mariusz1987pl Opublikowano 24 Grudnia 2014 #1 Opublikowano 24 Grudnia 2014 Witam mam na imię Mariusz , miałem prędzej akwarium roślinne z neonkami itp postanowiłem się przerzucić na ładniejsze rybki jakimi są pyszczki . Akwarium jest 112 litrow i jego obsada to młode ryby Saulosa 15 sztuk które potem zredukuje albo do tego czasu będę mieć już większe to zostawię je wszystkie . Filtracja to kubełek hw 302
Andrzej Głuszyca Opublikowano 24 Grudnia 2014 #2 Opublikowano 24 Grudnia 2014 ...witam Cię Mariusz!! Napisz ile czasu minęło od zalania akwarium i czemu ta woda jest taka mętna.
mariusz1987pl Opublikowano 24 Grudnia 2014 Autor #3 Opublikowano 24 Grudnia 2014 kilka dni dopiero ale kubełek chodzi i filtruje , kwarc opornie idzie
Andrzej Głuszyca Opublikowano 24 Grudnia 2014 #4 Opublikowano 24 Grudnia 2014 ..czyli chcesz wymienić 112 na 240 I dobrze..ale podejrzewam ,że wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwarium i zaraz będziesz miał problemy .U góry na pasku jest zakładka FAQ. Proszę..poczytaj najpierw tam.
mariusz1987pl Opublikowano 24 Grudnia 2014 Autor #5 Opublikowano 24 Grudnia 2014 wiem ze lepiej poczekać aż dojrzeje ale miałem okazje kupić maluchy za 3 zl sztuka i nie miałem gdzie je trzymać a kiedyś miałem tak z neonami itp ale było dobrze wiec myślę ze teraz tak samo będzie
r3b Opublikowano 24 Grudnia 2014 #6 Opublikowano 24 Grudnia 2014 Neony mimo wszystko wydalaja mniej i trzyma sie je w miekkszej wodzie gdzie nie wytwarza sie bardzo grozny dla ryb amoniak. Jestem tu nowy, z malawi zaczalem przygode na poczatku grudnia i nadal nie mam obsady, bo jeszcze cykl sie nie zamknal...
Gość Opublikowano 25 Grudnia 2014 #7 Opublikowano 25 Grudnia 2014 Dobre podejście Mariusz. Niech ryby cierpią bo była promocja 3 zł za sztuke. Polecam poczytać dział dla początkujących i zastanowić się nad logiką twojego działania.
r3b Opublikowano 25 Grudnia 2014 #8 Opublikowano 25 Grudnia 2014 I dla dobra rybek oby nie sprawdziło się przysłowie: "oszczędny płaci dwa razy..."
Edd Opublikowano 25 Grudnia 2014 #9 Opublikowano 25 Grudnia 2014 Jakie masz wkłady w tym hw ? Czy coś odpowiada tam również za filtrację biologiczną ? Zajrzyj również do Naszej galerii, możesz tam zaczerpnąć pomysłów na urządzenie akwarium Wyszły troszkę ' garaże', ale wszystko przed tobą
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się