Skocz do zawartości

Oświetlenie led


Slawek-meszek

Rekomendowane odpowiedzi

Te moduły mają koło 1W jeśli dobrze pamiętam? Jeśli tak to dałbym ciut mocniejszy zasilacz na wszelki wypadek jakby okazało się, że kolega będzie chciał dołożyć LEDów.

Modułów wydaje się być dużo jednak należy pamiętać, że wysokość akwarium jest spora.

TC420 ma obciążalność 5A na kanał co daje 60W wiec spokojnie obsłuży wszystko na 3 kanałach (białe, 8000K i czerwone) a i z czerwonym w razie co nie będzie problemu.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli będziesz miał sterownik, to polecam dodanie też czerwonych, bo dzięki nim uzyskasz ciepłe odcienie bieli, jak również zrobisz zachód słońca. ... należy tylko pamiętać żeby nie miksowac niebieskiego z czerwonym. ...czyli wygaszamy niebieski , oczywiscie płynnie, i dopiero dodajemy czerwony do białego. ...podobnie ma sie na odwrót, czyli wygaszamy czerwony i dodajemy niebieski inaczej wychodzi jakis nie naturalny odcień fioletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone muszą mieć regulator i wtedy nie ma kichy, a podkreślają kolory od żółci po czerwień.

Ja na 140x60 ma dwa moduły czerwone założone na przemian z 4 niebieskimi. Jak pisałem wyżej jak dasz regulator wtedy możesz wyregulować dokładnie taką temperaturę barwową jaką będziesz potrzebował.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


TC420 ma obciążalność 5A na kanał co daje 60W wiec spokojnie obsłuży wszystko na 3 kanałach (białe, 8000K i czerwone) a i z czerwonym w razie co nie będzie problemu.


Wysłane z telefonu



tc420 przy 12V o ile pamiętam ma max prąd 240W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen przemyśl jeszcze zakup modułów LG 8000K. Nie przebije się światło z tych modułów przez te 95cm wody. Jeżeli miałbym kupować to kupiłbym białe Samsunga 5630. Mają one o wiele mocniejsze światło od tych LG 8000K. Moduły LG dają radę do 50cm, przy 60cm światło które dociera na dno traci swą barwę, która robi się żółtawa.

---------------------------------------------------------------------

Jak wspomniałem w innych postach LG mają około 60lumenów a Samsung 5630 mają około 120lumenów co przy tej wysokości zbiornika robi wielką różnicę.

Wspominam o tym gdyż nie chce abyś był zawiedziony z modułów led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max prąd to 20A, moc 240W. Przecież o tym piszę. 5A, 60W na kanał razy 4 kanały daje to co powyżej.


Wysłane z telefonu



wiem, wiem ... napisałem to dlatego, żeby ktoś źle nie zrozumiał, że tc420 ma max obsługi do 60W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.