Skocz do zawartości

kryl


maniek1984

Rekomendowane odpowiedzi

Stan, pokaż mi opakowanie to Ci powiem :)

Na tych dwóch przytoczonych powyżej, których zdjęcia są w tym wątku, jest wyraźnie napisane, że są gotowane (no dobra, w jednym są "cooked", cokolwiek to znaczy ;) ). Ja nie twierdzę, że twoje nie są surowe, ale wydaje mi się, że większość w handlu jest jednak obrabiana w gorącej wodzie przed zamrożeniem.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po czym jesteś Ty, ja po 3 winach w 4 osoby, w tym 2 mocne domowej roboty, ale...

W innym wątku pisałeś, że kupujesz Famili Fish, krewetki gotowane IQF. Było tam nawet zdjęcie, wypisz-wymaluj jak te:

https://s.tesco.pl/pl-PL/products/2003120098565

A tu, dziwnym trafem, piszą, że są gotowane.

Jeszcze raz - nie twierdzę, że nie są surowe, ale pokaż mi skład na opakowaniu a będziemy mieć jasność. W końcu w Tesco mogą się mylić :) I w Społem też ;)

http://www.spolem.bielsko.pl/40958,krewetki-gotowane-250g-family-fish-mrozone.html


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku pisałeś, że kupujesz Famili Fish, krewetki gotowane IQF. Było tam nawet zdjęcie, wypisz-wymaluj jak te:

https://s.tesco.pl/pl-PL/products/2003120098565



Biorę z Family Fish ale inne w próżniowym opakowaniu i bez pancerza są. Jak kolejny raz je kupie to specjalnie dla ciebie zrobię fotke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieważne. :)

A tak ciągnąć temat - czy jest coś złego w tym, że będą gotowane? Domyślam się, że to gotowanie nie jest długie. I coś mi się wydaje, że cześć osób z forum właśnie takie gotowane podaje rybkom. Teoretycznie mogą nawet być bezpieczniejsze od tych surowych. ;)


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z krewetką bo jest wysokokaloryczna, moim zdaniem raz w tygo dniu wystarczy. Też mam z Auchuan i nie miałem przebojów po karmieniu ryb. Drobno siekaj i powinno być ok. Co do ilości krewetek to zobaczysz czy jedna starczy, ją nie sparzałem tylko obmyłem pod bieżącą wodą.


W 100 gramach masz 86 kcal to raczej niska kaloryczność, tłuszcz 0,8 lekkostrawne.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogą nawet być bezpieczniejsze od tych surowych.



Daję surowe krewetki i małże(surowe) z intermarche od ponad 1,5 roku i jedynie co zauważyłem to to że jest o wiele lepszej jakości jak żarło dla ryb ze sklepu plus jest tańsze. Druga sprawa pokarm surowy to pokarm z jakim ryby mają do czynienia na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z krewetką bo jest wysokokaloryczna, moim zdaniem raz w tygo dniu wystarczy. Też mam z Auchuan i nie miałem przebojów po karmieniu ryb. Drobno siekaj i powinno być ok. Co do ilości krewetek to zobaczysz czy jedna starczy, ją nie sparzałem tylko obmyłem pod bieżącą wodą.


Tu mi się pomyliło z małżami z tą wysokokalorycznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mi się pomyliło z małżami z tą wysokokalorycznością.



Witaj, nie ma ludzi nieomylnych .

Wstawię Tobie tabelkę która obrazuje kaloryczność niektórych produktów których używam.

w 100 g


kcal białko węglowodany tłuszcze


kalafior 20 2 2,5 0

brokuły 30 2,8 4,4 0,3

pokrzywa 53 1,3 12 0

krewetka 60 14 - 1

dorsz 73 16 - 0,3

ikra śledzia 152 26 1,5 3,1

śledź 170 15 - 19

małże 74 12 2,5 0,9

spirulina 290 57 23 7,7


Różne źródła różnie podają kaloryczność poszczególnych produktów ale jest to niewielki procent błędu. Krewetce bliżej do warzyw niż do lekkich mięs, właśnie dlatego jest tak popularna od wielu lat. Ja używam kalorycznego łososia i jak widać z tabeli kalorycznej spiruliny. Nie trzeba obawiać się tego produktu w gotowych pokarmach, bo zawierają jej niewiele. Pokarmy wymienione w tabeli stosuję jako urozmaicenie mocno przetarte.

pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.