Skocz do zawartości

Grzałka Eheim 300W


AbhorPL

Rekomendowane odpowiedzi

LECHPL posłucham Ciebie bo już raz mi pomogłeś i wszystko jest OK więc zakupię tą grzałkę i zobaczymy co i jak masz rację że za badziew trza dać kasę już miałem dwie badziewne grzałki jedna miesiąca nie przetrzymała a druga padła dzisiaj :mad: też niue wiem po co mu dwie grzałki do baniaka!!

-- dołączony post:

LECHPL do mojej 500 jaką zakupić 250 czy 300W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że mam 300 w aż poszedłem na strych zobaczyć karton a tam 250 w, zmyliła mnie wielkość 45 cm. Mysle że obie będą dobre ja wody mam z 370-80 w 450 l w chacie temp ok 20* i załącza się sporadycznie. Ale jak weźmiesz większą pewnie będzie chodziła jeszcze żadziej tylko jest troche duża ponad 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po wykalibrowaniu niestety wlaczala sie co 10 minut i ciagnela prad

test byl przeprowadzany na 3 grzalkach 50 Watt 1x100 Watt i 2x150 Watt


Pozdro Mariusz



No dobra, po 10 min włącza się ale na ile ? To jest grzałka bieże prąd i nie ma obcji żeby nie brała, dlaczego akwarium tak szybko Ci stygnie, ja też ich nie lubie (ceny). Na Lubuskim forum też aktualnie jest temat Jagera i grzałka zbiera pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawsze używałem grzałek Eheim i są niezawodne więc mogę je polecić.

Zaciekawił mnie temat więc rzuciłem okiem do instrukcji obsługi.

Producent podaje że grzałka 300W jest odpowiednia do akwarium o pojemności 600 - 1000 l ale przy dwóch ważnych założeniach:

1. temperatura w pomieszczeniu to 21 stopni C

2. dane te są orientacyjne dla akwariów zamkniętych z temperaturą wody do 26 stopni.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego zdziwienia, że grzałka się włącza. Jeśli jej termostat wykrywa, ze woda ma mniejszą temperaturę niż żądana to ją włącza i grzeje tak długo aż tą temperaturę uzyska. Inaczej być nie może, że pobiera energię elektryczną, bo w końcu to ją zamienia na ciepło.

Jeśli grzałka włącza się co 10 minut, to nie dlatego że jest to kitu. A dlatego, że jak ktoś słusznie zauważył szybko obniża ci się temperatura w zbiorniku.

Niezależnie od tego czy kupisz eheima czy aquaela, to gdy ustawisz mu żądaną wartość to do niej będzie grzał.

Zastanów się nad tym w jakich warunkach stoi Twoje akwarium, czyli:

- jaka jest temperatura otoczenia, im chłodniej w pokoju tym szybciej wychłodzi się woda w akwarium, tym więcej musi dogrzewać ją grzałka. Czasem może się okazać, że akwarium stoi przy zimnej zewnętrznej ścianie;

- czy akwarium jest otwarte, czy przykryte. Otwarte będzie wymagało więcej dodatkowej energii niż zamknięte, bo ma zwiększaną utratę temperatury przez parowanie

- jaki jest osprzęt w akwarium: filtry, oświetlenie, cyrkulatory. Wszystko co działa nam na prąd ma swoje straty, które zamieniane są w ciepło. Grzeje świetlówka i grzeje cyrkulator;


Warto pamiętać, że im więcej wody tym więcej energii potrzeba do jej ogrzania. Jednak im więcej wody tym dłużej będzie się schładzać, ale i dłużej ogrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.