Skocz do zawartości

Moja "dwumetrówka"


Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba. Zabudowa okej, jest względnie wysoko, te 3/4 wysokości na skraju. To sprowokuje ryby do pływania także w wyższej partii zbiornika, nad kamieniami. Jak zasypiesz piaskiem, zalejesz wodą (kamień nabierze głębi) to zacznie jeszcze lepiej wyglądać. Jak styropian od przedniej szyby masz centymetr luba dwa, to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki : w końcu znalezc odpowiedni piasek , możne ktoś coś ? jakieś namiary? i zasypać baniak. W międzyczasie dokończyć narurowca , zasypać go mediami ( biobale ??? ceramika??? co myslicie ??? FBF planowany) , ogarnac elektryke , następnie zalac woda niech sie baniak stabilizuje. Mam zamiar dolewac wode z podmianki z działającego baniaka , a pod koniec przerzucić kubła z biologią do nowego. W czasie dojrzewania bede pracował na pokrywa i oswietleniem. Pomysł jest taki żeby pokrywe zrobic z czarnego plexi i tu pytanie 5mm będzie ok? Mam w okolice firme ktora zajmuje sie wytwarzaniem i obróbka plexi wiec poskładają mi wszystko co trzeba. Oświetlenie : i tu bede liczył na przetarte szlaki w temacie LED ;) na końcu po przeprowadzce przeniosę hydroponikę. Jakies sugestie ;) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4mm pleksi na przykrycie, spoczywa sobie na wzmocieniach i na 60cm potrafi się nieźle wygiąć. Opanowałem to dopiero po uzbrojeniu formatek o 8 mm profile aluminiowe na krawędziach. Jeśli pokrywa z poliwęglanu to stawiał bym na minimum 8 mm ,

a i tak wolałbym z pcv . Poliwęglan jest kruchy i pęka przy byle naprężeniu .

Do korpusu na biologa albo Matrix albo piasek na FBF , innego sensownego medium przy takiej pojemności korpusa nie widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie , nie mogę nigdzie dostać odpowiedniego piasku. Szukam w betoniarniach , żwirowniach , składach budowlanych i marketach budowlanych, wszedzie jest albo za drobny lub szary i zółty. W sklepach zoologicznych chcą majatek i w dodatku jak jest to nie do konca taki jaki mi odpowiada. Szukam 100 kg jasnego piasku powyzej 0,5mm do 1,2mm . Owszem, jest na allegro ale poza moim zasiegiem a za transport wyjdzie wiecej jak za piasek. Jestem z Bytomia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam 100 kg jasnego piasku powyzej 0,5mm do 1,2mm


... w Obi jest 25 kg za chyba 7 zł /25kg w gradacji której szukasz. On jest na pierwszy rzut oka trochę żółty ale w wodzie przy np. moim oświetleniu Power Glo wygląda jasno..Tak jak na zdjęciu w stopce czy na filmiku.I weź właśnie pod uwagę to ,że oświetlenie będzie miało bardzo duży wpływ na kolor piasku w zalanym akwarium.

-- dołączony post:

https://www.google.pl/search?q=piasek+kwarcowy+z+obi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=bmmsU-bnBeHm4QTO8oDQAQ&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1024&bih=605#facrc=_&imgrc=JM52Je9JH3-j3M%253A%3BP70AAetmsJllQM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg97.imageshack.us%252Fimg97%252F5561%252Fdsc0063mk.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.apisto.pl%252Ffa%252Fprintview.php%253Ft%253D7510%2526start%253D0%3B800%3B531


o ten piasek mi chodziło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem go pod uwage , ale jak przywiozłem troche w kubku i porównałem z piaskiem w aktualnym baniaku to kiepsko mi to wyglada , choc ten z aqua nie nalezy do bardzo białych. Test porównawczy w kubku zalanym woda. Góra mój z aqua dół Kraisel.

post-9886-14695717783693_thumb.jpg

post-9886-14695717785489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.