Skocz do zawartości

Wszystko DIY szafka, komin, sump, hqi, hydroponiczny - foty


makok

Rekomendowane odpowiedzi

myślałem o odławianiu... hehehe

albo zadziała pułapka z plexy, albo niech mają swój zalążek wolności :mrgreen:


jeśli uda mi się tutaj uzyskać tonięcie całej kostrukcji (składa się z 4 elementów, które będą sklejone silikonem i z założenia mają stanowić jedność) tak jak z testowym kamieniem, to będę to do odławiania wyciągał - ale to w najgorszym wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak tło będzie w pełni ze styropianu + ceresit - żadnych normalnych skał... więc wsio będzie ukryte...

inspiracje: http://www.malawigruppen.dk/udstilling1.htm



Czy niby na tych wszystkich zdjęciach dekoracje są z ceresitu?


Bardzo fajne zbiorniki. Wydaje mi się, że chyba wszystkie mają światło

HQI, a co najmniej kilka jest "male only". Coraz bardziej mam ochotę

na zbiornik "male only"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"male only"? nie rozumiem, znaczy same samce?


Tak. Plusy, zwłaszcza przy non-mbunie są poważne. Jeżeli komuś

zależy głównie na wyglądzie i różnorodności.


- nie ma samic, które szczególnie w non-mbunie nie są nawet w połowie

tak atrakcyjne jak samce


- jest mniej agresji, nie ma ganiania samic, nie ma bronienia tarlisk,

więc zapewne jest znacznie mniej pobić i zgonów


- nie ma narybku, więc nie ma problemu z odławianiem, ani z niekontrolowanym przerybieniem


Minusy też są oczywiste. Nie ma tarła i rozmnażania, które same w

sobie są fascynujące (podobnie jak u ludzi :-). Podobno również

nie ma możliwości, żeby samotny samiec wybarwił się choćby

podobnie do takiego z haremem, chociaż co do tego nie jestem

pewny, była kiedyś taka dyskusja, ale wyniki nie były przekonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło zabetonowane jedną warstwą narazie...


drugą warstwą zlikwiduje ten kąt prosty w konstrukcji po prawej stronie... i wygładzę całość...


do tego dojdzie jedna skałka wklejona na tylną szybę pod listwę między te dwie konstrukcje i to chyba tyle...

czy dać jeszcze ten kamień? (w miejsce tej kostki styropianu na poprzednim filmie)


http://www.uznam.net.pl/~motowilk/tlo-zabetonowane.mp4 jak zwykle plugin quicktime - ok 3MB


a i jeszcze jedno pytanie... po co się zrasza schnący ceresit? i po czym poznać że nie bierze już wody?

nie przeszkadza mi to, ale zastanawiam się z czystej ciekawości... bo po 24h zraszania pacnąłem druga warstwę i ta już jakby mniej łykała, ale też i intensywniej zraszam... czy ma to coś wspólnego z mikropęknięciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrasza sie go z tej prostej przyczyny, żeby cała reakcja chemiczna doszła do końca. Kupujesz to jako proszek czyli ma to określony skład chemiczny. W momencie dostarczenia wody zaczyna się reakcja chemiczna (w obecności tlenu). Aby reakcja się zakończyła potrzeba stosunkowo dużo wody.

Często przy takich reakcjach wydobywa się dużo produktów ubocznych w postaci różnych gazów oraz chodźby ciepła.


Jeżeli wierzchnia warstwa już zastygła to wcale ne znaczy, że reakcja nastapiła do końca i wytrąciło się to co miało się wytrącić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo jaka ładna teoria, szkoda tylko że nieprawdziwa :)

każdy murarz wie że beton trzeba polewać i to nie tylko ten w akwarium ale na placach budów również, a tam to się ma w nosie ile produktów ubocznych się z niego wydostaje.


Więc polewa się po to aby spowolnić reakcję szybszego wysychania, a robi się to po to aby struktura betonu czy ceresitu jak w tym przypadku była mocniejsza no i aby nie dochodziło do pęknięć jak to może być przy gwałtownym schnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora !!! Witam! Napisz mi coś o rozwiązaniu które zastosowałeś u siebie a mianowicie filtracja ! Sump, jak mniemam, będzie filtrował akwarium ale napisz o pompie CO jaka i gdzie będzie pobierała wodę , jakiej wielkości będzie sump i jakie zastosujesz w nim materiały filtracyjne. Co zrobisz aby rozwiązać problem gdy pompa się zapowietrzy z braku wody (pompy CO nie lubią na sucho działać). - Myślałem o takim pływaku który w razie dużego obniżenia poziomu wody w komorze ssącej sumpa wyłączy pompę na czas aż woda napłynie przez wkłady które np. się zapchały lub innej okoliczności. Gdzie będzie powrót czystej wody do akwarium. Na jakim biegu będzie pracowała pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaro: napisałes praktycznie to samo co ja... "wiec polewa się aby spowolnić reakcje szbszego wysychania" - reakcja chemiczna zachodzi przy zewnętrznej krawędzi powłoki w pierwszej kolejności ze względu na dostępność tlenu oraz wody.... W środku reakcja nie zachodzi tak szybko dlatego musisz polewać wodą aby zewnętrzna nie skamieniała tak szybko....



"aby betonu.. była mocniejsza"


heh nie wiem jak Ci odpisać... To tak jakby ktoś napisał: Wymieniam wode w akwa bo tak każdy akwarysta wie ze trzeba robić [tak jakby Twoje stwierdzenie]. A ja napisze: podmiana wody ma na celu zmniejszenie ilości azotanów poprzez rozrzedzenie wody... srata tata...


Będe się upierał ze napisałem poprawnie "i prawdziwie". W przypadku klejów i zapraw w budowlance reakcje zachodzą po kilkadziesiąt godzin a beton potrafi uzyskać swoje właściwości po 2tygodniach. W praktyce "każdy murarz wie" że trzeba polewać bo beton pije jak głupi. A pije właśnie dlatego, że reakcja wciąć zachodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.