Skocz do zawartości

Kolejna przesiadka, tym razem na 700l


Rekomendowane odpowiedzi

No ja już mam ogólnie "pospane"... a łudziłem się,ze moja obsada to jedyny problem :)

Dzięki za pomoc wszystkim

-- dołączony post:

Nie ukrywam,że nie daje mi to teraz spokoju :) Niestety raczej przed świętami tego nie ogarnę bo nie będę miał poprostu możliwośći. Zastanawiam się, bo mam styropian fabrycznie naklejony na szafeczce pod akwarium a na dnie akwarium położoną kratkę żeby właśnie rozłożyć równo nacisk sił na akwarium i szafeczkę. Zmierzę dzisiaj dokładnie różnicę odchyłu, ale zastanawiam się czy te dwie rzeczy w jakiś sposób mnie ratują i czy dam radę poziomowanie przełożyc na nowy rok. Wiadomo, że im prędzej tym lepiej ale wydaję mi się,że styropian pod akwa powinien mnie trochę ratować w tej sytuacji?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że nie wypoziomowane akwarium to masa stojąca na równi pochyłej. Niewielkiej bo niewielkiej ale jednak. To znaczy, że na niższą ściankę działa dodatkowa siła związana z ciążeniem które można podzielić na siły prostopadłe do równi (nieszkodliwe) oraz równoległe do równi czyli właśnie działające na szybę. Myślę, że fizyk mógłby Ci nawet obliczyć jaki dodatkowy nacisk daje woda :) Ja nie aspiruję do tego miana ;) Być może nacisk jest niewielki, być może wytrzyma ale czyż nie lepiej spać spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do mnie,że poziomowanie jest nie uniknione. Czasem człowiek zdaje sobie sprawę z czegoś ale gdzieś w środku bezsilnie dalej się broni. Chciałem zapytać o te kliny. U mnie sytuacja przedstawia się tak. Szafeczka nie ma nóżek tylko płaską dechę do której są doklejone lub dokręcone 3 listwy/dechy o grubości 1,9cm równolegle do siebie. Lecą przez całe akwarium. Niestety podłoga leci w dół w lewą stronę, a z lewej strony do ściany od akwarium mam 10cm. Co raczej jest równoznaczne z tym, że będę musiał robić wszystko od nowa (-: Chyba ,że macie jakiś pomysł. Druga rzecz jak długie mają być te kliny ?

post-13069-14695719986709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do mnie,że poziomowanie jest nie uniknione. Czasem człowiek zdaje sobie sprawę z czegoś ale gdzieś w środku bezsilnie dalej się broni. Chciałem zapytać o te kliny. U mnie sytuacja przedstawia się tak. Szafeczka nie ma nóżek tylko płaską dechę do której są doklejone lub dokręcone 3 listwy/dechy o grubości 1,9cm równolegle do siebie. Lecą przez całe akwarium. Niestety podłoga leci w dół w lewą stronę, a z lewej strony do ściany od akwarium mam 10cm. Co raczej jest równoznaczne z tym, że będę musiał robić wszystko od nowa (-: Chyba ,że macie jakiś pomysł. Druga rzecz jak długie mają być te kliny ?


spróbowałbym z pianką pod panele lub styropianem, podkładając pod 1 i 2 "nogę"


btw. moje akwa też ma różnicę poziomu 5mm i stoi od 8 lat. jak je stawiałem było równo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klin długości 5 cm z bardzo małym ścięciem. Wbijaj powoli i sprawdzaj poziomy. Może ze dwa lub 3 mm uda się poprawić. Ja też miałem idealnie zrobione przed zalaniem, a po zalaniu siodło w jedną stronę o 2 mm. Ta Twoja różnica poziomów to nie jest aż taka wielka tragedia, natomiast warto pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.