Skocz do zawartości

3 czy 2 gatunki w 200l?


n0name

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ty pablo jesteś niereformowalny :mrgreen:


Nie radzę.


Sam żeś niereformowalny:-) nikt mi tego nie zabroni i nie będę się trzymał sztywno reguł narzuconych przez większość tutaj piszących, małe haremy równa się taki litraż jaki posiadam tak więc co kto woli, moje akwa, moje zasady:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie mógłbym mieć Saulosi, Rdzawego i Demansoni?


Samce Saulosi są podobne do "Demonków". Dodatkowo demonki muszą pływać w większych grupach (8-10 sztuk). Łącznie uzbiera się całkiem spora liczba osobników. Jeżeli chcesz 3 gatunki musisz wybrać gatunki, które można trzymać w małych haremach. Czytaj Rdzawy, Yellow czy jakaś mała non-mbuna.


Pablojogi nie przejmuj się ja też jestem z tych niereformowalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kiedyś mieszkałem z rodzicami i małą siostrą na 13 m2. No żyć się dało, nie powiem, ale co to za przyjemność? Jak rozłożyliśmy łóżka to nie było gdzie nogi postawić...

To tak dla porównania dla kolegów niereformowalnych :)


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj, jeszcze mogę rozumieć 3 gatunki malutkich cichlids w 200l ale nie non-mbuna w takim akwarium. Błagam nie propagujmy takich układów w za małych baniakach.


A co non-mbuna to nie cichlids? A dlaczego zaproponowałem małą non-mbuna, ponieważ nie wszystkie non-mbuna są wielkie i dodatkowo są mniej agresywne od mbuny (przeważnie). A przy tak małym akwarium ważna jest również "agresywność" ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem cichlids bo nienawidzę nazywania naszych ryb - pyszczak ;-).

Non-mbuna to ryby które przez to że nie są często terytorialistami lubią przestrzeń do pływania , a 200l to raczej za mało. I z większością młodych adeptów jest tak, że jak przeczyta że non-mbuna do 200l jest ok to wpakuje i trematocranusa bo tyż non-mbuna więc stąd między innymi mój apel o nie pakowanie no-mbuny do 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem cichlids bo nienawidzę nazywania naszych ryb - pyszczak ;-).

Non-mbuna to ryby które przez to że nie są często terytorialistami lubią przestrzeń do pływania , a 200l to raczej za mało. I z większością młodych adeptów jest tak, że jak przeczyta że non-mbuna do 200l jest ok to wpakuje i trematocranusa bo tyż non-mbuna więc stąd między innymi mój apel o nie pakowanie no-mbuny do 200l.



Chodziło mi, że napisałeś, żeby zamiast non-mbuna dawać małe cichlids (tak jakby non-mbuna nie należała do cichlids). Zgadza się 99% non-mbuna nie nadaje się do 200l i tego trzeba się trzymać. Ale są gatunki, które osiągają rozmiar do 11-12cm (niektóre gatunki Aulonek i Lethrinopsów) i z nimi można spróbować. Jeżeli zapewni im się dość sporą piaskownicę to będę bardzo dobrze się czuły nawet w 200l. Wszystko to zależy od wystroju oraz towarzyszy w akwarium. Agresywna mbuna na pewno nie pozwoli bawić się im spokojnie w "piaskownicy" i majestatycznie pływać po całym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.