Jump to content

gdzie kupować ? [Poznań]

maćko

Recommended Posts

Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie kupować w Poznaniu ryby malawi?? Zależy mi żeby nie kupić ryb z wadami genetycznymi itd.

Wątek został przeniesiony do właściwego Działu, tj. "Sklepy - Zakupy"

Post_Mortem

Ja też w te legendy o wypasionych rybach z renomowanej hodowli uwieżyłem i wydałem ponad 500 zł i przy pierwszej zarazie większość padła. A dwa gatunki które nabyłem od prywatnych hodowców mają się dobrze i o dziwo od początku wyglądały lepiej niż te super rasowe F1. Jest pełno takich hodowców pasjonatów i jeżeli można zobaczyć i ocenić rybkę to czemu nie kupić.

W Poznaniu 3 miesiące szukałem sklepu z prawdziwego zdarzenia. Byłem zaskoczony, bo miasto niby niewiele mniejsze od Wrocławia, a niestety totalna klapa. Jest tylko Zoogrande. Ale z Malawi niewiele maja. Raczej to co im klienci oddadzą, czyli yellowki, rdzawe, i inne pospolite Mbuna. Jest jeszcze jakiś sklep koło Malty, ale tam nie dotarłem. Z prywatnych hodowców nie znam żadnych. Na razie nie znalazłem. Zaostaje TM.

A co w TM takie ryby kupiłeś ?

Ja tam mam ryby z TM i widziałem skąd biorą ryby i złego słowa nie powiem , wsio wzorcowe. W Poznaniu jak miałbym gdzieś coś kupić to tylko u tego jegomościa z Tropheusa. Saulosi ma ok ( samca mam od niego) jeden z ostatnich chyba zoologów gdzie można kupić normalnego saulosi , a nie mizerne ich podróbki , ehh. Ale już maingano ma cieniutkie, po prostu trza podjechać i zobaczyć co ma w danej chwili.

Ja też polecam Tropheusa. Całkiem sporo gatunków i bardzo duże przedszkole na zapleczu. Mam Labidochromis mbamba bay stamtąd.

Obok Malty chodzi pewnie o Salon Akwarystyczny przy Czerwonej Torebce. Chyba najlepszy sklep z żywymi istotami w Poznaniu, ale Malawi to tam raczej na zamówienie z giełdy czwartkowej.