Skocz do zawartości

obsada do nietypowego 300l


Zabir

Rekomendowane odpowiedzi

super ze wreszcie rozwinela sie jakas dyskusja, co do afry to akwarium w sumie kupowal bym pod nie, socolofi sa sliczne bo widzialem na wlasne oczy, ale te msobo.....

Czytajac inne posty jak ludzie sie nad nimi zachwycaja to zastanawiam co one maja w sobie takiego wizualnie ze inni sie tak podniecaja. Samice jak u saulosia samce jakies pomazance niebiesko czarne bleeee....


Milc co do P.flavus to w sklepie malawi mozna je kupic bez problemu.


Prawda jest tez taka ze tyle jest wspanialych ryb ze nie starczylo by mi calego mieszkania na obstawienie go akwariami, jak bym mial mozliwosci oczywiscie.


zastanawialem sie tez nad inna rzecza, mianowicie czy nie wybrac jekaiegos jednego skrawka jeziora, wybrac z tego wasnie skrawka obsade zgodna z dieta i odwzorowac akwarium wedlug tego konkretnego miejsca nie tylko pod wzgledem obsady ale rowzniez dekoracji, tylko ciezko w internecie jest znalesc podwodny krajoobraz z konkretnych skrawkow jeziora malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea słuszna ale próby odwzorowywania to trudna sprawa nasze baniaczki to nawet nie kałuże ;). Jeżeli męczy cię tak ten msobo zamiast niego mozesz dać Melanochromis johannii smuklejsza a podobna kolorystycznie ryba do msobo. Odnośnie saulosi. Możesz próbowac ale naprawde samiec saulosi bez barw i rewiru to nędzna imitacja wybarwionego saulosi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem cos o nedznym samcu saulosi, wlasnie to przerabiam, smiac mi sie z niego chce bo taki kozak z niego, ale tylko podplynie samiczka popatrzy z "gornego ukosa" i odrazu samczykowi przechodzi, robi sie taki potulny i brzydki ze az mi go szkoda ale to ina sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnych fragmentów jeziora, zdjęcia z opisem i

przykładami konkretnych gatunków są tutaj:


http://www.hull.ac.uk/cichlids/Malawi_Habitats_gallery.html


Przy okazji, dobra lektura dla ultrasów :-) którym się wydaje,

że w Malawi nie ma drewna, gałęzi, korzeni czy trzciny. To drewno

na zdjęciach to wygląda nawet bardziej na polskie, niż te

afrykańskie korzenie, które ja stosuję :-)


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milc - kiedys już była szeroka dyskusja na temat fot z tego linku a dokładnie nad widocznym tam gatunkiem Pseudotropheus Hipopotamus :wink::lol: i się zastanawialiśmy nad gabarytami akwa dla niego :D - obawiam sie że do tej nietypowj 300 nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.