Skocz do zawartości

Sterownik LED TC420


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak a propos zamówienia... Lepiej pojedynczo bo wtedy większa szansa, że nie będzie cła i vat. Znaczy, że celnicy nie skontrolują paczki ;) No, chyba, że zamówienie będzie na tyle duże, że się będzie to opłacało.

Mój przyszedł jako "części do żarówki LED" z deklarowaną wartością ok 4$...


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili testuję podłączone 3 diody 10W biała zimna cob (10-12k) + 4szt (niebieskie 3W 445-450nm) + 2szt (czerwone 3W 650-660nm).

Nie stosuję rezystorów tylko stabilizatory prądu LM317. (białe I=830mA niebieskie/czerwone I=500mA)


Podpięte mam to pod jeden kanał, gdyż to będzie oświetlenie główne. Sprawdzam jak to działa ze sterownikiem.


Na razie wszystko jest ok.

Pobór prądu gałęzi po podłączeniu przez TC420 spadł o 350mA...?

Pobór mocy z sieci spadł z 48W do 42W ???


Nieco dziwne, ale być może jest to wpływ PWM.



Witam


Możesz podpowiedzieć coś w temacie LM317

Jak skonfigurować aplikacje dla LM317 pod takie diody RGB - jakie rezystory


Dioda/diody LED RGB 10W (5025764411) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/50/25/76/44/5025764411@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@50/25/76/44@@AMEPARAM@@5025764411



Czy należało by podpinać stabilizator na każdy kanał czyli 3 stabilizatory na diodę ?


Czy też wystarczy jeden na LED z ograniczeniem 900mA Przy jednakowej rezystancji kanałów powinno to dać równe praby na kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy tez tak macie na tym sterowniku, ze przy ustawieniu w dowolnym miejscu wszystskich zalozmy 3 kanałow na 100% po osiagnieciu tego wylacza/zawiesza program w tym kroku?

jak zrobie na 99% to spokojnie idzie dalej


wyczailem cos takiego w trybie live bo na razie zakonczylem druciarstwo z lampa i czeka na akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sterownik dotarł (od chińczyka w 12 dni), programowanie bardzo intuicyjne i proste.

Banan na twarzy - bezcenny.

Dzięki dla deccorativo za impuls do wykonania oświetlenia LED RGB, g.pajak za naświetlenie sposobu programowania, no i oczywiście spiochu za "odkrycie" tego sterownika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja chce zmówić :)

Tylko nie bardzo wiem gdzie najtaniej i jakaś ogólna instrukcja co do zamówienia. Nigdy nic nie zamawiałem z Chin

-- dołączony post:

http://www.satisled.com/dc12v24v-5-channel-20a-common-anode-programmable-led-time-controller-tc420_p1579.html


na tej stronie z dostawą przy dzisiejszym kursie wychodzi 161 zł więc szału nie ma

-- dołączony post:

http://www.satisled.com/dc12v24v-5-channel-20a-common-anode-programmable-led-time-controller-tc420_p1579.html


na tej stronie z dostawą przy dzisiejszym kursie wychodzi 161 zł więc szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że ktoś jest w stanie zaufać chińczykom i zapłacić kartą. ;) Albo ma wirtualną kartę (lub nieużywaną do innego konta) którą zasili przed zakupami. Inna opcja to przelew ale to prawdopodobnie kosztuje (w mBanku 30 zł za przelew za granicę).


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że ktoś jest w stanie zaufać chińczykom i zapłacić kartą. Albo ma wirtualną kartę (lub nieużywaną do innego konta) którą zasili przed zakupami. Inna opcja to przelew ale to prawdopodobnie kosztuje (w mBanku 30 zł za przelew za granicę).


Alliexpress jest największym portalem aukcyjnym na świecie. Każda płatność (karta najwygodniej i najpewniej) jest blokowana przez portal i nie wypłacana sprzedającemu do puki kupujący nie potwierdzi, ze dostał towar cały i zdrowy. Jest zabezpieczony jeszcze lepiej niż allegro.

Jeszcze nie spotkałem się z kimś kto by nie dostał towaru z Alliexpress, a dziesiątki moich znajomych oraz ja sam wiele razy tam kupowałem.

Dodatkowo, z tego co pamiętam, ali oferuje również płatność przez PayPal, który już nie jest wcale chiński, tylko jest trzecią stroną.

Także śmiało :-)


PS> A tak na marginesie, prędzej Cię polak niż chińczyk oszuka - moim skromnym zdaniem oczywiście ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Co do ogromnego spadku popularności akwarystyki w ogóle, to się nie zgodzę. W Niemczech markety budowlane takie jak OBI mają potężne działy akwarystyczne, całe aleje zastawione sprzętem i zbiornikami z rybami i roślinami. U mnie w mieście są takie trzy. Markety budowlane to nie sklepy prowadzone przez pasjonatów z miłości do czegoś. Jak by było źle, to by to miejsce wykorzystali inaczej. A te działy funkcjonują i czasem widzę, że ciężko się dopchnąć do sprzedawcy, żeby ci gupika złowił. Natomiast przedstawicieli naszego biotopu tam jak na lekarstwo. Pływa parę sztuk czasami, często pod błędną nazwą, o jakości nie chce się pisać . Biotop Malawi jest jednak w skali akwarystyki niszowy, wymagający większych zbiorników, trochę wiedzy i specyficznych upodobań u akwarysty. Jako taki jest bardziej podatny na kryzysy wszelkiej maści i teraz obserwujemy tego skutki w postaci kłopotów u sprzedawców, którzy skoncentrowali się tylko na nim.
    • To ma być biologia? Czy mechanik ? Sump jest słabym mechanikiem, a biologia nie potrzebuje mocnego przepływu. U mnie przy 2500 l jest około 1000 l i spokojnie daje radę,  a rade daje nie przez przepływ tylko przez ilość i jakość mediów filtracyjnych.
    • Ciekawe spostrzeżenie, choć modę obstawiałbym bardziej w przypadku zbytu na skalary, o czym pisał @Bojar w kontekście planowanej przez p. Darka Gażę zmiany profilu hodowli - i zgodziłbym się raczej z @pulpet i @crav, że coraz większą rolę odgrywają ceny wszystkiego ... i, moim zdaniem, ludzka wygoda. Dużo mniej wiedzy, techniki, kosztów i czasu taki gekon pochłania, a można wyjąć, pogłaskać, długo żyje... Terrarium z płyty sklepie każdy, kto nie ma dwóch lewych rąk. Do chomika/świnki morskiej wstyd się teraz przyznać, a gekon lamparci / orzęsiony / chiński brzmi egzotycznie. 😉 Jak wzrosły ceny szkła, każdy wie. Ile kosztuje prąd - przy wymagającej w naszym biotopie filtracji - również. To są dwa główne czynniki, wydaje mi się. A jeśli ktoś już się wykosztuje na wszystko i np. nie dobierze w przemyślany sposób obsady, to stwierdzi, że lepiej spokojniejsze skalary, bo "pyszczaki się gryzą". 😐 Jeśli ludzie w obecnych czasach oglądają każdą złotówkę dwa razy i wydatki (początkowe i bieżące) związane z naszym hobby wpływają na jego mniejszą popularność, to mniej lub bardziej niszowe biotopy jak Malawi pierwsze dostaną po d***. Sad but true.
    • Nie 8k, tylko 32k A jaki przepływ przy 10000L wody?
    • Zaczynam się gubić? Po co Wam przepływ przez sump rzędu 8 tys. litrów ?
    • Zobacz na ceny wszystkiego w sklepach, posłuchaj muzyki w radio, zobacz gazety w kiosku... itp itd
    • @triamond no trochę przerażające są te przepływy i średnice rur. Według tabelki fi50 grawitacyjnie, to jakieś 8300L - mało. Mam po jednej stronie 3 rurki Fi50, a jedna musi iść na rewizję. Czyli będzie dodatkowe wiercenie. Komin i tak można zasypać K2, można się też pokusić o jego fluidyzację. Gruby temat
    • Ja myślę, że nie inflacja i nie covid, tylko moda. W niedzielę byliśmy w Hali EXPO w Łodzi na Egzotycznych Zwierzętach. Ludzie przy stoiskach co wchwilę wydawali setki złotych na kupno różnych gadów i zwierząt oraz akcesoriów. Akwarystyka cieszyła się słabym zainteresowaniem w porównaniu zresztą. Gekony sprzedawały się jak ciepłe bułeczki.
    • Na szybkie odbicie bym nie liczył. Jak się wykruszą mali i średni rzetelni  hodowcy, znikną stada zarodowe przyzwoite jakościowo i dostęp do tańszych ryb, to ciężko będzie o nowych zapaleńców. Starczy poczytać forum, raczej niewielu zaczyna od dużych zbiorników i z pełną świadomością inwestuje większą kasę w obsadę. To raczej metoda małych kroczków, niewielki zbiornik, poszukiwanie ryb "po taniości". Potem , ci poważnie zarażeni bakcylem idą dalej, ale ciężko się będzie zarazić, bo nie będzie czym. W Niemczech obserwuję identyczną sytuację. Kilka lat temu wyszukałem sobie parę hodowli w okolicy gdzie mieszkam, albo obok których przejeżdżam regularnie. Tak w promieniu 250 km. było ich +/-  10. Od dużych, cieszących się renomą, poprzez średniaków do garażowo piwnicznych, często nieoficjalnych, takich bez szyldu i kasy fiskalnej. Ale można było trafić ciekawe, fajne jakościowo ryby często naprawdę w rozsądnych cenach. Teraz zostały 3 z czego dwie wyraźnie straciły na polocie i jakość oraz asortyment poleciały na łeb.  Szczerze, to trupem wieje i obawiam się że długo nie pociągną. I jeden ostry gracz, który ma ogromny wybór i ryby naprawdę top, asortyment ciągle się rozwija, ale ceny zdecydowanie wysokie.  Czyli niebawem będzie tak, że albo drogo, albo wcale. Zakładam, że osoby zaczynające przygodę z Malawi raczej odpuszczą, niż jak pisał  @TomekT kupią obsadę na raty. Tak, że przynajmniej na razie wielkich szans na to, że popularność Malawi będzie rosła nie widzę. 
    • Jakoś śrubunki trzeba będzie włożyć ( i mieć do nich dostęp ? ) ... 32000l/h   ok.  4 sztuki po 2 cale (https://aquariumscience.org/index.php/14-5-piping/) lub więcej mniejszych, na to siatka o oczkach mniejszych niż K1  Gąbka 5ppi ? i zasypać K1. Wyjąć łatwo - pływa. Rewizje ? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.