Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ryba kręci się wokół własnej osi pikuje na dół, próbuje podpływać ale opada. Mam straha bo to będzie już trzecia ofiara tego tygodnia a wczesniej nic się nie działo, ryby są mojego chowu mają ok 3,4cm wpuszczone do głównego zbiornika razem z takimi samymi aulonocorami fire fish po ok 10 szt. Oprócz nich pływają dorosłe copadichromisy ivory, aulonocary stuartgranti usisya oraz podrostki aulonocara nyasae z bardzo agresywnym dopiero co wybarwionym samcem. Parametry tj no3, no2 i ph są dobre.

Opublikowano

Jedyny pomysł który przychodzi mi do głowy to osadzenie się guzów mykobakteriozy w mózgu ryb. Jednak objawy są bardziej zróżnicowane, np ryby mimo że jedzą to chudną.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Wydaje mi się to mniej prawdopodobne , choć niewykluczone Mogą mieć też wadę genetyczną czasami u młodych widziałem takie zachowanie. Rybki nie miały szans przeżyć, gdyż zabijały je zdrowe sztuki. No ale one już takimi się rodziły.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Ja nie mam pomysłu, narazie obserwuje niby się nic nie dzieje, samiec nyasae ma ok 6 cm a pędzi reszte ryb, małe, ale i dwa wielkie samce usisy i copadichromisa tak na oko ze cztery razy cieższego.

Opublikowano

6 cm rybka ma problemy z zabiciem jakiejkolwiek ryby. Raczej kończy się to poszarpanymi płetwami. Takie objawy jak opisuje tpo raczej mógłby być objaw uderzenia na prawdę "ciężkiej" ryby

Opublikowano

Witam

Z góry przepraszam ze się wcina w wątek, ale szukałem odpowiedzi na moje pytanie i nic nie mogę znaleźć.

Kupiłem od hodowcy Aulonocara Maylandii Sulfur head i Aulonocara Baenschi Benga, w sklepie zoologicznym dokupiłem Fire Fish OB i Aulonocara Strawberry Albino były mniejsze od tych od hodowcy. W bardzo szybkim tempie je dogoniły i przerosły. Mam pytanie czym może być to spowodowane ?

Wiem ze te ze sklepu to sztuczny wytwór, więc podejrzewam ze to może być przyczyna

Opublikowano

Ja fire fish też przyniosłem od chodowcy i wpuściłem do kotnika ze swoimi eurekami, były mniej więcej takiej samej wielkości ale teraz powoli eurekom uciekają, mają tak wielki apetyt że potrafią się tak nawpieprzać że aż nie mogą pływać.

Opublikowano

Robi się nieciekawie zaobserwowałem na dorosłej samicy usisya jagby białe guzki miała też długie wąskie odchody część ryb też ciężej oddycha .Zastosowałem mycoforte czy to coś pomorze ? Wspomniana samica już na wykończeniu .

Opublikowano

Może to oodinoza u mnie właśnie ją wykryłem. Jeśli guzki są większe może to być ospa. Ciągnące odchody nie są objawami tych chorób więc chorej i osłabionej rybie mógł przytrafić się blat.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.