Skocz do zawartości

Piotr i pierwsze Malawi 300l


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ten gnejs leżący na ziemi wyglądał fajnie, w akwarium jest taki bez wyrazu :( Przede wszystkim położyłbym go na boku, żeby "słoje" były poziomo lub pod delikatnym kątem.

Patrząc na zdjęcie ja bym jednak wybrał tę drugą skałę, bo ma fajną fakturę ;-) Okrzemków nie będzie widać i generalnie będzie zacnie.



Okrzemki na gneisach widać jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akryl tez bedzie.Malowalem ostatnio,Zostaw sobie troche farby na podmalowanie jesli nawet miala by odpacs.Chyba najtansza opcja.Pcv w baniaku nie da ci takiej glebii jak pomalowana szyba ktora jest idealnie czarna.

Akwa ladnie wyglada.

Nie boisz sie ze rybki beda sie klinowac przy zasysie w tych zakamarkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie ze rybki beda sie klinowac przy zasysie w tych zakamarkach?

Qrcze, o tym nie pomyślałem... No ale chyba dadzą sobie radę? W jeziorze też pewnie są wąskie zakamarki. Sprawdzę tylko krawędzie i jak będą ostre to lekko przygładzę kątówką.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie ze rybki będą się klinować przy zasysie w tych zakamarkach?

Panowie chyba sobie jaja z kolegi robicie z tym klinowaniem ryb przy zasysie:D.Nie wiem jaką pompę chce kolega wrzucić do tego kaseciaka ale jeżeli to nie jest pompa "studzienna" to nie ma się o co martwić:D.U mnie malutkie rybki potrafią płynąć pod prąd cyrkulatora który wyrzuca 3000l/h wody,więc myślę że z takim zasysem nie powinny mieć problemu, no chyba że zdechły to wtedy pewien problem mogą mieć:D

-- dołączony post:

Nie martwiłbym się tym że mi ryby zaciągnie,raczej należy pamiętać o tym że im bardziej zasłaniasz wlot do filtra tym bardziej ograniczasz jego wydajność.Pamiętaj że w tych filtrach na przepływ wody ma wpływ grawitacja oraz siła zasysu jaki posiada pompa.Jeżeli ograniczysz siłę grawitacyjnego dopływu wody do kasety może dojść do tego że komora w której znajduje się pompa może być wysuszona do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie ze nie wiesz wszystkiego.A moze nie widziales.Wpuscilem mlode 2cm hongi i jakos dalo rade go przyssac do gabki.Z wylotem jest ok bo ryba nawet silnemu nurtowi sie oprze,ba u mnie nawet lubia plywac przy wylocie.Mowa o mlodych rybkach.

-- dołączony post:

Pozatym zauwazylem ze ryby nie wiedza jak sie zachowac przy zasysie,moze przez to ze dziala na nia inna sila jak nurt wpdny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze woda amoniakalna wysłana.

Moim zdaniem wszystko zrobiłeś bardzo dobrze i nie ma obaw o zasysanie ryb.

Już natomiast widzę jaką im frajdę zrobiłeś tą grotą pod spodem i szczelinami.

Co prawda nie widzę czy zasys jest tylko dołem i górą przez skimmer czy też na całej powierzchni ale nawet narybek sobie poradzi. U mnie potrafił w kasecie z AqC2000 przedostać się aż do komory pompy i przez 2 tygodnie unikać zassania przez sam wlot głowicy.

Jedynym minusem twojego rozwiązania jest IMHO ten skimmer ukryty bez dostępu do niego filmu bakteryjnego, no ale coś za coś. Oczywiście nawet na otwartym zbiorniku nie działa on tak dobrze jak fabryczny Eheim, ale u mnie zawsze jak wyjmuję gąbki do płukania widzę efekty pracy tego "skimmera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie ze nie wiesz wszystkiego.A moze nie widziales.Wpuscilem mlode 2cm hongi i jakos dalo rade go przyssac do gabki.Z wylotem jest ok bo ryba nawet silnemu nurtowi sie oprze,ba u mnie nawet lubia plywac przy wylocie.Mowa o mlodych rybkach.

Jeżeli masz do kaseciaka wrzuconą pompę aq 2000,to nie chce cię martwic ale z tym hongi było coś nie tak.Ja na aq 2000 mam założoną tylko gąbkę i narybek wielkości 0,5 cm miał w tej gąbce schronienie przed większymi rybami i nie było mowy o jakimś przyssaniu.W 100% zgadzam się deccorativo że narybek mógł nawet swobodnie pływać w komorze gdzie jest pompa.Więc podejrzewam że Twój hongi był osłabiony,bo zdrowa 2 cm ryba nie da się w życiu zassać przez pompę aq 2000.Wcześniej byś z akwarium zassał cały piach niż zdrową rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do kaseciaka wrzuconą pompę aq 2000,to nie chce cię martwic ale z tym hongi było coś nie tak.Ja na aq 2000 mam założoną tylko gąbkę i narybek wielkości 0,5 cm miał w tej gąbce schronienie przed większymi rybami i nie było mowy o jakimś przyssaniu.W 100% zgadzam się deccorativo że narybek mógł nawet swobodnie pływać w komorze gdzie jest pompa.Więc podejrzewam że Twój hongi był osłabiony,bo zdrowa 2 cm ryba nie da się w życiu zassać przez pompę aq 2000.Wcześniej byś z akwarium zassał cały piach niż zdrową rybę.


Grzegorz kolega Raven ma dużo racji. Masz AqC2000 z gąbką na zasysie to nie wiesz co ta pompa robi w kaseciaku jak lata bez kagańca:grin: ale fakt maleńkie yellowki siedziały w komorze pompy a tam kocioł i cwaniaki czuły że tam blisko zasysu jest niebezpiecznie.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz kolega Raven ma dużo racji. Masz AqC2000 z gąbką na zasysie to nie wiesz co ta pompa robi w kaseciaku jak lata bez kagańca ale fakt maleńkie yellowki siedziały w komorze pompy a tam kocioł i cwaniaki czuły że tam blisko zasysu jest niebezpiecznie.

Badałem ja bez kagańca,na świeżej gąbce różnicy prawie nie ma.Dokupiłem do akwarium interruptusy mają około 2 cm.Swobodnie pływają koło tej gąbki nawet czasami ja podskubując.Nie wiem jaką super moc musiałby mieć kaseciak na zasysie ale u mnie na pewno zassał by wcześniej piach niż zdrową rybę.A tak na marginesie Tobie zassało jakąś rybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.