Skocz do zawartości

Woda pył kurz film bakteryjny


Jacek Dworecki

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej tak narazie mam tylko zewnętrzny filtr, ale uprzedzając twoje podejrzenia przez pierwsze dni woda była klarowna bez pyłu.


...jeżeli masz dobrą gradację ( bo o to pytał eljot12) to z tego co mówisz wygląda to na pierwotniaki. A film na powierzchni utrzymuje się bo powierzchnia jest zbyt słabo łamana a utrudnia to deszczownia i brak mechanika który by to rozbijał napowietrzając jednocześnie wodę . Chyba ,że to jednak pył z piasku. Ale i to można rozbić dobrym łamaniem . Jak masz jakiś falownik to rozbijaj nim..A jak nie to może jakiś skimer . A skoro masz tylko zewnętrzny który dmucha z dołu do góry poprzez deszczownie to robi to zbyt słabo i brak pewnie dobrej cyrkulacji .I koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam gradacji ale chyba 1-2 mm. tak jak pisałem piach polecany tu na forum chyba creisel o ile dobrze pamietam.

Łamanie powierzchni wyglada tak link

Co do cyrkulacji to też wydaje mi sie ze jest zbyt słaba, z tad moje kombinacje z deszczownia aby sikała wiekszym cisnieniem i bardziej poruszała woda w zbiorniku. Pamiętam że filtr wew. hailea 1000 zamiatal mi dno a teraz jest z tym troszke kiepsko.


Reasumując co polecacie zerobic na poczatek.

1. zacząc od zaciemnienia i nie karmienia przez dwa dni tak jak poleca eljot

2. dołożyć mechanika musze tylko gąbkę dokupić obawiam sie tylko czy to nie bedzie pralki bo pamietam ze nurzańca z dna mi wyciagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując co polecacie zerobic na poczatek.

1. zacząc od zaciemnienia i nie karmienia przez dwa dni tak jak poleca eljot

2. dołożyć mechanika musze tylko gąbkę dokupić obawiam sie tylko czy to nie bedzie pralki bo pamietam ze nurzańca z dna mi wyciagał.



...pkt 1 tak jak poleca eljot12 w zakresie pierwotniaków.

...pkt 2 dołożyć mechanika ( nie wiem jaki masz i czy można regulować przepływ)..

Jakie masz długie akwarium i jaki filtr wewnętrzny chcesz dołożyć? Ten hailea 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chcę dolożyć filtr hailea 1000


...spokojnie !Ten filtr nie zrobi Ci pralki .Kiedyś w 80 cm miałem Aquael 1500 i było ok.Pracował na całą parę;) Weź pod uwagę ,że jakieś kamienie będziesz miał w środku . Jak go ustawisz wylotem od dołu do góry to będzie Ci świetnie łamał lustro i zlikwiduje "kurz" na powierzchni..Czasami taki " kurz " robi się wtedy kiedy grzebie się w piasku a wkłady ( gąbka) się zapcha:) Ale czy to będzie film czy kurz to i tak rozbijesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chłopaki wiem już co mam robić na początek.

Zaciemnienie i brak dokarmniania.

Dołożenie mechanika jeżeli bedzie potrzeba i film nie zniknie razem z pierwotniakiem.


Ostatnie pytanie czy przy pierwotniakach robić normalne podmiany czy raczej nie?, a może robic zwiększone?

Różnie piszą i nie bardzo wiem, więc jak byscie mogli podpowiedzieć to juz nie męczę więcej.

Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie czy przy pierwotniakach robić normalne podmiany czy raczej nie?, a może robic zwiększone?


...jeżeli to pierwotniaki to po 3-4 dniach znikną ( nawet gdy nic nie będziesz przy nich robił). Na czas jak je będziesz miał to możesz się wstrzymać. A jak ryb nie masz to tym bardziej nie rób. Poczekaj jak znikną..

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie.

Systacja na dzień dzisiejszy.

Pył, kurz nadal w wodzie.

Film bakteryjny rozbity przez mechanika.

Oto co zrobiłem, dołożyłem mechanika tak jak było uzgodnione, nie zaciemiałem akwa bo pomyślałem że minie samo, ale za to do mechanika włożyłem watę perlonową i niestety problem nadal sie utrzymuje. Na tą chwile mam jeszcze wysyp okrzemka. Doradzicie coś jeszcze co może być przyczyną tego pyłu w zbiorniku. Dodam że owy pył,kurz osadza się na szybach. Kurcze już mi brak pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli to pierwotniaki to po 3-4 dniach znikną ( nawet gdy nic nie będziesz przy nich robił).


...z tego wynika ,że nie są to pierwotniaki. Same by już zniknęły.Rusz ręką piasek i sprawdź czy ten kurz się wznosi i czy jest taki sam . Gradacja 1-2 mm nie powinna wznosić się w wodzie.. Chyba ,że źle został piasek wypłukany..a ten , który masz wymaga naprawdę solidnego wypłukania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.