Jump to content

Punktowe oświetlenie LED 4x3W


pietach

Recommended Posts

Witam.

Dziś zaprezentuję małe co nieco...

Ogólnie szału nie ma, listwa z diodami i z soczewkami do klimatycznego oświetlenia zbiornika 300 litrów (120x50x50)

Idea jest taka, że oryginalna listwa z świetlówkami będzie wyciągnięta a jej miejsce wstawiona nowa listwa z diodami. Oryginalna obudowa zostaje bez naruszania jej konstrukcji.

Trochę aluminium i śrubek.

Diody 3W/700mA 12000K - zasilane około 600mA.

Kolimatory 45 stopni.

Zasilacz od drukarki - 18V/1100mA - diody połączone szeregowo, driver to LM317 z rezystorem.


Najpierw zdjęcia pacjenta do operacji.

001_zpsuanfmqpg.jpg


002_zpst8luxuzt.jpg


003_zpswhdfp5wu.jpg


A teraz części do przeszczepu.


006_zps9pyt2bes.jpg


005_zpsqdojpadi.jpg


004_zps9yyqft04.jpg


008_zpstt2qe68p.jpg


009_zpsniteg1u9.jpg


010_zpso3wk8r4g.jpg


Zdjęcia nad akwarium będą jak belka trafi do Zamawiającego.

Pozdrawiam

pietach

Link to comment
Share on other sites

Oby nie było efektu kilku źródeł świtała wpadającego do akwa bo będzie sztucznie wyglądać. Belka dana zbyt nisko wody może taki efekt spowodować , więc trzeba poczekać na fotki i zobaczyć. Ale na tą chwilę jestem prawie że w 100% pewien że tak będzie patrząc na rozmieszczenie diod. W takich przypadkach lepiej dać więcej diod o mniejszej mocy które uzupełnią lukę między sobą i wtedy mamy jednolite światło na całej długości.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

No jak kto woli ;) Mnie osobiście nie podoba się efekt "ufo" ale to jest twoje akwarium twoja wola ;) Kiedyś sam tak miałem że dwa naświetlacze były od siebie na tyle daleko że powstały dwa źródła światła ale zrezygnowałem z nich i zrobiłem belkę z modułów LED. Dla mnie to jest nienaturalne jak wpada światło w kilku punktach , ale jak mówiłem wcześniej to jest twoje więc robisz jak Ci się podoba a my możemy to ocenić doradzić i pomóc :)

[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Belka została wykonana dla mnie, diody będą troszkę inaczej ustawione niż na zdjęciach ponieważ jest możliwość regulacji pozycji... Co do efektu ufo, na pierwszym zdjęciu z moim akwa (przed zmianą wystroju) jest on bardzo widoczny, a na żywo tego nie ma (niestety aparat ma to do siebie, że wyłapuje to, czego oko nie widzi) tak więc zupełnie mi to nie przeszkadza (podobnie do kilku widocznych źródeł światła). Taki mroczny klimat bardzo mi się podoba i sam jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądało u mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli snopów nie widać "na żywo" to ok, jeśli widać to dał bym je pod takim samym kątem. Wtedy można by pomyśleć, że akwarium to jakaś ciemna grota gdzie od góry przebija się parę promieni światła. Całkiem fajny klimacik :)


Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli snopów nie widać "na żywo" to ok, jeśli widać to dał bym je pod takim samym kątem. Wtedy można by pomyśleć, że akwarium to jakaś ciemna grota gdzie od góry przebija się parę promieni światła. Całkiem fajny klimacik :)


Wysłane z telefonuTeż o tym myślałem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

No i zamontowałem. Efekt jest taki jak chciałem, jest mroczno (oczywiście jak to na zdjęciu, czegoś nie widać, a innego jest za dużo - na żywo światło nie wali tak po oczach odbijając się od piachu i kamieni, jest naprawdę idealnie) ;) fotkę trochę przerobiłem tak, żeby punkty wpadania światła i snopy nie drażniły tych wrażliwszych :P generalnie, niestety są one widoczne. O ile snopy mi nie przeszkadzają, to te punkty już trochę bardziej... Mam zamiar pozbyć się ich poprzez większe poruszenie taflą wody, a to z kolei, zrobię za pomocą AquaReef Circulator (dobrze, że moja połówka tego nie widzi :D). Co do snopów, efekt jest całkiem fajny, tak jakby światło wpadało przez szczeliny, ale żeby go poprawić, będę szukał jakiegoś fajnego korzenia, który będzie się dał zamontować od góry, na wzmocnieniach, tak jakby schodził do wody z brzegu... Mam nadzieję, że mi się uda ;) Wszelkie podpowiedzi odnośnie radzenia sobie z niechcianymi efektami, mile widziane :)


Aha, sorry za jakoś fotki, robiona telefonem...

post-15024-14695723182455_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.