Jump to content

transport ryb


Recommended Posts

witam serdecznie. nie wiem czy pisze w dobrym dziale-wiec jak cos to przepraszam...

mam poważny problem. czy do transportu ryb mogę użyć tabletek powietrznych/napowietrzających? czas transportu około 20/24godziny, rybki będą w odpowiednich woreczkach, z podgrzewaczem i oczywiście w odpowiednim do transportu styropianowym pudle. a brak u mnie możliwości do użycia czystego tlenu.

Link to comment
Share on other sites

może takie coś ?

TLEN medyczny inhalacyjny 7L butla tlenowa - CENA! (5191472284) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img12.allegroimg.pl/photos/400x300/51/91/47/22/5191472284@@AMEPARAM@@12@@AMEPARAM@@51/91/47/22@@AMEPARAM@@5191472284

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ostatnio zmuszony zostałem do odławiania narybku, odezwało się kilka osób z którymi miałem kiedyś kontakt i postanowiłem zaopatrzyć ich w gatunki które posiadam. Jeden z moich klientów wyemigrował do Anglii , postanowił że postawi sobie zbiornik z jeziora Malawi a ryby będą pochodziły z mojej hodowli. Pierwsze moje myśli to transport ryb, czy przeżyją i o tym chciałem napisać.

Dostałem telefon, przygotuj ryby na czwartek.

Dobra, a jak zamierzasz je zabrać?

W wiadrze

Żartujesz, a masz jakąś pompkę na baterie?

Nie, ale zakupię - do czwartku

Pomysł wydał mi się szalony, ale czy to może się udać? Przygotowałem 4 ryby wielkości około 4 cm i 4 sztuki wielkości 1 cm, ryby miały jechać samochodem w wiaderku około 18 litrowym.

Znajomy pojawił się w czwartek o 15, był punktualny i o tej godzinie wyruszył. Na miejsce miał zajechać po 45 godzinach w sobotę około południa.

Czekałem z niecierpliwością na telefon, zadzwonił. Wszystko poszło gładko, pompka na baterie to super pomysł. Wszystkie ryby przeżyły. Dodam tylko że wiadro nie było izolowane, ryby które opuściły nasz kraj to ; Protomelas 4 cm, Otopharynx 1 cm. :P

Link to comment
Share on other sitesWedług mnie marketing pełną gębą. CO2 związane w wodzie przechodzi przez folie i ucieka w powietrza a w druga stronę gazowy tlen przechodzi przez folie i "rozpuszcza" się w wodzie.


W takim razie moją taflę wody w akwarium muszę pokryć tą wspaniałą folią i nie będę musiał się już martwić o natlenienie wody. Do takich rzeczy podchodziłbym bardzo ostrożnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.