Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Czerwca 2014 #11 Opublikowano 26 Czerwca 2014 ..zostawiają , zostawiają
M4k4br4 Opublikowano 2 Lipca 2014 Autor #12 Opublikowano 2 Lipca 2014 Koledzy czytam wasze komentarze i suma sumarum wychodzi na to, że walka z okrzemkami nie ma sensu. Jedni piszą by zakryć kocem na 5 dni inni piszą, że za mało oświetlenia. Moje akwa 150x50x60. W tej chwili posiadam sylvania grolux i aquastar po 54W. Czy to wystarczające czy można jeszcze zaświecić jedną czy dwie zwykłe świetlówki T8 36W? Okrzemek przybywa. Gdyby nie to, że rośliny przestały rosnąć a wrecz zmarniały mógłbym powiedzieć, że sam wygląd akwa jest ok.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Lipca 2014 #13 Opublikowano 2 Lipca 2014 Koledzy czytam wasze komentarze i suma sumarum wychodzi na to, że walka z okrzemkami nie ma sensu. ...czy walka z okrzemkami ma sens? Na pewno pozwoli Ci doświadczyć nowego doświadczenia jakim jest posiadanie tego mało urokliwego glonu w akwarium. Jedni powiedzą walcz a inni powiedzą ,że inwazja sama minie!I każdy ma rację. Deccorativo opisał jak zmniejszyć zawartość krzemu w wodzie...I jest to fajny sposób..Ale pozbawisz się ciekawych obserwacji związanych z tym glonem z jego metamorfozą w glon zielony ewentualnie z jego zanikiem. Dokładając dodatkowe oświetlenie wspomożesz jego inwazję..Możesz zawinąć końcówki świetlówek folią aluminiową a sam się przekonasz ,że tam gdzie nie nie pada światło to okrzemek nie ma!! Teraz decyduj sam:)
xrx Opublikowano 2 Lipca 2014 #14 Opublikowano 2 Lipca 2014 Fajne te ślimaki. A pyszczaki ich by nie zeżarły?
mathias Opublikowano 3 Lipca 2014 #15 Opublikowano 3 Lipca 2014 Fajne te ślimaki. A pyszczaki ich by nie zeżarły? Powiem Ci, że nie zauważyłem jeszcze braku ślimaków odkąd je kupiłem. Generalnie fajnie jest popatrzeć jak zaciekawiony pyszczak obczaja takiego ślimaka Nie mniej nie zauważyłem do tej pory w mojej obserwacji, aby któremuś stała się krzywda. Mają twardą muszlę i są dobrze zamaskowane w niej. A odklejenie ślimaka np od tła było i dla mnie dużym problemem 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 3 Lipca 2014 #17 Opublikowano 3 Lipca 2014 Witam. Gdzie kupujecie te ślimaki? ...wysyłkowo możesz kupić tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Military+Helmet&search_scope= 2
karbeti Opublikowano 3 Lipca 2014 #18 Opublikowano 3 Lipca 2014 Dzięki. Dziś przy podmianie wyszorowałem kamienie i tło ale mam już dość.
mathias Opublikowano 3 Lipca 2014 #19 Opublikowano 3 Lipca 2014 Dzięki. Dziś przy podmianie wyszorowałem kamienie i tło ale mam już dość. heheh to są "Syzyfowe prace" moim zdaniem U mnie Military Helmet robią swoją robotę, odkąd są w moim akwarium to przestałem w nim co kolwiek czyścić. Będziesz zadowolony moim zdaniem po zakupie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się