Skocz do zawartości

Przesiadka z 112L na 300L (120x50x50 DIVERSA)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!

Już od dłuższego czasu jest zielone światło od żony na powiększenie zbiornika. Jedyny dylemat jaki był to gdzie bo miejsca w mieszkaniu nie za wiele na większy zbiornik. No, ale dla chcącego nic trudnego. W pokoju gościnnym na komodzie stoi krewetkarium i telewizor. Na szczęście mamy takie czasy, że telewizor nie musi stać ;) przecież można go powiesić. I tu "zapaliła się żaróweczka". W miejsce 112-tki powędruje krewetkarium, telewizor na ścianę a pod nim nowe 300L.

Komoda, na której stał tel jest niestety za wąska i mało wytrzymała. W każdym bądź razie ja na niej nie postawiłbym akwarium.

Już prawie półtora miesiąca temu zamówiłem komodę pod nowe akwa. Trochę się opóźniało bo... urlopy.

Ale w końcu jest :P dzisiaj dotarła. Mimo, że jestem po nocce zaraz zabrałem się do roboty.

Pierwsze kroki poczynione. Komoda stoi na docelowym miejscu. Nie zrobiłem wcześniej fotki, ale wcześniej stała tam ta po lewej. Oczywiście ona zniknie.


IMG_9282_1_zpsc37b1ad5.jpg


Wiedząc, że wnet komoda dojedzie, kilka dni temu wykorzystałem pogodę i wybrałem się po kamienie. Kupiłem oczywiście serpentynit. Ułożyłem mniej więcej tak jak myślę ułożyć w akwarium. :


DSC_0009_zps8136cd1b.jpg



Akwarium już jakiś tydzień czeka na mnie w sklepie.

Dla zainteresowanych: Jutro jadę po akwarium i dalsza część relacji z przesiadki.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Akwarium stanęło na swoim miejscu.

Przeprowadzkę planowałem od dawna to na wszystko już jestem przygotowany.

Na tło poszło spienione pcv. Z boku doklejony jest półkaseciak ;) a dokładnie kawałek spienionego, za którym schowany będzie wlot do kubła, filtr mech oraz grzałka:


IMG_9299_1_zps573727aa.jpg


Czas na kamienie.

Coś sobie ułożyłem na składzie kamien, ale nie ma opcji żeby to samo powtórzyć w akwarium:


IMG_9300_1_zps14c354c4.jpg


Na tym etapie chciałem pytać Was o wystrój, ale zawsze powtarzamy, że to właścicielowi ma się podobać dlatego zostawiam tak.


Teraz to co wszyscy uwielbiamy czyli płukanie piachu. Dobrze, że miałem pomagiera ;)


IMG_9307_1_zpsf85229a1.jpg


Tyle na dzisiaj. Jeżeli nic nie pokrzyżuje mi planów to jutro przesiadka ;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • To jest dokładnie ten sposób przez Ciebie opisany, tyle że dodałem celem wzmocnienia wielki płat gazy wykąpany w ,,zalewie z betonu,,  Odlewy są wielkie i będą miały po 2-3 wloty.  Będą pomalowane śnieżką i zabezpieczone żywicą epoksydową. Następne konstrukcje będą wykonane z siatki rabatowej - też opisany sposób na tym forum   Tyle że będą to już typowe głazy. No i ostatnie odlewy będą ze styropianu na tło, przyklejone do szkła za pomocą silikonu.
    • Elegancko, to bedą skorupy żeby ryby mogły wpływać do środka? Robiłem takie tylko prostszą metoda   
    • Produkcja modułów ceresit cr 65 plus duża gaza - to wszystko smarowane na folię zgodnie z techniką już podawaną na tym forum:
    • Zestaw jest ok, dorzuciłbym do tego yellow i kilka maingano. Oprócz fire fish można też dorzucić te aulonocary łaciate OB i scieanochromis fryeri. Biorąc Twoje i moje propozycje razem to by wyszło 9 gatunków, ilości sztuk w poszczególnych gatunkach zależą od Twoich preferencji kolorystycznych, przykładowo jeśli ma być więcej jasnych jaskrawych kolorów to więcej sztuk brać yellow, red red, fire fish i OB a reszta w mniejszych ilościach jako dodatek innych barw lub odwrotnie jeśli preferujesz inne barwy w przewadze lub ma być wszystkiego po trochę.
    • A taki zestaw: po 10 sztuk młodych ryb: Acei, Red Red, Złocisty, Mpanga no i bardzo chciałem Fire Fish - popilnuje mi zarybienie 
    • Co do obsady to Twoje akwarium nadaje się dla wszystkich pyszczakow z zastrzeżeniem żeby nie mieszać największych drapieżnych z mniejszymi gatunkami i najdelikatniejszych z tymi " normalnymi". Wybierz te które się najbardziej podobają zwracając uwagę na kolor samic bo u niektórych gatunków samice są szare lub brązowe.
    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 190x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
    • Witam wszystkich. Minął rok od ostatniego wpisu, więc mała aktualizacja życia w zbiorniku… Delikatnie pozmieniałem układ kamieni i skałek (jedną podwiesiłem). Zmodyfikowałem też oświetlenie a właściwie zrobiłem nowe na bazie modułów led i sterownika led dimmer. Najwięcej zmian dokonało się w zakresie filtracji, w sumie to nie tyle zmian, co czynności. Wysoki poziom wody w modułach utrzymywał się przez około 3 miesiące po czym spadał licząc od górnej krawędzi o ok. 4cm. W każdym module wywierciłem po jednym otworze i zmniejszyłem rozmiar gąbek (tzn. pociąłem je na mniejsze kawałki), co wydłużyło w/w okres do pół roku. Tak więc w moim przypadku filtracja w modułach nie jest całkowicie bezobsługowa😊 Co do klarowności wody, przez dłuższy czas szału nie było. Skleiłem więc z pcv dodatkowy filtr na bazie arkusza gąbki ppi 45 o wym. 30x50 cm i pompy jebao. Miało być na próbę a działa już pół roku i póki co przejrzystość wody dla mnie jest ok. Co do obsady nic się nie zmieniło oprócz tego, że dokupiłem 3 szt. L. C. Yellow, bo kilka niestety wcześniej padło. Ryby urosły, są zdrowe, podchodzą do tarła. Ogólnie jest spokój bez agresji, poza nielicznymi, krótkimi i widowiskowymi starciami pyskami. Poniżej kilka fotek i filmik… VID_20250712_215332.mp4    
    • Witam wszystkich. Zaczynam dopiero swoją przygodę  akwarystyka, to moje powyżej akwarium Juwel Vision 450. Chciałbym kupić do tego ledy żeby ryby się przyzwoicie prezentowały i rośliny też dobrze rosły. Nie mam kompletnie pojęcia na co się zdecydować. Może ktoś doradzić coś
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.