Skocz do zawartości

Podmiany przez korpus narurowy


Lax2

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem lecą rzeczy typu kamień, rdza która widać właśnie na sznurkach. Zauważyłem to jak napełniałem baniak przez narurowca i we wszystkie korpusy miałem wrzucone wkłady które dostałem gratis do nich bodajże 10 20mik + wegiel , wtedy zauwarzyłem ruda na wkładach, dlatego myślę o zastosowaniu przed węglem. Drugim celem jest ochrona węgla przed szybkim zapchaniem , bo i tak ma słaby przepływ. Moze jest inaczej ktoś mnie uświadomi ze niepotrzebnie bo węgla niemożna użyć kilkukrotnie? ?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy postawiłem swoje małe szkiełko do podmian używam zwykłego węża ogrodowego 1/2.Na początku lałem wodę prosto z kranu. Jednak od jakigoś czasu używam dwóch korpusów w jednym sznurek 5 mik w drugim węgiel. A to dlatego, że pewnego dnia woda waliła chlorem że nos wykręcało w drugą stronę. Stan taki utrzymywał się przez ok 3 tyg. Podejrzewam że co jakiś czas sieć jest czyszczona i konserwowana więc rożne dziadostwo może sie w niej znaleźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam taki zestaw do podmiany wody od 2 lat. Zbudowałem go z trzech korpusów w których są kolejno wkład 5 mikro, węgiel, wkład 1 micro. Do podłączenia polecam wąż 3/4" lub nawet 1", miałem na początku 1/2" ale podmiana czasowo trwała koszmarnie długo. Kolega Matik pisał że całość wyjdzie ok 200zł, myślę że cała operacja może się zamknąć w 100-120zł. Korpusy 2szt około 40-50zł, dwa zawory kulowe ok 20zł, szybkozłączki ok 15-20, najtańsze nawet mniej, wąż widziałem na allegro 30zł 20m 3/4", w marketach cena podobna. Generalnie taka inwestycja np w moim przypadku to dobra inwestycja, przy podmianach rzędu 200l nie wyobrażam sobie ciągania tego wiadrami.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem z górką bo nie orientowałem się w cenach węży ogrodowych i podałem zaokrągloną kwotę biorąc pod uwagę węże akwarystyczne sprzedawane po 10zł za metr ;) ale dzięki Luku za sprostowanie, to tylko jeszcze bardziej skłania mnie do zabrania się za zakupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikon to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie ;) Jak lubisz wiaderkowanie i Ci to nie przeszkadza to zabawa w takie korpusy są bez sensu, ja mam zbiornik 300 litrów i nie chce mi się latać z wiadrami więc dla mnie te korpusy mają bardzo duży sens dlatego z każdą podmianą jestem co raz bliżej postanowienia o zakupie ;) zaletą korpusów jest jeszcze to, że raczej nie nachlapiesz dookoła wodą, co przy noszeniu i przelewaniu wiaderek ma spore prawdopodobieństwo... Po prostu odsysasz do kibla wodę "starą", podpinasz korpusy i powoli (żeby nie zachwiać za bardzo temperaturą) dolewasz wody, nie musisz nic targać, siedzisz i popijasz kawę/herbatę/browarka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja. Można tego na stałe używać? Jakbym zamontował pod zlewem i podpial kran do tego miałbym fajna wodę w kranie. Do tego rozgałęziacz z zaworem i mogę podpiąć waż do akwarium


Przyznam, że nie myślałem o tym żeby używać tego także dla siebie, ale dlaczego nie? ;) Tylko każdy wkład ma oczywiście swoją wytrzymałość więc używając tej wody dla siebie musiałbyś dosyć często je wymieniać... Ja mam w planach użyć właśnie takiego trójnika z zaworkiem pod zlewem w kuchni, wystatczy podpiąć korpusy z wężęm i jazda, ale ja to zrobię z ominięciem instalacji domowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinasz korpusy i powoli (żeby nie zachwiać za bardzo temperaturą) dolewasz wody, nie musisz nic targać, siedzisz i popijasz kawę/herbatę/browarka


hmm powoli, ja tam puszczam wodę dość szybko, zimą po porostu mieszam ją z wodą ciepłą i spadek temperatury jest nieznaczny lub nie ma go wcale. Latem natomiast jak podłączam się do kranu na zewnątrz gdzie nie ma możliwości mieszania i jest tylko zimna woda, temperatura wody spada mi czasami nawet do 21 stopni, i nie ma wpływu to czy leje ją wolno czy szybko. Na to jednak nie narzekam że spada. Latem choć mam akwarium odkryte to temperatura wody osiąga czasami nawet prawie 30 stopni, dodam że grzałkę mam ale oczywiście nie włączoną;). Nie zauważyłem jak dotychczas przez dwa lata jakiś negatywnych skutków spadków temperatury. Co do podpinania się do wody ja od węża prysznicowego odkręcam słuchawkę i do wkręconego w zawór nypla 1/2" przykręcam bezpośrednio wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.