najbardziej matrix ponieważ w korpusach za wiele miejsca niema. Pamiętaj żeby wodę w korpusach z biologią puścić wodę odwrotnie niż jest to dedykowane. Po przez rurkę, jak w kubełku. I za pompą proponował bym zapodać 4 korpusy zamontowane po dwa równolegle. Do tego styknie jeden zawór pomiędzy pompą, a korpusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Pomyślę aby zastosować pomysł aby były 2 równoległe(chyba nawet widziałem schemat tu na forum), tylko co mam do nich włożyć? FBL,matrix,grys koralowy i purigen? O rurkach pamiętam i kierunku przepływu. Zastanawiam się jak mam zrobić końcówkę zasysu wody z akwa,na jakiej wysokości ją umieścić aby nie wciągała rybek i piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że już nie będę dokładał korpusu i zrobię iż za pompą dam 1 korpus na FBL lub purigen a kolejne 2 równolegle z matrixem i grysem na wierzch -czy tak to ma sens? Wiem że ważne są parametry wody,ale czy coś jeszcze muszę wsypać po zalaniu? bo co u niektórych osób tu na forum ryby miały by lepszą wodę bezpośrednio z kranu niż po chemii:) Bez urazy oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ważne są parametry wody,ale czy coś jeszcze muszę wsypać po zalaniu? bo co u niektórych osób tu na forum ryby miały by lepszą wodę bezpośrednio z kranu niż po chemii:) Bez urazy oczywiście.


Ależ bez urazy zacznij od początku i tego co ważne czyli parametrów wody. Jak wiesz jaką masz wodę to wiesz co włożyć do filtracji narurowca jak nie wiesz to jesteś w czarnej d... i dajesz na czuja.

Niech ci ten Zakład Inżynierii Wodnej w Mikołowie poda parametry wody którą ci pompuje do chałupy i baniaka, bo wiem gdzie awarie i ile samochodów w przetargu sprzedają ale jaka woda w Mikołowie za chiny ludowe nie mogę się dowiedzieć.

A szczególnie niech ci podadzą jak dezynfekują wodę byś bez chemii miał lepszą niż ci z chemią - bez urazy:D na prawdę zacznij od tej wody wodociągowej.

Może się okazać że wypełnienia będą potrzebne zupełnie inne niż to co zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Jak będę miał testy to zrobię i napiszę jak to u mnie wygląda. Woda u nas jest ze zbiornika Goczałkowice a ciekawostką jest to iż znam dużo osób w tym mój brat co piją ją bezpośrednio z kranu od lat i sobie chwalą:)

Czy testy JBL paskowe mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.