kula007 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #1 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym przedstawić moje pierwsze akwarium malawi, po przesiadce z 200l akwarium ogólnego. - akwarium 450l 150x50x60 (front szyba OW, reszta float) - pokrywa alu 2x T5 54W (POWER GLO + Sylvania luxline) - filtracja to skromny narurowiec z 4 korpusami + pompa Alpha2L 25-40 - cyrkulator JEBAO RW-8 - grzałka EHEIM JAGER 300W - piasek Kreisel 099 - serpentynit w sporej ilości Obsada do uzupełnienia o przynajmniej dwa gatunki w tej chwili pływają same młodziki w ilości: - Labidochromis Caeruleus 3+2 - Maingano 3+5 - Hongi 1+1 - 3x glonojady pozostałe po akwarium ogólnym (trzymam je z sentymentu )
krzysiutoja Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #2 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Witaj całkiem przyjemny zbiornik Powodzenia w hodowli
marek_z_81 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #3 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Witaj. Baniaczek miły w odbiorze. Jedynie zmieniłbym rurki na czarne. Nie rzucały by się tak w oczy.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #4 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 ...podoba mi się. Pomyśl nad jakąś małą gąbką (prefiltr) na zasys.
egon44 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #5 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Witam baniak jak dla mnie spoko ,tylko tak jak koledzy piszą gąbka jako prefiltr +czarne rurki zamiast tych białych i było by super
luk5007 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #6 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Witam, baniaczek prezentuje się całkiem ciekawie, fajnie że pojawia się kolejna osoba w rejonie północno-wschodnim. Jak Marek zauważył białe rurki biją po oczach, w prosty sposób można zrobić na czarno przy zastosowaniu rurek termokurczliwych. Co do rady Andrzeja przy filtrze narurowym prefiltr jest nie potrzebny tą robotę zrobią sznurki. Z takiej ilości kamieni raczej też będziesz musiał zrezygnować, będzie ci się między nimi sporo syfu zbierać. Pozdrawiam
kula007 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Autor #7 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Tak wiem, białe rurki mam w planie ukryć w czarnej koszulce termokurczliwej. Tylko nie mam pojęcia dlaczego trzeba zakładać gąbkę jako prefiltr na zasys do narurowca skoro w tej chwili mam koszyk z jbl-a.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 14 Sierpnia 2015 #8 Opublikowano 14 Sierpnia 2015 Tylko nie mam pojęcia dlaczego trzeba zakładać gąbkę jako prefiltr na zasys do narurowca skoro w tej chwili mam koszyk z jbl-a. ...Łukasz wyjaśnił dlaczego nie musisz zakładać prefiltra. Ja to poleciłem z ostrożności - przesady ale z dobrymi intencjami:)
Mortis Opublikowano 14 Sierpnia 2015 #9 Opublikowano 14 Sierpnia 2015 A ja dorzucę coś od siebie co do obsady. Yellow nie za bardzo pasuje żywieniowo do Hongi, z jednej strony mięsożerca, a z drugiej typowy roślinożerca.
MatiK Opublikowano 14 Sierpnia 2015 #10 Opublikowano 14 Sierpnia 2015 Właściwie już wszystko napisano... zbiornik bardzo mi się podoba, fajne ułożenie skał (choć może rzeczywiście będzie odrobinę upierdliwe), no i Mortis napisał to co ja chciałem napisać odnośnie obsady co jeszcze mógłbym od siebie dodać to... pozbądź się sentymentów i oddaj te glonojady do zbiornika, w którym będzie im lepiej
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się