pietach Opublikowano 17 Maja 2015 #1 Opublikowano 17 Maja 2015 Witam. Zrobiłem sobie mały eksperyment i zabawę z soczewkami. Jako, że dużo jest lamp DIY z soczewkami to ciężko znaleźć zdjęcie jakie są efekty. Na próbę zmontowałem testową "lampkę" z diody PowerLed 3W oraz 3 soczewki. Soczewki najtańsze (1zł) i tylko 3 rodzaje. 5 stopni oraz 25 stopni - jako eksperyment do zbudowania sobie latarki 60 stopni jako ewentualne późniejsze zastosowanie w akwarystyce. Na zdjęciach odległość od ściany 40cm. Dioda 3W (700mA) zasilana z ogniw 18650 poprzez rezystor - prąd około 500-600mA. Sądzę, że dla tych z Was co chcą zrobić sobie klimatyczne akwarium z wąskim słupem światła i strefami mroku informacje tu zawarte okażą się przydatne. Dioda bez soczewek. Soczewka 5 stopni Soczewka 25 stopni Soczewka 60 stopni
Kshyhu87 Opublikowano 18 Maja 2015 #2 Opublikowano 18 Maja 2015 A tak wygląda moje akwarium 120cm na 4 ledach 3W soczewka 45 lub 60 stopni nie pamiętam dokładnie bo zamawialem kilka i testowałem różne opcję :-) Jakość zdjęć kiepska bo telefonem robione. Drugie zdjęcie trochę za duże iso było. Faktycznie piasek aż tak bardzo nie odbija światła. Ja jestem z tego oświetlenia zadowolony. 12W światła mi wystarcza. Od sierpnia ledów nie wymieniałem! Wilgoć im nie przeszkadza :-) myślę tylko żeby dołożyć ledy niebieskie i czerwone ale to już bez soczewki ewentualnie trochę większy kąt. Co do radiatorów mam znacznie znacznie mniejsze :-)
pietach Opublikowano 22 Maja 2015 Autor #3 Opublikowano 22 Maja 2015 A pamiętasz jaka barwa tych ledów?
erdek93 Opublikowano 13 Marca 2016 #5 Opublikowano 13 Marca 2016 Odkopię temat. Czy ledy nadal działają? Mógłbyś zrobić zdjęcie jak je zamontowałeś, tzn. od spodu pokrywy?
Kshyhu87 Opublikowano 16 Marca 2016 #6 Opublikowano 16 Marca 2016 Jeśli pytasz o moje ledy to działają już 18 miesięcy bez problemów postaram się w najbliższym czasie zrobić fotki i tu wrzucić. Radiatorki mam znacznie mniejsze niż te w 1 poście, a i wilgoć jak widać nie przeszkadza w działaniu ledów takie mam u siebie: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=radiator+aluminiowy+35x35&bmatch=base-relevance-uni-1-1-0229
erdek93 Opublikowano 16 Marca 2016 #7 Opublikowano 16 Marca 2016 Jeśli pytasz o moje ledy to działają już 18 miesięcy bez problemów postaram się w najbliższym czasie zrobić fotki i tu wrzucić. Fajnie by było, właśnie czeka mnie uszczelnianie, bo efekt wyszedł zamierzony Radiatorki mam znacznie mniejsze niż te w 1 poście, a i wilgoć jak widać nie przeszkadza w działaniu ledów Ja zastosowałem trochę bardziej rozbudowane radiatory, możesz rzucić okiem w moim temacie: http://forum.klub-malawi.pl/efekt-swiatla-wpadajacego-jaskini-4x3w-power-t27042.html
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się