Skocz do zawartości

600 litrów,


rebelde

Rekomendowane odpowiedzi

czy dobrze sobie wymyśliłem obsadę do 600 litrów ? (200dłu. x60szer. x 50 wys)

obecnie mam standardowe 375litrów, ale nowe szkiełko już kupione czekam na szafkę i pokrywę, za około miesiąc będzie przeprowadzka


METRIACLIMA MSOBO MAGUNGA 1+4

MELANOCHROMIS CYANEORHABDOS MAINGANO 1+4

COPADICHROMIS AZUREUS 1+2

OTOPHARYNX LITHOBATES SULFUR HEAD YELLOW 1+2

CYNOTILAPIA HARA GALLIREYA REEF 1+3

MAYLANDIA ESTHERAE RED-RED 1+3

AULONOCARA FF 1+2

AULONOCARA MALERI RED BURGUND 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hary maingano i msobo bym nie łączył z non mbuną.

Darku akurat nie zgodził bym się z Tobą w tej kwestii.

Mam połączone mbunę z non mbuna juz od 10 miesięcy. Wiem że to krótki okres ale zawsze jakiś. M msobo Maguna jest z Protomelasem, Placidochromisem, Aulonocara czy Copadichromis. Nie zauważyłem żadnej agresji ze strony msobo do pozostałych mieszkańców. A wręcz przeciwnie, podczas tarła ryby z non mbuna są bardziej agresywne niż mbuna. Nie mam na myśli pysi mbuna takich jak M Luwino Reef.

Wiem że to wszystko może się zmienić, jak ta rybka osiągnie wiek dojrzały. W chwili obecnej msobo ma około 18 miesięcy. Piszę to, że może się zmienić bo M msobo Magunga jest rybą nieobliczalną. Widziałem już różne dziwne zachowania tej ryby, i mam możliwość obserwacji z non mbuną. Jeżeli miałbym jeszcze raz łączyć mbunę z non mbuną to spróbowałbym po raz kolejny. Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od cech charakteru ryby. Przekonał się o tym nie jeden hodowca.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej msobo ma około 18 miesięcy. Piszę to, że może się zmienić bo M msobo Magunga jest rybą nieobliczalną. Widziałem już różne dziwne zachowania tej ryby, i mam możliwość obserwacji z non mbuną. Jeżeli miałbym jeszcze raz łączyć mbunę z non mbuną to spróbowałbym po raz kolejny. Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od cech charakteru ryby. Przekonał się o tym nie jeden hodowca.

Nie piszę że takie połączenia są niemożliwe ale ryzykowne co sam podkreślasz, dlatego nie polecam. Sam testuję takie połączenia ale aby coś powiedzieć musi minąć sporo czasu.

Dodam że testuję z nieterytorialnymi mbuniakami. Miałem krótko alulony z maingano i to było IMHO bardzo kiepskie połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karmienia jest to lekki problem. Ja poradziłem sobie w ten sposób no może za duże słowo poradziłem. Zrobiłem w następujący sposób pomieszałem wszystkie razem następujące pokarmy Omega One, Naturefod, NLS cichlid spectrum i tehera+. To podaje w jeden dzień na drugi mrożonki na trzeci znowu pokarmy suche itd itd. Póki co nie zauważyłem odtłuszczania się mbuny czyli M msobo Magunga i M Luwino Reef. Tak więc jak na razie jest ok. Jeżeli coś zauważę będe reagował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.