Skocz do zawartości

Propozycja obsady mbuna do 200x60x60


Gość pemergency

Rekomendowane odpowiedzi

Zaproponuj zółtą/cytrynową/białą rybę z malawi najlepiej monmorf albo samice w tym kolorze nadającą się do tej obsady i ją biorę zamiast dziwoląga albinosa ;)

Auratus lub parallelus zamiast maingano i... nie dość że spełnia Twoje wymagania, to jeszcze masz miejsce na zwiększenie haremów wśród innych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Pemer chciał żółte i znalazł ngare :-D.


Karol poszukaj w necie sklepu w uk który bierze ryby z cichlidenstadl. Na pewno taki jest bo właściciel mówił że zaopatruje ten kraj. Może coś wie. Te linki co dałeś to inne źródło. Będziesz wtedy miał jeszcze więcej ryb do wyboru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Cały Pemer chciał żółte i. znalazł ngare :-D.


Karol poszukaj w necie sklepu w uk który bierze ryby z cichlidenstadl. Na pewno taki jest bo właściciel mówił że zaopatruje ten kraj. Może coś wie. Te linki co dałeś to inne źródło. Będziesz wtedy miał jeszcze więcej ryb do wyboru ;-)



Jeden z linków, który wkleiłem wyżej to Kent Rift importują ryby z cichlidenstadl,Mal-ta-vi,Aquahaus i aquatreff.


Linki do Kent Rift poniżej.


http://www.aquarist-classifieds.co.uk/php/detail62_310409.php

https://www.facebook.com/KentRiftCichlids

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te twoje źródło bierze ryby w Niemczech z Cichlidenstadl to możesz ich zapytać o ryby z cennika TM i być może byliby ci je w stanie ściągnąć. W cenniku są takie Mbuna jak:


WF


Cynotilapia afra red top Nkatha Bay 6 - 8 cm Malawi Cynotilapia afra white top Chitande 5 - 7 cm Malawi Cynotilapia afra white top Galileya Reef 6 - 8 cm Malawi Cynotilapia axelrodi Nkatha Bay 6 - 8 cm Malawi Cynotilapia spec. Mbamba Chewere orange dorsal 6-8 cm Malawi Cynotilapia spec. Mbamba Luwino yellow head 6 - 8 cm Malawi Labeot. trewava. black top Mara Rocks 9 - 12 cm FEMALES Tanzania Labeotropheus fuelleborni Chidunga red top 8 - 12 cm Malawi Labeotropheus trewavasae Chidunga O.B. FEMALES Malawi Labeotropheus trewavasae Chidunga red top 7 - 10 cm Malawi Labidochromis maculicauda 5 - 7 cm MALES Tanzania Labidochromis spec. Hongi 6 - 8 cm Tanzania Labidochromis spec. Lundo red top 5 - 7 cm MALES Tanzania Labidochromis spec. Nkali 6 - 7 cm MALE Tanzania Melanochromis auratus Chidunga 6 - 8 cm Malawi Melanochromis johanni eastern Gome 6 - 8 cm Malawi Melanochromis parallelus 6 - 8 cm MALES Tanzania Melanochromis robustus Nkatha Bay 8 - 10 cm MALES Malawi Melanochromis simulans Gome 8 - 9 cm Malawi Melanochromis spec. northern blue 8 - 12 cm Tanzania Pseudotropheus acei Itungi 7 - 9 cm Males Tanzania Pseudotropheus callainos bright blue 7 - 9 cm MALES Malawi Pseudotropheus chrysomallus Nametumbwe 7 - 9 cm Malawi Pseudotropheus elongatus Chewere 7 - 9 cm MALES Malawi Pseudotropheus elongatus Mphanga 6 - 9 cm MALES Malawi Pseudotropheus elongatus Ngkuyo Island 8 - 10 cm Tanzania Pseudotropheus elongatus ornatus Luhuchi 7 - 9 cm Tanzania Pseudotropheus greshakei Makokola Reef 7 - 10 cm Malawi Pseudotropheus hajomaylandi Chizumulu 8 - 10 cm Malawi Pseudotropheus msobo Lundo 7 - 9 cm Tanzania Pseudotropheus spec. black dorsal Shauri 7 - 10 cm MALE Tanzania Pseudotropheus spec. Daktari 6 - 9 cm MALES Tanzania Pseudotropheus zebra Chilumba 8 - 11 cm Malawi Pseudotropheus zebra gold Nkatha Bay 8 - 10 cm MALES Malawi Pseudotropheus zebra Mbenji Ice blue 7 - 10 cm Malawi Pseudotropheus zebra Mbenji O.B. FEMALES Malawi Pseudotropheus zebra red top Puulu 8 - 11 cm Tanzania Pseudotropheus zebra red top red chin Lundo 8 - 11 cm Tanzania

F1


Cynotilapia afra Lions Cove 4 - 5 cm RARE Cynotilapia afra white top Galileya Reef 4 - 6 cm Cynotilapia afra edwardi Cobue 3 cm Cynotilapia afra red top Chewere , 3-4 cm Cynotilapia axelrodi 6 - 8 cm Jodotropheus sprengerae 4 - 5 cm Labeotropheus fuelleborni Chidunga 4 - 5 cm Labeotropheus fuelleborni Katale O.B. 5 - 6 cm Labeotropheus fuelleborni Katale O.B. 7 - 9 cm Labeotropheus fuelleborni Mbenji 6 - 7 cm Labeotropheus trewavasae Chilumba 4 - 5 cm Labeotropheus trewavasae Red Top 5 - 6 cm pondraised Labeotropheus trewavasae Red Top Thumbi 4 - 5 cm Labidochromis caeruleus white Nkali 5 - 6 cm RARE Labidochromis caeruleus white Nkatha Bay 3 - 4 cm Labidochromis caeruleus yellow 5 - 6 cm Labidochromis freibergi 4 - 5 cm Labidochromis spec. Hongi 3 – 4 cm Labidochromis spec. Mbamba Bay 6 - 7 cm Labidochromis spec. Mbamba Bay 3 – 4 cm Labidochromis spec. Perlmutt 3 cm Melanochromis auratus 4 - 5 cm Melanochromis johanni eastern 4 - 5 cm Melanochromis maingano 4 - 5 cm Petrotilapia spec. Chitimba thick bars 10 - 12 cm RARE Petrotilapia spec. Chitimba thick bars 7 - 8 cm RARE Petrotilapia spec. Undu Point blue / yellow 5 - 6 cm NEW Petrotilapia spec. yellow chin Chewere 5 - 6 cm RARE Pseudotropheus acei Luwala 3-4 cm Pseudotropheus aurora 4 - 5 cm Pseudotropheus barlowi 3 - 4 cm Pseudotropheus callainos bright blue 4 - 5 cm Pseudotropheus demasoni 3 - 4 cm Pseudotropheus elongatus Chailosi 5 - 6 cm Pseudotropheus elongatus Chewere 5 - 6 cm Pseudotropheus elongatus Mphanga / micro 5 - 6 cm Pseudotropheus elongatus ornatus Likoma 6 - 7 cm Pseudotropheus estherae (zebra) super red 5 - 6 cm Pseudotropheus estherae rot / rot 5 - 6 cm Pseudotropheus greshakei 4 - 5 cm Pseudotropheus kingsizei Maingano (pulpican) 4 - 5 cm Pseudotropheus livingstoni (lanisticola) 5 - 6 cm RARE Pseudotropheus lombardoi 3 - 4 cm Pseudotropheus msobo Magunga 4 - 5 cm pondraised Pseudotropheus polit 3-4 cm Pseudotropheus saulosi 3 – 4 cm Pseudotropheus saulosi red coral 3-4 cm Pseudotropheus socolofi 4 - 5 cm Pseudotropheus spec. Lime Nkhomo 5 - 6 cm RARE Pseudotropheus spec. Membe deep 4 - 5 cm RARE Pseudotropheus tropheops Chilumba orange 4 - 5 cm Pseudotropheus tropheops Chitimba gold 4 - 5 cm Pseudotropheus tropheops elongate Kanchedza 4 - 5 cm Pseudotropheus tropheops Otter Point O.B. 8 - 10 cm Pseudotropheus zebra gold O.B. Lions Cove 5 - 7 cm Psedotropheus zebra red red 3-4 cm


Porównaj sobie a może coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.