Tomi86 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 #11 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 W dniu 6.06.2014 o 13:40, marcin1ja1 napisał: Woda badana jest w samej stacji wodociągowej. Wszyscy wiemy jaki jest stan rur w Polsce, więc to co otrzymamy w kranie może się znacznie różnić. Oczywiście woda będzie mieściła się w dopuszczalnych normach. W dużych miastach zazwyczaj woda jest twarda i ma odczyn zbliżony do tego jaki powinien być w akwarium. Jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości lub wodę z własnego ujęcia to bez testów się nie obejdzie. Testy paskowe są dobre tylko, dla wstępnej analizy wody. Kupno zestawu przy Malawi staje się nieopłacalne. Połowa testów i tak jest nie używana a i tak trzeba dokupić 2-3 sztuki. NO2, NO3, NH3/4 i PH to podstawowe testy. Resztę parametrów możesz sprawdzić właśnie paskami czyli KH, GH czy zawartość chloru w wodzie. Witam znalazłem, zestaw JBL Test na pH (3-10), KH, NO₂ (nitriet), NO₃ (nitraat), NH₄/NH₃ (ammonium/ammoniak)en CO₂-. Czy testy będą odpowiednie ? Bo ktoś pisał że set są nie pełne?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Kwietnia 2019 #12 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 CO2 zbędne. PH powinno być do naszego biotopu w zakresie 7,4 - 9,0. 1
Bartek_De Opublikowano 22 Kwietnia 2019 #13 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 CO2 zbędne. PH powinno być do naszego biotopu w zakresie 7,4 - 9,0. Andrzeju zwróć uwagę na zawartość, nie ma tam testu na CO2, oznaczenie na walizce informuje o tabeli do zapisu wartości CO2. Mam dokładnie ten sam zestaw (zdjęcie). Co do pH to tak jak napisałeś, wystarczy jak kolega dokupi uzupełnienie 7,4-9,0. Dodatkowo przydałby się jeszcze test PO4Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Kwietnia 2019 #14 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 Faktycznie...zasugerowałem się zdjęciem walizki. Ale fakt faktem , że ten test na CO2 jest u nas zbędny ( to info na wszelki wypadek dla kolegi autora tematu). 1
Bartek_De Opublikowano 22 Kwietnia 2019 #15 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 Faktycznie...zasugerowałem się zdjęciem walizki. Ale fakt faktem , że ten test na CO2 jest u nas zbędny ( to info na wszelki wypadek dla kolegi autora tematu).Jak najbardziejWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
anutemix Opublikowano 22 Kwietnia 2019 #16 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 (edytowane) 8 minut temu, Bartek_De napisał: Andrzeju zwróć uwagę na zawartość, nie ma tam testu na CO2, oznaczenie na walizce informuje o tabeli do zapisu wartości CO2. Mam dokładnie ten sam zestaw (zdjęcie). Co do pH to tak jak napisałeś, wystarczy jak kolega dokupi uzupełnienie 7,4-9,0. Dodatkowo przydałby się jeszcze test PO4 Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka Bartek takie pytanie po co test na Po4? pewnie wiesz że fosfor nawet jak masz 5.0mg/l to czy ludzie czy ryby sobie z tego nic nie robią a raczej więcej nikt w baniaku nie ma więc myślę że jest zbędny. Edytowane 22 Kwietnia 2019 przez anutemix bład
Bartek_De Opublikowano 22 Kwietnia 2019 #17 Opublikowano 22 Kwietnia 2019 Bartek takie pytanie po co test na Po4? pewnie wiesz że fosfor nawet jak masz 5.0mg/l to czy ludzie czy ryby sibie z tego nic nie robią a raczej więcej nik w baniaku nie ma więc myślę że jest zbędny.Choćby po to, żeby wiedzieć czy mamy szansę na wyhodowanie sobie glonów zielonych czy pięknych sinicWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się