lewiatan1989 Opublikowano 2 Sierpnia 2015 #1 Opublikowano 2 Sierpnia 2015 Dzień dobry Wszystkim. dokładnie dziś mija 7 dni od zmiany aranżacji w moim akwarium. Przed zmianą miałem w akwarium łupki i raczej za wiele sie z nimi nie działo oczywiście miejscami porastały mchem ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Teraz natomiast mam w akwarium wapienie i koralowce. Zmianę przeprowadziłem możliwie bez boleśnie dla parametrów i biologii w akwarium bo spuściłem tylko 35-40% wody. No i po 7 dniach zaczęło się wszystko zielenić. Powiedzcie co to za glony oraz czy powinienem z nimi walczyć oraz w jaki sposób. Zaznaczę że podmiany około 20-30 procent robię raz w tygodniu, wszystkie parametry w normie. Oświetlenie: T8 30 W Juwel colour lite 11tyś K, T8 day light hailea 6500K
pablojogi Opublikowano 2 Sierpnia 2015 #2 Opublikowano 2 Sierpnia 2015 zielony glon bardzo pożądany w Malawi także super, zazdraszczam:-)
lewiatan1989 Opublikowano 2 Sierpnia 2015 Autor #3 Opublikowano 2 Sierpnia 2015 Czyli co nie walczyć z naturą ?
egon44 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #4 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Tak jak kolega pablojogi pisze zielony glon jest pożądany w Malawi jako naturalny pokarm dla pysków,osobiście sam bym chciał mieć taki,ja bym zostawił jak jest
Fus Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #5 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Piękna zieleń U mnie niestety byłaby zaraz wyskubana
lewiatan1989 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Autor #6 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 No dobra chyba mnie przekonaliście zostawie tak i zobaczę z czasem co z tego będzie. Pozdrawiam
Guban88 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #7 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Niedawno miałem tak . Czyż nie pięknie ? Nie walcz z tym niech się rozwija a może być tak że trochę zaniknie jak u mnie. Już nie mam tak intensywnych jak na tym zdjęciu [300] Malawi
pablojogi Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #8 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 fajowo ale to chemią wspomagane, a kolega pewnie ma full nature:-)
Guban88 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #9 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Wiesz nie do końca wiadomo. Można tak powiedzieć że to dało połączenie "atramentu" z NGBC i tak pisałem wcześniej ale właśnie NGBC ograniczyło podmianki wody do raz na miecha co mogło się przyczynić to zbicia krzemianów w akwarium bo całą pożywkę okrzemki zużyły i zginęły na rzecz zielonych Może być tak że to atrament zbija i dzięki temu właśnie szybko znikły u mnie. [300] Malawi
lewiatan1989 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Autor #10 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Guban88 stosujesz u siebie NGBC? Z jakim efektem ? Jakie parametry przy jakiej częstotliwości podmian?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się