Invader Opublikowano 15 Sierpnia 2006 #1 Opublikowano 15 Sierpnia 2006 Mam takie pytanie zakładam 300l akwarium i mam problem w doborze świetlówek niemam pojęcia jaki kolor i jaka firmę zastosować i ile ma być tych swietlowek.Dzięki za kazda pomoc
cezarix Opublikowano 15 Sierpnia 2006 #2 Opublikowano 15 Sierpnia 2006 to zależy od wielu czynników, tego co ci się podoba, czy będziesz trzymał rośliny itd. Najpopularniejsze są zdaje się AquaGlo i PowerGlo, jeszcze MarineGlo, w najróżniejszych konfiguracjach A jak to wygląda zobacz tutaj http://saurama.aqua-web.org
harisimi Opublikowano 15 Sierpnia 2006 #3 Opublikowano 15 Sierpnia 2006 Najlepiej pooglądaj akwaria w galerii i sam stwierdź jaka barwa akwarium Ci się podoba. Inaczej wygląda pyszczak w tonacji niebieskiej, inaczej w zółtej czy różowej. Twój gust powinien wskazać ci do jakiej tonacji chcesz dążyć. Narazie radzenie Ci sprowadzi się do narzucania swojego gustu.
Jarosław Opublikowano 15 Sierpnia 2006 #4 Opublikowano 15 Sierpnia 2006 Zwróć uwagę na to, że świetlówki akwarystyczne występują w dwóch typach; T8 oraz nowszym T5. T5 maja mniejsza średnicę oraz mają lepsza wydajność w lumenach. T8 są tańsze oraz występują w wiekszym wyborze. Przy 300 l. powinienes miec dwie swietlówki, najlepiej z możliwością osobnego włączenia. Tak naprawdę typ świetlówek determinuje pokrywa, w tanich plastikowych będzie to na pewno T8. Firma która robi jedne z najbardziej popularnych i najlepszych świektlowek to Hagen (seria Power), dalej Narva, Philips. Wybierając konkretny rodzaj sugeruję wybór jednej o świetle dziennym - np Philips AquaSky, a drugiej "wzmacniającej kolory" np Philips Aquarelle. To jedna z możliwości. Na koniec jeszcze jedna moja uwaga. Naprawde warto kupić świetlówki akwarystyczne efekt ich zastosowania jest dużo lepszy niż zwykłych tanich "domowych". Pozdrwiam Jarosław
prychus Opublikowano 18 Sierpnia 2006 #5 Opublikowano 18 Sierpnia 2006 Osobiście polecam natępującą kombinację świetlówek: Philips Aquarelle TLD 89 i Philips TLD deluxe 965 Pro lub Osram Biolux. Oczywiście statecznik elektroniczny. Mam takie właśnie i jestem bardzo zadowolony - wiernie oddane są kolory ryb, a samo akwarium przyciąga wzrok Taki zestaw jest też niedrogi - świetlówki można zamówić w hurtowni elektrycznej.
danielj Opublikowano 18 Sierpnia 2006 #6 Opublikowano 18 Sierpnia 2006 A ja wsadziłbym Sylvania groLux z Sylvanią Aquastar. Przynajmniej mnie taka kombinacja przypadła do gustu
eremita Opublikowano 31 Sierpnia 2006 #7 Opublikowano 31 Sierpnia 2006 proponuje pomyslec nad swietlowkami t5!!!!!!!!!!!!!!!!!
mars Opublikowano 5 Września 2006 #8 Opublikowano 5 Września 2006 Dywagacje na temat oświetlenia HQI pozwoliłem sobie przenieść tu: http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=290 bo straszne OT w tym topicu zrobiliśmy
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się