woojtek70 Opublikowano 14 Września 2015 #1 Opublikowano 14 Września 2015 Witam wszystkich,chciałbym Wam przedstawić swoje akwarium,rybki mam od końca kwietnia.Były kupione jako 2-3 cm maluszki,więc trochę już podrosły.Karmione moim mixem z krewetek,dorsza,morszczuka z dodatkiem odrobiny szpinaku,czosnku i witamin.Oprócz tego oczywiście różne granulaty i ostatnio kupuję im mrożoną stynkę,którą siekam nożem w całości,razem z płetwami i uwielbiają takie jedzonko,To super naturalny pokarm,tak uważam nie wiem jak wgrać filmik,bo nawet jak używał funkcji załącznik to i tak lipa więc daje link do filmiku 600L malawi non mbuna utaka cichlids - YouTube -- dołączony post: Niedługo lekka redukcja,jak już będę pewny płci rybek.A niedługo zagoszczą aristochromis christyi -- dołączony post: o udało się jednak
stan Opublikowano 14 Września 2015 #2 Opublikowano 14 Września 2015 A niedługo zagoszczą aristochromis christyi Za duża ryba do tego akwarium, rośnie do 30cm. Ogólnie rzecz biorąc ten zbiornik jest za mały na predatorium , raczej jakaś non-mbuna ale nie drapieżniki i to tak duże.
woojtek70 Opublikowano 14 Września 2015 Autor #3 Opublikowano 14 Września 2015 Za duża ryba do tego akwarium, rośnie do 30cm. Ogólnie rzecz biorąc ten zbiornik jest za mały na predatorium , raczej jakaś non-mbuna ale nie drapieżniki i to tak duże. rybki przyjadą w wielkości ok 15-16cm i nie będzie to ich akwarium docelowe,dla nich będzie przeznaczony inny zbiornik,po prostu mam okazję kupić te ryby teraz w dobrej cenie i co ważne piękne sztuki,będą tutaj tylko jakieś 2 max 3 miesiące potem będą miały dla siebie 720l 200x60x60,wymiary obecnego zbiornika to 170x60x60,w nowym akwa będą maksymalnie dwa gatunki,myślę że przez ten czas jeszcze nie dorosną do swoich rozmiarów
crav Opublikowano 14 Września 2015 #4 Opublikowano 14 Września 2015 Wg mnie dla aristo minimum to 250 cm. To wielka silna ryba
piotriola Opublikowano 14 Września 2015 #5 Opublikowano 14 Września 2015 Witaj Ciekawy zbiornik , dieta jaką stosujesz to dla niektórych użytkowników coś nowego. Może opiszesz szczegółowo w dziale żywienie jaki jest skład i jak przygotowujesz ten mix. pozdrawiam i czekam na odzew.
woojtek70 Opublikowano 14 Września 2015 Autor #6 Opublikowano 14 Września 2015 Wg mnie dla aristo minimum to 250 cm. To wielka silna ryba wiem o tym ale myslę,że dla 1+4 200cm powinno wystarczyć i będą tam same lub ewentualnie jakiś jeszcze jeden gatunek odpowiedni dla ich towarzystwa w podobnym układzie,poza tym nowy zbiornik jest dopiero w projekcie,myslałem o takim standardowym,bo jest tańszy najwyżej zamówię dłuższy 250cm kosztem wysokości 50cm,szerokość zostawię 60 cm,litraż zostanie praktycznie ten sam,a zawsze ładniejsze będzie.Ważne że zgoda na taki baniak już jest .Oprócz tej 600tki mam jeszcze 160l i na dniach przybędzie standardowe 375l i to ma być jednogatunkowe dla placidochromis mdoka white lips -- dołączony post: Witaj Ciekawy zbiornik , dieta jaką stosujesz to dla niektórych użytkowników coś nowego. Może opiszesz szczegółowo w dziale żywienie jaki jest skład i jak przygotowujesz ten mix. pozdrawiam i czekam na odzew. już napisałem w dziale żywienie,mam nadzieję że się przyda i że mnie nie zjecie za takie żywienie,ale wg mnie i wielu lat doświadczenia to dobra karma,podobny mix tylko lekko zmodyfikowany(serca indycze 30% mixu) stosowałem przez wiele lat u palet i było super
stan Opublikowano 14 Września 2015 #7 Opublikowano 14 Września 2015 najwyżej zamówię dłuższy 250cm kosztem wysokości 50cm,szerokość Co Wy ludziska z obniżaniem zbiorników na dodatek długich. Przecież im wyżej tym lepiej dal tak dużych ryb i nie tylko. A cena ? Jak to będzie różnica 200zł może mniej bo przy takich rozmiarach cena za wiele już nie rośnie , a dwa akwarium takie stawia się na lata , a nie dni, że zaraz sobie zmienisz bo na bank będzie za niskie. 1
woojtek70 Opublikowano 14 Września 2015 Autor #8 Opublikowano 14 Września 2015 Co Wy ludziska z obniżaniem zbiorników na dodatek długich. Przecież im wyżej tym lepiej dal tak dużych ryb i nie tylko. A cena ? Jak to będzie różnica 200zł może mniej bo przy takich rozmiarach cena za wiele już nie rośnie , a dwa akwarium takie stawia się na lata , a nie dni, że zaraz sobie zmienisz bo na bank będzie za niskie. no dobra odżałuję te pare groszy :twisted: będzie 250x60x60 ale większego to już nie dam rady
stan Opublikowano 14 Września 2015 #9 Opublikowano 14 Września 2015 no dobra odżałuję te pare groszy będzie 250x60x60 No teraz będzie gitara , ale warto było by pomyśleć o jakimś poszerzeniu akwarium ;-)
akwarysta Opublikowano 14 Września 2015 #10 Opublikowano 14 Września 2015 Najlepiej odrazu Zaklej okna i drzwi, i nalej wody po sufit :-) wysłane przy użyciu tapatalk
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się