Skocz do zawartości

potrzebuję orginalności. panel filtr. z hydroponicznym -help


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cezarix, z jakiego szkla masz akwa? (rodzaj)


bo wygląda mi na opti white, czy sie mylę? właśnie się zastanawiam, czy przy zastosowaniu HQI nie wystarczy float - pewnie mi spadnie koszt akwa, a wygladać będzie i tak dobrze

Opublikowano

Zwykłe szkło !! po co przepłacać, różnica jest subtelna a i tak widoczna dopiero jak szyby są czyciutkie (czyli raz w tygodniu :D ) i woda krystaliczna.

Opublikowano

1.

a) 10mm wystarczy aż za bardzo

d) 3 lub 4 zależy co ma tam być

2.

a) to wtedy z prawj wlot jak łatwiej dostepna bo za wlotem w komorze 1 dobrze by było dac wkład gąbkowy aby tez jakies syfki wyłapywał i taki wkład trzeba częściej czyścić niż pozostałe.

B) Model mocniejszy UP 3000 ma długości 9,5 cm wysokiść 9,5 cm szerokość 8 cm.

4. Wschó HQI robi samo z siebie jedynie gaśnie nagle - Twoje akwa jest płytkie i jednak nieduże więc nad sensem HQI bym się zastanowił - poczytaj inne Topiki o zaletach i wadach tego oswietlenia


U Ciebie jakies przykrycie być musi albo akwa albo cześci sumpowej bo nawet jak poprzez obudowę ryba nie może wyskoczyc na glebe bo się odbije od obudowy i wpadnie spowrotem do wody to moze Ci wskoczyc do sumpa a jak wpadnie na wkłady co będą lekko wystwać z wody to zwłaszcza przy HQI się usmaży.

7. Jak się zdecydujesz na HQI to grzałka nie będzie potrzebna wcale :wink: - te 300W to zdecydowanie za duzo 150 W wystarczy - taniej a i łatwiej w akwa schować.

Ja jestem zadowolony z Hagena Fluval Tronic.

Opublikowano
Zwykłe szkło !! po co przepłacać, różnica jest subtelna a i tak widoczna dopiero jak szyby są czyciutkie (czyli raz w tygodniu :D ) i woda krystaliczna.


Dokładnie tak - ale co to znaczy siła marketingu - a ci od opti się postarali :wink::D bo coraz częsciej słychać akwa z opti akwa z opti, jak juz to iść na całosć i z akrylu akea zrobić - lżejsze, bardziej przejzyste nawet od opti tylko ze faktycznie wtedy bez kompromisów cenowych :(

Opublikowano
Mam taką sugestię,może banalną ale chyba nikt nie zwrócił uwagi na taką możliwość.Wodę do zasilania hydroponiki można pobierać z ostatniej komory sumpa, po przejsciu przez te całe złoże, podawać osobną głowicą do donicy , (powrót grawitacyjny) ta pompka mogłaby być sterowana zwykłym włącznikiem czasowym jeśli zależy ci na cyklicznym zalewaniu hydroponiki. Upraszcza to sprawę, sterowania, wtedy nie masz żadnych grzejących się elektrozaworów.


Parę postów wczesniej o tym mówiłem, ale chyba nikt nie zauważył

Opublikowano

Jak dla mnie z tym filtrem za dużo klopotow lepiej by bylo zrobic prosty filtr denitryfikacyjny z rury kanalizacyjnej. Rozwiazanie o wiele prostsze w realizacji jedyny klopot to na poczatku póki filtr dojrzeje i póki sie nie ustawi odpowiedniego ostatecznego przeplywu wody

Opublikowano

norbitek - przepraszam, faktycznie wspomniałeś o tym i gdzieś mi to umknęło w fazie podniecenia elektrozaworem..... :oops: :roll:


donice będą nad oświetleniem - powiedzmy "po drugiej stronie deski" - którą btw można od wewnątrz/dołu okleić izolatorem żaroodpornym.


hmmm nad HQI rzeczywiście muszę się zastanowić - wiem że zbiornik troche płytkawy jakby - będę myślał.


filtr hydroponiczny to argument "na żonę", która nie zapomnijcie stanowi największą przeszkodę w budowie akwa.




i na koniec dzisiejsze przemyślenie:

Życie trochę dzisiaj zweryfikowało moje plany i żeby zbudować to akwa tak jak chcę prognozuję, że to marzenie ziści się dopiero grudzień/styczeń i tu zacząłem się łamać, bo z dużym prawdopodobieństwem już we wrześniu 2008 będę się przeprowadzał do własnego domku i tam mogę zaaranżować już większe akwa z podmianą itd... i teraz zastanawiam się czy nie kupić jednak standardowej 240-tki z kubełkiem już teraz (później poszłaby na sump), a tam zrobić to już ostatecznie, bo prawdę mówiąc nie mogę się doczekać - do grudnia mogę nie wytrzymać, a po 8 mieś się potem z tym akwa przeprowadzać, to byłby jednak większy klopot niż mi się na początku wydawało... takie przemyślenie - ale chyba zdam się na Wasze głosy - podtrzymujecie mnie w wierze, czy skłaniacie się z racji doświadczeń na tę nową opcję - bo sprawa jest jeszcze taka, że jak zbuduje to tak, to już większego zbiornika w nowym domu nie założę raczej... help :roll:

Opublikowano

donice będą nad oświetleniem - powiedzmy "po drugiej stronie deski" - którą btw można od wewnątrz/dołu okleić izolatorem żaroodpornym..


tutaj bym sugerował aby t tak donice nie stawiać na "desce/płycie" tylko zrobić z 5 cm przerwy bo wiem z doświadczenie ze mimo oklejenia półki nad HQI izolatorem i to załkiem dobrym to po paru godzinach grzania jest gorąca


filtr hydroponiczny to argument "na żonę", która nie zapomnijcie stanowi największą przeszkodę w budowie akwa.

oprócz argumentu na żone to jest naprawde dobre rozwiązanie filtracji.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.