koper85 Opublikowano 29 Czerwca 2014 #1 Opublikowano 29 Czerwca 2014 cześć, nie wiem jak to sie stało ale nagle pojawiły się u mnie glony, i to na potęge:( w czwartek wieczorem wszystko ok, woda i szyby czyściutkie,wracam w piątek z pracy patrze a tu wszystko w glonach, szyba była tak zawalona, że nie wiele było widać nie miałem czasu tego czyścić wiec dopiero w sobote wypucowałem gąbką, ale dziś pojawiły się znowu:( co z tym zrobić? glony są szare i zielone (tych jest znaczna przewaga, wyglądają na takie krótkie nitki, jak mech). Aha w akwarium nic nie zmieniałem, nie dokładałem ryb, zresztą nic nie dokładam, nie mam pojęci skąd mogło się to wziąć.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Czerwca 2014 #3 Opublikowano 29 Czerwca 2014 ..na temat przyczyn powstawania sinic,sposobów radzenia sobie z nimi znajdziesz w necie multum informacji i jestem pewny ,że dasz sobie z nimi radę!
lufa555 Opublikowano 29 Czerwca 2014 #4 Opublikowano 29 Czerwca 2014 Po pierwsze: przydało by się jakieś zdjęcie tego glonu po drugie: parametry wody ( NO3 i PO4 ). Wtedy coś poradzimy.
koper85 Opublikowano 29 Czerwca 2014 Autor #5 Opublikowano 29 Czerwca 2014 narazie wyczyściłem szyby gąbką, i podmieniłem wode, od jutra zaczynam zaciemnienie, mam nadzieje ze to pomoże. Ps. przy zaciemnieniu akwarium wystarczy tylko wyłączyć światło czy je całkowicie przekryć? wiem ze może to głupie pytanie ale z glonami walcze pierwszy raz...
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Czerwca 2014 #6 Opublikowano 29 Czerwca 2014 Ps. przy zaciemnieniu akwarium wystarczy tylko wyłączyć światło czy je całkowicie przekryć? ...zakryj kocem całkowicie na pięć dni.Pysiom nic nie będzie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się