Skocz do zawartości

140x70x60 - proponowana obsada


RGR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Dobieram obsadę do zbiornika 140x70x60 ~600L, poszperałem po forum w poszukiwaniu nawyków żywieniowych i temperamentu myślę, że poniższe zestawienie było by dla mnie OK:


1/ Pseudotropheus saulosi

2/ Melanochromis cyaneorhabdos "maingano"

3/ Iodotropheus sprengerae

4/ Labidochromis caeruleus


Teraz pytania:

1/ Saulosi - czy w dobrej hodowli są w stanie odróżnić samce od samic tak abym miał odpowiedni harem, coś mi się po głowie kręci, że w tym gatunku zdominowane samce potrafią się ukrywać w żółtym kolorze wśród samic ?

Ile tych ryb i w jakim zestawieniu kupić - 2 + 6 ?


2/ Melanochromis - tutaj chyba dyformizmu się nie dopatrzy - pytanie zatem ile ryb ?


3/ Iodotropheus - jak w punkcie 2


4/ Labidochromis - nie jestem wielkim fanem tych ryb, ale chcę je mieć jako "ekipę sprzątającą" - czytałem, że przy odpowiednim ułożeniu skał (brak małych szczelin) potrafią skutecznie tępić narybek - tutaj też dyformizm chyba jest nie do ustalenia - pytanie zatem ile mogę ich mieć (najmniejsza możliwa liczba).


Wydaje mi się, że powyższe ryby dość dobrze będą ze sobą współgrały. Pytanie tylko ile tych ryb wpuścić aby nie przerybić zbiornika - a może z któregoś gatunku zrezygnować w ogóle ?


To co chcę osiągnąć to nie przerybiony zbiornik w którym w miarę możliwości, narybek będzie redukowany przez dorosłe ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz mniej ryb to możesz mieć problem z doborem haremów, jak będziesz miał takiego "farta" jak ja to możesz trafić na 10 ryb 9 samców


Ja miałem takie szczęście, że na 6 młodych 6 samców. 100% skuteczność.


Jeżeli chcesz aby były po 2 samce z każdego gatunku to właśnie te 10 sztuk będzie w sam raz. Pamiętaj, że dorosłego samca bardzo łatwo kupić (lub nawet dostać za darmo) a już z dorosłymi samicami to już jest mega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ilością na początek, to nie przesada.

Ja zawsze biorę pod uwagę zakup 10-15 sztuk danego gatunku, aby w przyszłości uniknąć wyżej opisanych problemów.

Troszkę kaski trzeba niestety wydać - chyba, że się gdzieś załapiesz na fajne promocje.

Możesz też rozbić zakupy na dwie tury.

L. c. Yellow i I. sprengerae proponuję w pierwszej kolejności ( są spokojniejsze kiedy pojawiają się nowi lokatorzy ), a w kolejnym miesiącu P. saulosi i P.c. maingano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie o Labidochromis caeruleus - tak jak napisałem chcę ten gatunek tylko i wyłącznie ze względu na redukcję maluchów - czy one faktycznie są w tym temacie sprawne, a może jak nie będę miał żadnych szczelin w skałach, gdzie narybek się schowa to reszta obsady załatwi sprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.