Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
kolego zapodaj przed kubełkiem filtr narurowy, a w nim włóknina/ owata tapicerska. Mam takie rozwiązanie właśnie w akwa 200 l i się sprawdza bez zarzutu, a w ten sposób masz więcej miejsca w akwa, polecam:-)
o

O widzisz dziękuje za propozycje a gdzie kupie taki filtr albo czy można go zrobić samemu z jakiegoś filtra?? Podsunąłeś mi jeszcze jeden pomysł tym zdjęciem mianowicie zamontuje u siebie pompe cyrkulacyjna żeby mieszała resztkami bo nie chcą sie unosic do filtra :)

Opublikowano
kolego zapodaj przed kubełkiem filtr narurowy, a w nim włóknina/ owata tapicerska.
Jak to zrobisz to przepływ całkiem ci zdechnie. IMHO taki przepływ bez wkładów oznacza że coś jest nie tak. Producenci zazwyczaj podają max. wydajność samej pompy (jednym z wyjątków Aquael) ale spadek z 900 na 300, spowodowany samym kubłem i wężami to stanowczo za dużo. Wymieniłbym wirnik.
Opublikowano

Też mnie to zastanawiam bo niecałe 300 litrów przepływu to bardzo mało. Nie wiem co robić niby zasuwa ten wirnik nie ma luzów itp a wirnik kosztuje z 60 zł i nie wiem czy to pomoże.

-- dołączony post:

Dobrze zakładając ze mam 150 zł na używany filtr kubełkowy co byście radzili o dużym przepływie i dobrej wydajności ?? Znajomy mam tetra ex 1200 co o nim sądzicie ??

Opublikowano

Dobrze dziekuje wszystkim. Myśle ze spróbuje jeszcze z wymiana wirnika bo z filtra jbl jestem bardzo zadowolony jesli chodzi o wygląd, estetyke i cichą pracę jeśli ten zabieg się nie powiedzie to robie zmianę kubełka na którym zamontuje narurową filtracje jak podsunął kolega i curkulacyjną wewnątrz. Myśle że takie rozwiązanie w połączeniu z dobrymi mediami filtracyjnymi pozwoli mi uzyskać świetną klarowność wody.

Dziękuje za Pomoc i Pozdrawiam

Opublikowano
to robie zmianę kubełka na którym zamontuje narurową filtracje
Ja posiadam JBL e901 - pełni funkcję biologa z prefiltrem. Jako prefiltr wykorzystałem korpus 10'', w który wsadziłem wkład sznurkowy 100 micro. Za przejściówki służą szybkozłączki do węży ogrodowych 3/4 cala osadzone na uszczelkach gumowych 1 cal (zakupionych na stoisku hydraulicznym w supermarkecie). Wszystko połączone wężem 12 mm. Filtracja jest zadowalająca - "siura" całkiem przyzwoicie :). Przed korpusem (od str. akwarium) założony zaworek (również do węży ogrodowych) potrzebny do zakręcenia wody przy wymianie wkładu filtra. Normalnie zaworek przykręcony jest o 1/3, w miarę zapychania się wkładu sznurkowego popuszczam go, tak aby przepływ wody był jednakowy, ale nie za szybki.

http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=4417&d=1396826798

Na pokazanym zdjęciu widać jeszcze mosiężne połaczenia przy korpusie, które wymieniłem na wyżej wspomniane.

Opublikowano

U mnie przepływ e901 wyglądał tak


przepływ standardowy wkład (gabka, 2xbiobale JBL, 1xceramikaJBL): 7,3 l/min = 438 l/h


przepływ ze standardowym wkładem jak wyżej plus korpus narurowy (wkład sznurkowy 20mikro, nowy): 5,55 l/min = 333n l/h


To było na nowym filtrze. Nie wiem jak jest po upływie 1,5 roku. Jeśli Twój filtr nie jest nowy, to być może nasze wyniki mogłyby być teraz podobne.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.