Guban88 Opublikowano 10 Czerwca 2014 #11 Opublikowano 10 Czerwca 2014 To co miałeś przed malawi było ładniejsze. Może dlatego że niepotrzebnie tyle zielska dałeś i te korzenie. Dał bym jeden gdzieś jak już , a na aranż jak niżej coś ze skał takich masywniejszych a nie płaskich. Malawi musi być surowe , bez roślin i drewna. Pełno skał z efekem głębi na tylnej szybie ( jak dla mnie przynajmniej ) niedoświetlone boki itp. Ale pamiętaj tobie ma się podobać , a mojej opinii nie traktuj źle:) [300] Malawi
Artur1987 Opublikowano 11 Czerwca 2014 Autor #12 Opublikowano 11 Czerwca 2014 Dzięki za komentarze. Zbiorniki roślinne swoją drogą - jest przy nich dużo pracy a został mi jeszcze jeden którego picuję[foto]. Czy ładniejsze roślinne? Dla oka pewnie tak - ale przecież nie zawsze o to chodzi Zbiornik Malawi chociaż wychodzacy poza schemat i nie spełniający być może wszystkich standardów mi się podoba. Prawdopodobnie im bardziej się "wkrece" w temat tym bardziej skręce z aranżacą w wasze opinie. Moje oczekiwania jeszcze ten wystrój spełnia - patrząc na zachowanie ryb im również powinno pasować...
onestone Opublikowano 11 Czerwca 2014 #13 Opublikowano 11 Czerwca 2014 Najbardziej to nie pasują te plywajace pistie czy jak one mają.Reszta roślin względnie ok ale nie w takiej ilości Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Artur1987 Opublikowano 11 Czerwca 2014 Autor #14 Opublikowano 11 Czerwca 2014 Pistie pewnie do odrzutu - dawno jednak przekonalem sie o zbawiennej roli roślin na starcie zbiornika. chociaż to nie dieta typowa dla tych mieszkanców - to podejrzewam , że za miesiąc zostanie samo mikrozorium Światlo też minimalne nie posłuży roślinom. Urozmaicenie diety jednak jest
MavNZ Opublikowano 11 Czerwca 2014 #15 Opublikowano 11 Czerwca 2014 . Ciekawe jak długo utrzymają się te mchy, wyglądają ciekawie. Masz spore te korzenie, kontrolował bym ph. Wcale sie nie utrzymaja. -- dołączony post: Podłoże piasek kwarcowy + piasek koralowy. Po co dwa rodzaje piasku ?
marek_z_81 Opublikowano 11 Czerwca 2014 #16 Opublikowano 11 Czerwca 2014 Wcale sie nie utrzymaja. A kolega stwierdza bo miał czy tak myśli?
MavNZ Opublikowano 11 Czerwca 2014 #17 Opublikowano 11 Czerwca 2014 A kolega stwierdza bo miał czy tak myśli? Jezeli pytasz o Taxiphyllum barbieri to nie ma zadnych szans na utrzymanie , za wzgeldu na to , ze potrzebuje dosc zimnej wody i mocnej filtracji z duzym oswietleniem . Ryby bardzo malo sie beda interesowac , ale warunki zachamuja wzrost i rozwijanie sie gatunku tej rosliny. Moja kobieta ma ten rodzaj mchu i fajnie rosnie przy stosowaniu co2 i przy zupelnie innym biotopie : - Danio Glowlight x5 - Ember Tetra x5 - Albino X ray x5 Do tego rosliny : - Anubias barteri var. 'round leaf' - Bacopa monnieri - Blyxa aubertii - Ceratopteris thalictroides - Elocharis acicularis - Hygrophyla polysperma "ceylon" - Lindernia rotundifolia - Ludwigia glandulosa Prawda jest taka , ze nazywajac potocznie " mech " ogolnie nie ma dobrych warunkow do rozwoju bez Co2 i silnej cyrkulacji wody lub tyko dla Poecilia reticulata zimnowodnych . Thanks,
Artur1987 Opublikowano 11 Czerwca 2014 Autor #18 Opublikowano 11 Czerwca 2014 będzie wegetował podobnie jak pheonix i subwestang - nawet nie chodzi o temperaturę bo w roslinniaku mial się w najlepsze przy 29 stopniach [latem] . załatwi je pH, i brak światła. Dwa piaski - kwarcowy kupiłem, koralowy został z dawnych lat -a do zbiornika gdzie nie mam wapieni itp. jak znalazł
Artur1987 Opublikowano 13 Lipca 2014 Autor #19 Opublikowano 13 Lipca 2014 Po miesiącu małe zmiany w moim zbiorniku. Zgodnie z przewidywaniami po mchach i wątrobowcach zostawały strzępy - nie chcąc syfu w akwarium usunąłem je definitywnie - pozostały mikrozora na korzeniach i one dadzą radę. Przepraszam za jakość zdjęć ale moją cyfrówką więcej nie wycisnę - akwarium jednak na zdjęciach wygląda gorzej niż w realu. Przez ten miesiąc pojawiły mi się sinice - jakoś przez 2 tygodnie od jakiegoś czasu same zanikły. Pasek wciąz w zaskakującej kondycji - akwarium czyszczone co tydzień za pomocą zwykłej rurki którą zbieram syfy i tym samym podmieniam wodę. Oczywiście nie wytrzymałem z samymi Saluosi Doszło 6 maingano gdzie tylko jeden zachowuje się jak samiec... Wśród saluosi jest 6 corali i 5 sztuk odmiany wyjściowej. Co cieakwe wybarwia mi się tylko jeden samiec [coral] - ma on 3 towarzyszy o podobnym rozmiarze ale tamte nie wykazują ŻADNYCH samczych cech... Wśród odmiany wyjśiowej jeden podrostek zachowuje się jak samiec... Raczej nie wierzę że wśród 11 sztuk tylko 2 samce... Czy to możliwe, że już żaden samiec mi się nie wybarwi? Alfa nie jest zbyt agresywny, mimo to wszystkie pozostałe zachowują się jak samice...
eljot Opublikowano 13 Lipca 2014 #20 Opublikowano 13 Lipca 2014 Wśród saluosi jest 6 corali i 5 sztuk odmiany wyjściowej Duży błąd bo będziesz miał bastardy .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się