Jump to content

Aulonocara eureka


Recommended Posts

Ryba kręci się wokół własnej osi pikuje na dół, próbuje podpływać ale opada. Mam straha bo to będzie już trzecia ofiara tego tygodnia a wczesniej nic się nie działo, ryby są mojego chowu mają ok 3,4cm wpuszczone do głównego zbiornika razem z takimi samymi aulonocorami fire fish po ok 10 szt. Oprócz nich pływają dorosłe copadichromisy ivory, aulonocary stuartgranti usisya oraz podrostki aulonocara nyasae z bardzo agresywnym dopiero co wybarwionym samcem. Parametry tj no3, no2 i ph są dobre.

Link to comment
Share on other sites

Jedyny pomysł który przychodzi mi do głowy to osadzenie się guzów mykobakteriozy w mózgu ryb. Jednak objawy są bardziej zróżnicowane, np ryby mimo że jedzą to chudną.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się to mniej prawdopodobne , choć niewykluczone Mogą mieć też wadę genetyczną czasami u młodych widziałem takie zachowanie. Rybki nie miały szans przeżyć, gdyż zabijały je zdrowe sztuki. No ale one już takimi się rodziły.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam pomysłu, narazie obserwuje niby się nic nie dzieje, samiec nyasae ma ok 6 cm a pędzi reszte ryb, małe, ale i dwa wielkie samce usisy i copadichromisa tak na oko ze cztery razy cieższego.

Link to comment
Share on other sites

6 cm rybka ma problemy z zabiciem jakiejkolwiek ryby. Raczej kończy się to poszarpanymi płetwami. Takie objawy jak opisuje tpo raczej mógłby być objaw uderzenia na prawdę "ciężkiej" ryby

Link to comment
Share on other sites

Witam

Z góry przepraszam ze się wcina w wątek, ale szukałem odpowiedzi na moje pytanie i nic nie mogę znaleźć.

Kupiłem od hodowcy Aulonocara Maylandii Sulfur head i Aulonocara Baenschi Benga, w sklepie zoologicznym dokupiłem Fire Fish OB i Aulonocara Strawberry Albino były mniejsze od tych od hodowcy. W bardzo szybkim tempie je dogoniły i przerosły. Mam pytanie czym może być to spowodowane ?

Wiem ze te ze sklepu to sztuczny wytwór, więc podejrzewam ze to może być przyczyna

Link to comment
Share on other sites

Ja fire fish też przyniosłem od chodowcy i wpuściłem do kotnika ze swoimi eurekami, były mniej więcej takiej samej wielkości ale teraz powoli eurekom uciekają, mają tak wielki apetyt że potrafią się tak nawpieprzać że aż nie mogą pływać.

Link to comment
Share on other sites

Robi się nieciekawie zaobserwowałem na dorosłej samicy usisya jagby białe guzki miała też długie wąskie odchody część ryb też ciężej oddycha .Zastosowałem mycoforte czy to coś pomorze ? Wspomniana samica już na wykończeniu .

Link to comment
Share on other sites

Może to oodinoza u mnie właśnie ją wykryłem. Jeśli guzki są większe może to być ospa. Ciągnące odchody nie są objawami tych chorób więc chorej i osłabionej rybie mógł przytrafić się blat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.