M4k4br4 Opublikowano 22 Czerwca 2014 #1 Opublikowano 22 Czerwca 2014 Witajcie, problem jak na zdjęciach. Czy mam z tym walczyć, czy jest sens? Czy wygląda to dobrze? Jedynie to szkoda roślin bo rosły naprawdę dobrze. Proszę o komentarze i pomoc. -- dołączony post: http://zapodaj.net/a3981f85dc6fa.jpg.html -- dołączony post: http://zapodaj.net/5b3f90bf9c838.jpg.html -- dołączony post: http://zapodaj.net/8537572cfe7e9.jpg.html
stan Opublikowano 22 Czerwca 2014 #2 Opublikowano 22 Czerwca 2014 Proszę bardzo tutaj znajdziesz rozwiązanie twojego problemu. http://forum.klub-malawi.pl/skuteczna-walka-okrzemkami-t23542.html
deccorativo Opublikowano 22 Czerwca 2014 #3 Opublikowano 22 Czerwca 2014 Witajcie, problem jak na zdjęciach. Czy mam z tym walczyć, czy jest sens? Czy wygląda to dobrze? Jedynie to szkoda roślin bo rosły naprawdę dobrze. Proszę o komentarze i pomoc. -- dołączony post: http://zapodaj.net/a3981f85dc6fa.jpg.html -- dołączony post: http://zapodaj.net/5b3f90bf9c838.jpg.html -- dołączony post: http://zapodaj.net/8537572cfe7e9.jpg.html Kolego ty masz dopiero maleńkie początki okrzemek - zobacz moje. Czy wygląda to dobrze - musisz sam sobie odpowiedzieć bo są na tym forum ludzie którzy okrzemki wprost uwielbiają widzą w ich inwazji piękno gór Colorado. A może oni mają rację - jak sobie okrzemki zamienili na sinice. Ja swój pogląd na ich piękno i do czego są podobne już wyraziłem. Jak zapewne wiesz nie są śmiertelne dla ryb ale roślinki mogą zadusić swoim pięknem. Ja na szczęście roślinek nie mam. Walka nie jest trudna ale kosztowna no i czasu trzeba trochę poświęcić. W zależności czy jesteś człowiekiem czynu na dodatek niecierpliwym, czy też raczej wolisz poleżeć sącząc piwko i ci tam okrzemek wisi - to podejmiesz zawsze właściwą decyzję. Same znikną po kilku miesiącach albo +/-roku - dwu więc sam oceń czy jest sens walczyć. Ci co już je dawno dawno temu mieli będą odradzać walkę. Ci co mają teraz w fazie rozwojowej będą zachęcać do walki. Ci co mają w fazie zanikowej bagatelizować temat.
lufa555 Opublikowano 26 Czerwca 2014 #4 Opublikowano 26 Czerwca 2014 Daj sobie spokój z tymi okrzemkami. Jak Ci przeszkadzają to szczoteczka do zębów i ognia. W końcu same znikną.
mathias Opublikowano 26 Czerwca 2014 #5 Opublikowano 26 Czerwca 2014 heheh to jest efekt dosłownie na pół dnia Może to nie ten biotop i część ludzi powie, że to złe, ale najlepszym sposobem na okrzemki i glony są ślimaki Military Helmet. Powiem szczerze,że są niezwykle skuteczne w czyszczeniu. W 240L posiadam ich 10 i generalnie moje akwarium wygląda wciąż jakby było dopiero założone:) Daj sobie spokój z tymi okrzemkami. Jak Ci przeszkadzają to szczoteczka do zębów i ognia. W końcu same znikną.
lufa555 Opublikowano 26 Czerwca 2014 #6 Opublikowano 26 Czerwca 2014 Może to nie ten biotop i część ludzi powie, że to złe, ale najlepszym sposobem na okrzemki i glony są ślimaki Military Helmet. Albo otosek przyujściowy. Też rewelacyjnie usuwają okrzemki. Kiedyś w moim roślinniaku poradziły sobie w jedną noc i żegnaj okrzmko
Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Czerwca 2014 #7 Opublikowano 26 Czerwca 2014 ......tu są dwa zdjęcie które pokazują jak ślimaki Military Helmet radzą sobie z okrzemkami:) http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/glony-i-sinice/military-helmet-filopaludina-sp-53483.html
mathias Opublikowano 26 Czerwca 2014 #8 Opublikowano 26 Czerwca 2014 Dokładnie Andrzeju! Generalnie nie brudzą, są mało widoczne, nie zostawiają jaj, nie rozmnażają się (potrzebują słonej wody do tego) i działają głownie w nocy Uważam, że to najtańszy i najprostszy sposób walki z glonami i okrzemkami. Co prawda są problemy z ich nabyciem, ale nawet we Wrocławiu w Ikola są do nabycia od ręki ......tu są dwa zdjęcie które pokazują jak ślimaki Military Helmet radzą sobie z okrzemkami:) http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/glony-i-sinice/military-helmet-filopaludina-sp-53483.html
Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Czerwca 2014 #9 Opublikowano 26 Czerwca 2014 nie zostawiają jaj ...właśnie jaja zostawiają.Ale i tak się nic z nich nie wylęgnie bo jak napisałeś potrzebują słonej wody:) Ale na okrzemki są rewelacyjne!!! 1
mathias Opublikowano 26 Czerwca 2014 #10 Opublikowano 26 Czerwca 2014 Serio zostawiają? Zobacz... a ja na prawdę nie mam żadnych jaj... Nawet w Ikoli pytałem się chłopaków wczoraj z ciekawości , bo opinie są dwie i też nie zauważyli żadnych jajeczek. Nie zmienia to faktu nic się nie wylęgnie z powodu braku słonej wody. właśnie jaja zostawiają
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się