Skocz do zawartości

Malawi 600l


grzegorzch

Rekomendowane odpowiedzi

Przemyślałbym zamianę Purigenu na Purolite - mniejsze koszty mogą być.

Do dolewki dałbym jeszcze filtr węglowy, chyba, że masz 100% pewność, że wodociągi nigdy nie zastosują chloru lub chloraminy.

Acha, jako wkłady mechaniczne koledzy polecają gąbkę.

Pomysł też o miejscu na absorber PO4 ;)

Wysłane z telefonu



Jeżeli ma być to korpus podłączony na stałe to lepiej będzie z Purigenem. Purolite lepiej się sprawdza jako korpus (reaktor), który podłącza się co pewien czas. Dodatkowo Purigen nie pochłania w tak masakryczny sposób NO3 więc absorbera na PO4 nie będzie niezbędny (nie będzie takich dużych wahań stosunku NO3/PO4).


Ja na schemacie widzę korpus na wkład węglowy (po lewej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem żeby z czasem z purolite zrobić korpus.


O jakośc wody się nie boję, na wejściu wody mam filtr z węglem i sznurkiem, potem zmiękcza.

GH za zmiękczaczem 4, nie będzie zbyt mało ? W związku z tym na dolewce myslalem tylko o korpusie sznurkowym żeby wyłapać ewentualne nieczystości które mogą powstać w wężu.


Co polecicie za absorber PO4, do tej pory mam aqael phosphosex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być to korpus podłączony na stałe to lepiej będzie z Purigenem. Purolite lepiej się sprawdza jako korpus (reaktor), który podłącza się co pewien czas. Dodatkowo Purigen nie pochłania w tak masakryczny sposób NO3 więc absorbera na PO4 nie będzie niezbędny (nie będzie takich dużych wahań stosunku NO3/PO4).

Kolega chyba przestał czytać wątek o absorberze dawno temu :) Już od dawna wiadomo, że już po kilku dniach Purolite zaczyna puszczać NO3. Po regeneracjach, jeśli dobrze pamiętam, są to poziomy 10-20 mg/l.

Ja na schemacie widzę korpus na wkład węglowy (po lewej stronie).

A ja czytałem, że kolega chciał tam zastosować sznurek 20 mikronów ;)

Po wyjaśnieniach kolegi już wszystko jasne gdzie jest węgiel ;)



Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

W dniu jutrzejszym w końcu nastąpi montaż zabudowy pod szkiełko, same szkło dojedzie w przyszłym tygodniu.


Czas więc na redukcje posiadanej obsady, przeglądając forum wybrałem



Copadichromis borleyi kadango


Saulosi coral


Aulonocara sp calico


Metriaclima estherae red red


Melanochromis cyaenorhabdoschętnie zmieniłbym na pseudotropheus acei


Labidochromis caeruleus


co wy na to ?

-- dołączony post:

Zabudowa dotarła :)


IMAG0326.jpg


teraz czas na wykonanie filtracji i decyzja co do oświetlenia a ta codziennie jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.