Skocz do zawartości

Moja "dwumetrówka"


Rekomendowane odpowiedzi

Co do piasku to też mam ze żwirowni. Jako że kupuję do firmy większe ilości to za 1 tonę płacę coś koło 12zł :) lepsze to niż woreczki z zoologa za 3 złote/2kg.


Co do narurowca to wydaje mi się, że kranik spustowy powinien być za pompą a nie przed. Teraz będziesz skazany na spuszczanie wody siłą grawitacji. Podmiana 100 litrów trochę potrwa. Ja jak mi się układ zapowietrzy to korpusy normalnie odpowietrzam odpowietrznikami, ale czasami jak przy podmianie zapowietrzy mi się pompa to robię taki myk, że wyłączam układ z sieci i nalewam wężem w układ. Pompa odpowietrzona i układ działa dalej.


Sznurków nie używam od dawna. Bardzo dławiły przepływ na tej pompie co masz ( też mam taką ). Teraz używam gąbek do sumpa bardzo drobnych. Pociąłem je na płaskie duże powierzchnie. Gąbki płuczę raz w miesiącu, przepływ nie spada a i woda kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa jak montujesz gąbki w korpusie ja na rurkę 3/4 ponawiercaną nakładam tak jak sznurek tylko że ścianka gąbki trochę mała około 2, 5 cm i woda trochę mętna była . Teraz mam jedną gąbke i jeden sznurek . Wydaje się ok ale ciekaw jestem jak ty masz te gąbki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do narurowca to wydaje mi się, że kranik spustowy powinien być za pompą a nie przed


Przed ponieważ odpowietrzasz układ za każdym razem bez żadnego ewentualnego zapowietrzania. Co do tych odpowietrzników na korpusach to jeden ze sprzedawców mojemu koledze powiedział, że on tego nie sprowadza do sklepu bo była masa reklamacji na te odpowietrzacze( ciekły z czasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych odpowietrzników na korpusach to jeden ze sprzedawców mojemu koledze powiedział, że on tego nie sprowadza do sklepu bo była masa reklamacji na te odpowietrzacze( ciekły z czasem).

Czy ja wiem, w pracy mam kilka systemów odwróconej osmozy, a także pełno tego ustrojstawa podłączonego do zmywarek,autoklawów itp. itd.,ale nigdzie przeciek nie nastąpił na odpowietrzniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wypociny :

Styropian docięty i lekko podklejony do dna.

Grzebień komina home made ;) zrobiony z tacki skrzynki narzędziowej (elastyczny , wytrzymały plastik dający sie obrobić no i czarny) zakupionej podczas likwidacji sklepu Nomi za całe 32 grosze 2 szt. Wklejone na sylikon (nadmiar wyczyszczę po zaschnięciu ;))

post-9886-14695717594761_thumb.jpg

post-9886-1469571759671_thumb.jpg

post-9886-14695717598988_thumb.jpg

post-9886-1469571760096_thumb.jpg

post-9886-14695717611458_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem gąbki "walce" gęste. Okroiłem je do wielkości średnicy puszki:

http://www.woda.com.pl/index.php?p283,fceb10-pusty-wklad-10-cali-obudowa-do-zasypania-zlozem

i działa jak należy. A teraz watolinę kupioną na metry upycham na maksa w taką puszkę. Przepływ nie spada ale na watolinie trochę woda robi sie mętna. Lepsze gąbki lub sznurek oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory w narurowcu zmontowane wiec przyszła pora na sprawdzenie szczelności. Sprawdzenie przeprowadziłem poprzez włozenie modułu narurowca do brodzika i podłączenie węża dopływowego z pralki do narurowca oraz napełnienie go woda z sieci wodociągowej. Niestety testy nie wypadł pomyślnie , dwa korpusy delikatnie przepuszczały a trochę większa nieszczelność okazała sie przy połączeniu nibco-przejściówka mosiądz do pompy. Korpusy uszczelnione natomiast przejscówka wymaga duzego klucza ktorego aktualnie nie posiadam. Kolejny test najprawdopodobniej w pon. W międzyczasie po dwóch dniach moczenia serpentynitu (77kg wiec w dwóch turach) wyszczotkowaniu i sparzeniu gorąca woda, przeniosłem kamienia do poczekalni w aqua i w przypływie weny będę próbował coś z tego sensownego ułożyć .

post-9886-14695717647418_thumb.jpg

post-9886-14695717649324_thumb.jpg

post-9886-14695717652441_thumb.jpg

post-9886-14695717658248_thumb.jpg

post-9886-14695717662347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję postawienie w pionie kamienia z prawej strony, w takiej konfiguracji jest trochę za płasko. Widziałbym tez jakiś wyższy z drugiej strony akwarium. Gdy nasypiesz piasku, kamienie będą wydawały się jeszcze niższe niż teraz. Ja układam też kamienie na sobie, robiąc z nich coś wyższego, jednak trzeba pamiętać by była to stabilna konstrukcja. Wyznaję zasadę, że jeśli ja tego ręką nie ruszę to ryba tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.