dejwis Opublikowano 8 Marca 2016 #151 Opublikowano 8 Marca 2016 A nie kopie jak dotykasz czegoś w akwa? Przychodzi mi do głowy przebicie. Wysłane z telefonu Nie nic nie kopie . Dolorzylem ostatnio 10 modułów led i co się stało mianowicie główna belka z LED RGB a w niej jedna dioda przestała się już żarzyć ale zaś te moduły zaczeły się minialnie żarzyć są one podłączone osobnym przewodem pod zasilanie ... hmmm :/ Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Rafcio Opublikowano 8 Marca 2016 #152 Opublikowano 8 Marca 2016 Nie nic nie kopie . Dolorzylem ostatnio 10 modułów led i co się stało mianowicie główna belka z LED RGB a w niej jedna dioda przestała się już żarzyć ale zaś te moduły zaczeły się minialnie żarzyć są one podłączone osobnym przewodem pod zasilanie ... hmmm :/ Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka Cześć , Na twoim miejscu czym prędzej bym opatentował ten „wynalazek” ha ha ha , skoro diody się świecą bez po odłączeniu zasilania to zdobyłeś „Perpetuum Mobile” jakiś wzmacniacz energii kosmicznej ha ha ha . A tera tak na poważnie czy lampa ma bezpośredni kontakt z koroną pokrywą akwarium ? Raczej na 100% masz jakieś przebicie w akwarium to że Cię nie „kopie” wynika z powodu dobrej izolacji z podłożem (coś jak ptaki siedzące na linii przesyłowej) Ja miałem pękniętą grzałkę też nie kopało ale zauważyłem że rybki zaczęły się często pocierać o podłoże ,sprawa się wyjaśniła gdy przypadkiem boso robiłem „porządki” w zbiorniku trzymając jedną rękę w akwarium chciałem nogą wyłączyć komputer stojący na ziemi obok pod biurkiem . Normalnie myślałem że mnie piorun trafił jak tyknąłem palcem obudowy PC . Zrób sobie takie „cuś” jak na fotce klamerkę zapnij do obudowy pokrywy , lampy w akwarium a śrubokrętem dotknij do czegoś uziemionego kaloryfera kranu …. Zresztą sam znajdziesz przyczynę jak pokombinujesz tylko uważaj byś nie zaświecił jak te diody :-) .
Ksiaze_Kluska Opublikowano 5 Marca 2017 #153 Opublikowano 5 Marca 2017 Dziewczęta i chłopięta! Proszę o pomoc - nie mogę podpiąć się do tego chińskiego badziewia - nie rozpoznaje mi urządzenia USB. Robiłem wszelakie restarty, sterownika, komputera etc i nic. Ostatni raz podpinałem się w listopadzie ubiegłego roku i było ok. Ktoś miał podobny problem?
Zygi Opublikowano 22 Października 2017 #154 Opublikowano 22 Października 2017 Witam. Ma ktoś gotowy plik do sterownika z konfiguracją zapalania i gaszenia oświetlenia w zbiorniku na diodach RGB+W?
Topielec Opublikowano 2 Listopada 2017 #155 Opublikowano 2 Listopada 2017 Hej, Jest ktoś w stanie wrzucić ten programik do obsługi tego sterownika gdzieś do sieci? Lapek mi padł a służbowy nie ma CD... Pozdrawiam, Adam
spiochu Opublikowano 3 Grudnia 2017 Autor #156 Opublikowano 3 Grudnia 2017 Post #42 i #43.Tak na marginesie, pojawiła się wersja z wifi, TC421. Wysłane z telefonu
kalopeu Opublikowano 6 Listopada 2018 #157 Opublikowano 6 Listopada 2018 (edytowane) Hej!Chcę zrobić lampę 2X20w RGB na diodach COB z aliexpreshttps://pl.aliexpress.com/item/High-Power-LED-Lamp-Light-Bulbs-RGB-RGBW-Chip-3W-10W-20W-30W-50W-100W-Red/32817345689.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.72e35c0fJRzKsz na bazie naświetlacza:https://allegro.pl/halogen-lampa-naswietlacz-led-100w-reflektor-slim-i7651727516.html?snapshot=MjAxOC0xMS0wM1QxMTo1Mzo1OS44MzlaO2J1eWVyOzU0NjU1YmYzNjk3MjJmMDM3YzIyYjRjNTIzMzIwZjA0ZGFlNTNkMGQxYWIyZThiOWNhNDgxYzYwMDk4ZWExYzI%3D Sterowne Sterownik LED TC420https://pl.aliexpress.com/item/free-shipping-5M-High-Quality-5630-300-LEDs-Cool-White-9000K-Flexible-LED-Strip-Lights-12V/32447610272.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.600b5c0f9TErOl Prąd 300mA-350mA Pomóżcie dobrać rezystory dla poszczególnych kolorów. Tylko to diody 20W: R: 12-14V G: 18-21V B: 18-21V Muszę mieć zasilacz 24V? Z góry dzięki za odpowiedź! Łukasz Edytowane 6 Listopada 2018 przez kalopeu
kszyszek Opublikowano 23 Stycznia 2019 #158 Opublikowano 23 Stycznia 2019 Mimo upływu kilku lat od kiedy sterownik pojawił się na rynku jestem bardzo zadowolony z jego działania. Za ok. 80zł nie widzę lepszego sterownika oświetleniem. Właśnie podłączyłem pod niego moduły samsunga rgb oraz diody wfs i wszystko działa jak należy. g.pajak dzięki za udostępnienie fajnego programiku
grybel1982 Opublikowano 24 Marca 2019 #159 Opublikowano 24 Marca 2019 Witam czy ktoś może podesłc mi gotowe ustawienia do tc420 na 5 ciu kanalach ? szukałem a tyle czytania i gdzies mi umyka
Falcowski Opublikowano 25 Marca 2019 #160 Opublikowano 25 Marca 2019 (edytowane) Wieczorem mogę podrzucić kilkanaście zdefiniowanych ustawień, ale mogę mieć inaczej popodłączane, niż ty byś tego chciał. Edytowane 25 Marca 2019 przez Falcowski
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się