Skocz do zawartości

Malawi 450 L - pytanie o komodę pod akwarium


Arianrhood

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,


Jeżeli chcesz koniecznie wykorzystać tą komodę pod akwarium to zacznij od kupna nowego blatu "pod wymiar" dna akwarium. Komodę w celu zapewnienia nieprzemakalności należało by pomalować lakierem z żywicy epoksydowej przynajmniej od środka i w miejscu łączeń. Oczywiście żywica zamiast silikonu.


Dodatkowo musisz pod uwagę wziąć to, że samo szkło waży 130kg i ta konstrukcja nie wystarczy (pomyśl ile będzie ważyło po zalaniu) , dlatego należało by ją wzmocnić w środku ramą z profili np. 40x40.


Poniżej wstawiam fotkę z moim wysłużonym identycznym w wymiarach zbiornikiem na specjalnie spawanej ramie pod zabudowę płytą


attachment.php?attachmentid=5681&stc=1&d=1423472073


Jak byś miał pytania dot. przeróbki to chętnie podpowiem, bo już pomagałem innemu znajomemu w adaptacji szafki.



Myślałem wcześniej nad takim właśnie projektem, lub ewentualnie skręcenia stelażu z kantówek 8x8 cm, do których na obecną chwilę mam łatwy i tani dostęp. Mógłbyś powiedzieć jak cenowo wyszło Cię zlecenie wykonania takiego stelażu z profili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak byś uważnie czytał to ja mam właśnie taką konstrukcję

Racja, nie doczytałem, a na zdjęciu wyglada jak z drewna :)


Jedynie na co musisz zwrócić uwagę to to, żeby płyty boczne wystawały do przodu poza ramę tak byś mógł przykręcić do nich zawias meblowy do otwierania skrzydeł/drzwiczek.

Zawiasy, będe przykręcal tak jak mówisz, a po środku będe mial szuflady, a prowadnice będe przykrecal do szkieletu.


PS. Sory za błedy, pisze z kom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć jak cenowo wyszło Cię zlecenie wykonania takiego stelażu z profili?

Rama jest ze stali nierdzewnej i waży ponad 90kg, także koszt dość duży - taniej Ciebie wyjdzie wykonać stelaż z materiałów, które masz "pod ręką".


PS. Sory za błedy, pisze z kom


No problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest ze stali nierdzewnej i waży ponad 90kg, także koszt dość duży - taniej Ciebie wyjdzie wykonać stelaż z materiałów, które masz "pod ręką".


Myślałem bardziej nad zrobieniem tego ze zwykłej stali, bo pracuję w ocynkowni i cynkowanie ogniowe materiału mam darmowe. Ale prawdopodobnie będę kupował gotową szafkę pod akwarium a stelaż będę robił w między czasie z wymiarem i funkcjami szafki takimi jak mnie interesują (w planach chciałbym w tej samej szafce postawić drugie akwarium ok. 100 L, pod docelowym).


Dziękuję wszystkim za pomoc i rady, skorzystałem z nich w pełni :).


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.