Skocz do zawartości

NIebiesko pomaranczowe akwarium.


Kazio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar w pazdzierniku założyć akwarium z biotopem malawi. I szukam gatunkow ktore maja kolory: niebiesko-czarny, pomarańczowo-czarny lub pomarańczowo-niebieski. Jakies inne kolory dopuszczam ale glownie chcem by moje akwarium bylo w tych kolorach. NIestety ja na gatunkach sie nieznam i chcem byscie mi pomogli w doborze gatunkow. Mysle ze moje akwa to bedzie albo 120x40x40 albo 200x40x40 male szanse na 200x50x40


Co do akwarium to rozmiar niejest pewny z 2 powodow.


1. Ogólnie na akwarium spodziewam sie ze bede mial 1400 moze troche wiecej wzależnosci na ile pozwola rodzice.


2. Wielkie akwa chce sporo prądu i to jeden z kontrargumentow rodzicow na wielkie akwarium i ja sie z nimi troche zgadzam bo jak przyjdzie rachynek i koszt za energie zwiekszy sie o 80zl to ja bede musial raczej natychmiast usunac akwarium. POdejrzewam ze rachunek zeby rodzice sie nieprzyczepili moze sie zwiekszyc maksymalnie o 40-50 zl choc i zato mi sie dostanie.


Wiec wracajac do sprawy prosze o napisanie jakie gatunki mieszcza sie w kolorystyce jaka ja chcem stworzyc . Moga byc jeszcze inne kolory ale te 3 (czarny, niebieski, pomaranczowy) najbardziej podobaja mi sie na rybie.


Najlepiej by ryby by dosc rozbujnicze. CZyli nie takie co sie tylko chowaja w skalach ale takie co bardziej do bujek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by ryby by dosc rozbujnicze. CZyli nie takie co sie tylko chowaja w skalach ale takie co bardziej do bujek.


i kolorystycznie i charakterologiczni to do Twoich wymagań odpowiedają bardziej bojowniki a nie pyszczaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by ryby by dosc rozbujnicze. CZyli nie takie co sie tylko chowaja w skalach ale takie co bardziej do bujek.


i kolorystycznie i charakterologiczni to do Twoich wymagań odpowiedają bardziej bojowniki a nie pyszczaki.



Bardzo prosze bez tego typu komentarzy ja poprostu powiedzialem jakie kolory najbardziel lubie i chcem by w akwarium bylo widac ryby a nie same kamienie. Jesli chodzi o kolory to podoba mi sie rownierz granatowy czerwony i zólty wiec jakies pyszczaki mysle ze sobie znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu pewnie ze znajdziesz,

tylko zrozum że jak piszesz że jednym z powodów z jakich chcesz trzymac pyszczaki jest to aby obserwowac ich bujki i walki - a tak Twój post brzmiał jak dla mnie i nie wymagaj aby ktoś się musiał domyślać Twoich ukrytych intencji to w nas miłoścnikach tych ryb budzi to negatywne uczucia.

Tak jak napisałeś teraz - czyli że chcesz aby ryby były aktywne i widoczne w akwa brzmi to całkiem inaczej i tak można było napisać na poczatku.

Jako ze napisałes że duże akwa jest małoprawdopodobne wiec jego obsade bym pominoł bo znając życie to na tych 240l sia skończy i to na nim bym się skoncentrował.

Do 240 litrów poleciłbym Ci obsade dwugatunkwoą która może spokojnie w takim akwa funkcjonować a i pokryje zakres kolorystyczny jaki opisałeś.

Najpierw wybierz jeden gatunek a potem do pierwszego dopasuje się drugi.

Najpierw bym sie skupił na kolorze pomarańczowym bo jego wybór jest mniejszy nż niebieskiego.

Myślę że dobrym wyborem byłby M. estherae red-red bo one będą najbardziej pomarańczowe, i sa to ryby które lubią sobie popływać czyli są widoczne, alternatywnie dla nich możesz wziąść P saulosi coral lub P. msobo gdzie samice są pomarańczowe choć może mniej intensywnie jak red-red.

Jak się zdecydujesz który z tych trzech Ci odpowiada to pomyślimy co do niego dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy ryby będą się chowały w skałach zależy tylko od Ciebie.

To Ty masz im zapewnić odpowiednie warunki i odpowiednioo dobrać obsadę.

Co do ceny za energię elektryczną to może i zmieścisz się w 50 zł ale to nie jedyne koszty utrzymania akwarium.

poczytaj troszkę forum poznaj ryby i ich zwyczaje a dopiero potem myśl o założeniu akwarium.

Co zrobisz jak rachunki przekroczą Twój budżet ?

spuścisz ryby do toalety a akwarium zaniesiesz do piwnicy ?

Jeżeli pośpieszysz się i nie spełnisz oczekiwań ryb i jednak będą sie chować ? również pozegnasz sie z nimi ?

Zastanów sie czy jesteś gotowy na poświęcenie, niestety wielu jest ludzi co kupują zwierzęta a potem gdy sie im znudzą to zostawiają je w lesie.

Nie orientuję się ile kosztować moze akwarium 120x40x40 wraz z wyposażeniem ale na wyposażenie, zbudowanie i zarybienie 200x40x400 moze Ci nie starczyć 1400 zł.

Moja rada to powoli oczytaj się z problematyką poodwiedzaj strony firm sprzedajace akcesoria dla akwarystów i podejmij jeszcze raz decyzję na ten temat. Lepiej aby sie zniechęcić na samym początku zanim nie weźmiesz pod swoją opiekę ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb do toalety napewno niezpuszcze. A bede sie staral stworzyc im jak najlepsze warunki. Z pradem to niechodzi mi ze mnie i moja rodzine niestac na prad. Tylko poprostu moji rodzice jezeli rachunek zabardzo wzrosnie moga mi marudzic nad uchem. Dobrze wiem otym ze utrzymanie akwarium ma tez inne wydatki ale ja juz bede sie nimi zajmowal osobiscie (biore dorywcze pracy w soboty) wiec rodzice niebeda nic wiedzieli i sie czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc jedynie red-blue, oczywiscie. jednak nie masz tak granatu, o ktorym pisales. Zaproponuje red-red z maingano, albo red-blue z maingano. Jesli byloby to akwa np 120x50x40, to proponuowalbym kupic po ok. 8 mlodych rybek z gatunku, jesli jeden gatunek, to nawet ponad 10 i zobaczyc co z tego wyrosnie.

powodzenia.

czytaj, czytaj, pytaj, czytaj, czytaj... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.