akwarysta Opublikowano 2 Września 2015 #1 Opublikowano 2 Września 2015 Jestem posiadaczem 160 litrów ogólnego. Które obecnie jest pod opieką Rodziców w Polsce. W domu który obecnie buduję będzie zbiornik ok 1500 litrów. Na forum zarejestrowałem się bo szukam inspiracji oraz korzystam z waszych doświadczeń . Malawi? Dyskowce? Sam nie wiem. Akwarystyką interesuje się od dziecka. Dziękuję za Przyjęcie do grupy, pozdrawiam wysłane przy użyciu tapatalk
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Września 2015 #2 Opublikowano 2 Września 2015 Witam... miło ,że do nas "wpadłeś"... A wybór słuszny...czyli Malawi:)
JemioloSeba Opublikowano 2 Września 2015 #3 Opublikowano 2 Września 2015 Witaj. Zerknij tu: http://forum.klub-malawi.pl/galeria/top_a.php i jeszcze tu: http://forum.klub-malawi.pl/galeria/top_r.php i wybór stanie się prosty
akwarysta Opublikowano 2 Września 2015 Autor #4 Opublikowano 2 Września 2015 Lubie poszerzać zainteresowania, dlatego odwiedzam wszystkie fora związane z akwarystyką :-) w dyskowcach przerażają mnie koszta. O Malawi dopiero się uczę. Interesują mnie ryby dużych rozmiarów (15-25cm). Możecie coś polecić? wysłane przy użyciu tapatalk
kado Opublikowano 2 Września 2015 #5 Opublikowano 2 Września 2015 w dyskowcach przerażają mnie koszta. O Malawi dopiero się uczę. wysłane przy użyciu tapatalk Dyskowce to strasznie nudne ryby. Poza tym wszystkie są jednakowe poza ubarwieniem. Stawiaj na Malawii , a na pewno nie będziesz ziewał przed akwa
Olobolo Opublikowano 3 Września 2015 #6 Opublikowano 3 Września 2015 Akwarysta.... przeszedłem długa drogę zanim uznałem, że ryby z Malawi to bezsprzecznie najpiękniejsze ryby. Podam Ci kilka przykładów mieszczących sie w Twoich rozmiarach: Dimidiochromis strigatus Dimidiochromis compressiceps Otopharynx tetrastigma Tramitichromis intermedius Sciaenochromis fryeri Ctenopharynx nitidus Lethrinops spp. - czyli rożne gatunki Protomelas sp. "Spilonotus Tanzania" Copadichromis borleyi Najlepiej to napisz do tan-mal i poproś o cennik Z niego skopiujesz nazwy i zobaczysz na YouTube i Google jak te ryby wyglądają i które sa realnie dostępne na rynku. Niektóre to obłęd. Ja tak robiłem. Potem "się zrobi" obsadę, bo nie wszystkie mogą byc ze sobą. Wg mnie nie ma ładniejszych ryb, miż ryby z Malawi. Inne są nudne. Pływa to w lewo, albo w prawo:) i nic. Pyszczaki z Malawi to generalnie rozbójniki. Zawsze siė coś dzieje. One nie mogą byc nudne Jak zaczniesz od non-Mbuna, czyli m. in. te, które wypisałem, bedzie Ci łatwiej, a piękno samców spowoduje tzw. szczęko-opad u gości. I pamiętaj. Żaden film, żadne zdjęcie nie odda piękna niektórych ryb z Malawi. One sie błyszczą, mienia kolorami, lśnią .... Zmieniają kolory jak kameleony. To trzeba zobaczyć. Dopiero jak na żywo zobaczyłem niektóre gatunki, to zdębiałem. Nawet kolorowe morskie nie sa tak kolorowe jak niektóre z Malwi. Dla mnie wybór byl prosty i jedyny. A Ty pytaj:) Może uda Ci się znaleźć kogoś blisko Ciebie, kto Ci pokaże te cuda Najleosze zdjęcia, np Stana w galerii oddadzą tak 80% piękna. Te ryby trudno sie fotografuje. Przykład: http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=14320 http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=14295 http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=13907 Albo wpisz sobie w wyszukiwarce w galerii stan widziałem jego ryby na żywo i zdjęcia, choć cudne nie oddadzą piękna choćby D. compressiceps. Życzę powodzenia
akwarysta Opublikowano 3 Września 2015 Autor #7 Opublikowano 3 Września 2015 Dziękuję za pomoc:-) właśnie ta różnorodność w kształtach i zachowaniu ryb, mnie przyciąga do Malawi. Zgadzam się ze dyskowce są nudne, nie mnie jednak również piękne :-). To ja zabieram się za przeglądanie forum. Pozdrawiam wysłane przy użyciu tapatalk
harisimi Opublikowano 3 Września 2015 #8 Opublikowano 3 Września 2015 Kiedyś podobały mi się dyskowce , jednak coś jest w tym ich niskim temperamencie. Zawsze jak pojawia się dyskusja co wybrać przypomina mi się scenka sytuacyjna z zeszłorocznej Zobotaniki. Siedzieliśmy na naszym stoisku i obok swoich mbuna mieliśmy naprzeciwko akwarium konkursowe z paletkami. Takimi z wyższej półki i do tego z młodymi żywiącymi się wydzieliną skóry. Jako, że czasu było wiele to yaro, misiek i ja leniwie zerkalismy i na konkurencję. Pierwsze zainteresowanie szybko uleciało. Gapiło się na te ładne ale stateczne dyski i po jakimś czasie sami z siebie zaczęliśmy wskazywać najbardziej dynamiczne zachowania palet. Yaro uradowany krzyczał : - patrzcie mrugnęla okiem ;-) . Największa dynamika była wtedy, gdy nasz sąsiad dał im karmę. Się zerwały . . . nasze pyski w czasie gdy one dojadały szczyptę żarelka wmłócily by chyba co najmniej puszkę karmy ;-) . Mieliśmy również skalę porównawczą. W naszym mbunarium mieliśmy co najmniej "Szybkich i wściekłych" w akwarium z paletkami finał szachowych mistrzostw świata ☺. Symbolicznym było chyba to, że największe ożywienie na naszym stoisku podczas obserwacji akwarium z paletkami wywołała ... obserwująca je wnikliwie dziewczyna w stringach :-). Wybór może być jeden :-) ... chyba, że ktoś szuka totalnego wyciszenia lub ma problemy ze snem ;-) 1
piotriola Opublikowano 3 Września 2015 #9 Opublikowano 3 Września 2015 Witaj na forum. Z większymi rybami nie będzie problemu bo jest ich naprawdę sporo, co ważne to kolorystyka i zachowanie tych ryb. Mylochromis melanotaenia Otopharynx auromarginatus Placidochromis phenochilus Protomelas mbenji Mylochromis kande Stigmatochromis tolae Dla mnie istotne przy zakładaniu tego biotopu były parametry wody w kranie. Napisz co wybrałeś, życzę powodzenia.
akwarysta Opublikowano 3 Września 2015 Autor #10 Opublikowano 3 Września 2015 Problem w akwarystyce jest taki, że zawsze chciałoby się mieć jedno akwarium więcej :-) główne w salonie chyba będzie z Malawi :-) przejrzałem wasza galerię i się powoli zakochuje. Jak zbiornik wystartuje to i może do klubu dołączę, kto wie :-) pozdrawiam wysłane przy użyciu tapatalk
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się