Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

a ja nic nie rozumiem - jakieś rurki? ja myślałem, że to jest w korpusie czym to zamontować? o i jeszcze jedno pytanie - czym połączyć zawór metalowy z plastikowym? czy fbf20 i purigen wystarczą? a mechanika - czy mogą być trzy korpusy za pompą i tylko jeden w dodatku pusty lub z mało przepuszczalnym wkładem przed pompą? bo ktoś mi tak polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nic nie rozumiem - jakieś rurki? ja myślałem, że to jest w korpusie czym to zamontować? o i jeszcze jedno pytanie - czym połączyć zawór metalowy z plastikowym? czy fbf20 i purigen wystarczą? a mechanika - czy mogą być trzy korpusy za pompą i tylko jeden w dodatku pusty lub z mało przepuszczalnym wkładem przed pompą? bo ktoś mi tak polecił.


dzierlatka21 prosiłem cię byś złożył swój temat a tak to zaśmieciłeś w tym i dodatkowo nic nie zrozumiałeś, ale ok.


jakieś rurki? - rurki wkładasz do korpusu by wymusić przepływ wody przez cały korpus (ponieważ standardowo wlot i wylot w filtrze jest u góry). Robisz to tylko jak masz filtrację biologiczną na mechanicznej nie trzeba.


czym to zamontować? - jak kupisz dobrze spasowaną to wciskasz jak lata to podklejasz silikonem akwarystycznym


czym połączyć zawór metalowy z plastikowym? - nie wiem czemu chcesz łączyć zawór metalowy z plastikowym ale np. zawór metalowy kupujesz 1cal do zaworu pp potrzebujesz pp32 potrzebujesz jeszcze złączki pp 32/1cal to jest tylko przykładowo bo połączeń jest cała masa


czy fbf20 i purigen wystarczą? - nie wiem ja zmieniłem koncepcie i zamiast kubła daje 3 narurowce 10", dwa z ceramiką i jeden z FBF jak to będzie życie pokarze.


a mechanika - czy mogą być trzy korpusy za pompą i tylko jeden w dodatku pusty lub z mało przepuszczalnym wkładem przed pompą? bo ktoś mi tak polecił. - nie bardzo rozumiem ale najbardziej rozpowszechnionym schematem jest danie 2 mechaników przed pompą i 3 biologów za pompą.

Filtr mechaniczny oczyszcza ci wodę ze śmieci i chroni pompę przed zatarciem lecz w momencie gdy jest już zabrudzony to spowalnia dostawanie się wody do pompy co powoduje obniżenie wydajności filtracji. Dlatego filtry mechaniczne robi się dwa i koniecznie równolegle by usprawnić działanie układu i zwiększyć okresy między wymianą filtrów.

Co do wkładów biologicznych to muszą być zawsze za pompą by media w nich będące nie uszkodziły czasem pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak strata czasu na tłumaczenie. Aby zabierać się za montowanie narurowca trzeba się przynajmniej trochę orientować w sprawach hydrauliki oraz praw fizyki. i . Przepraszam za taką desperację ale kilka minut rozmowy w OBI, Castoramie lub innym molochu z osobą z BOK i wszystko staje się jasne, a tak to każdy tłumaczy a Tu dalej nic

Koledzy przesłali super sprawne i sprawdzone schematy i trzeba się na tym opierać.


Proponuję pójść do sklepu hydraulicznego i oni wszystko dobiorą i powiedzą czym skleić jak się pokaże schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez tak myślałem :P dzięki za potwierdzenie


Wrzucę jutro fotki bo coś nie mogę dojść do ładu z umiejscawianiem kubełków


zastanawiam się tez czy jako biologia dla 450l (370l netto) wystarczą dwa korpusy z ceramiką i równolegle w jeden korpus z piachem??, pytam bo obecnie w ehime 2260 mam 10l ceramiki + 4l BIOBALE + 4l zeolitu i biologia jest ok przy 45 pysiach (9 miesięcznych), ryb zostanie około 30 - 35 sztuk. Problem jedynie jaki mam to z krystalicznie czystą wodą bo zaraz po 2-3 tygodniach od czyszczenia kubła widać jakieś latające paprochy, kolejny problem jaki mam to głośność.

post-11339-14695718390616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do kolegów hydraulików jak i samouków. Na poniższym obrazku postarałem przedstawić schemat mojej filtracji (kolor czarny) Czy wstawiając w to miejsce (kolor czerwony) korpus z zaworem (otwarty na max 1/3 większość ma lecieć przez kubeł).


http://zapodaj.net/0d6e69700fb30.jpg.html rozwiązanie z racji braku miejsca nie wiem tylko czy słuszne.


Ma on sens z pkt hydrodynamiki ? Będzie przeszkadzać w filtracji ? zapowietrzał itp. Chcę się upewnić nim zacznę grzebać.


VER 2


http://zapodaj.net/855f4f0085ee6.jpg.html


Zapewne taki schemat koledzy by polecali tylko nie mam miejsca na taki wariant. Istnieje jakaś alternatywa ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do kolegów hydraulików jak i samouków. Na poniższym obrazku postarałem przedstawić schemat mojej filtracji (kolor czarny) Czy wstawiając w to miejsce (kolor czerwony) korpus z zaworem (otwarty na max 1/3 większość ma lecieć przez kubeł).


http://zapodaj.net/0d6e69700fb30.jpg.html rozwiązanie z racji braku miejsca nie wiem tylko czy słuszne.


Ma on sens z pkt hydrodynamiki ? Będzie przeszkadzać w filtracji ? zapowietrzał itp. Chcę się upewnić nim zacznę grzebać.


VER 2


http://zapodaj.net/855f4f0085ee6.jpg.html


Zapewne taki schemat koledzy by polecali tylko nie mam miejsca na taki wariant. Istnieje jakaś alternatywa ? Pozdrawiam



Pierwszy schemat ma jak najbardziej sens, przy całości filtrowanej mechanicznie tylko część (zależną od otwarcia zaworu) wrzucasz na biologa. :)

Drugi schemat jest bez sensu, bo zaworem rgulujesz tylko przepływ na mechanicznym filtrze nic więcej. Także syf, który poleci bokiem przez "czerwony zawór" osiądzie ci na biologu.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.