Januu Opublikowano 19 Maja 2014 #1 Opublikowano 19 Maja 2014 Akwarystyką zajmuję się od 5 lat. Teraz zachorowałem na Malawi. Docelowo chcę postawić większy zbiornik, ale uczę się na małych błędach i na razie odpalam 126l. Opis akwarium: Kształt: profil Filtracja: Zewnętrzny filtr Eheim 2426 Filtr wewnętrzny Aquael Fan-3 Plus Ogrzewanie: Grzałka Aquael 150W. Oświetlenie: Oświetlacz LED COB 10W, Listwa LED RGB 66cm Temperatura: 26 stopni Woda: Kran Parametry wody: (wg testu paskowego JBL'a) pH 7,8 (podniesione sztucznie sodą oczyszczoną oraz grysem koralowym w filtrze). KH 5 GH 15 NO2 0 NO3 25 PO4 <0,05 (test kropelkowy JBL'a nie wykrywa, nie barwi się w ogóle) Tło: Łupek naklejony na plexi Roślinność: Brak Nawożenie: Brak Pokarm: Tropical Bio-Vit Tropical Spirulina płatki 36% Tropical Vitality&Color - raz na kilka dni szczypta Obsada: Harem 6+1 Pseudotropheus Saulosi Aktualne foto: Samiec Alpha:
eljot Opublikowano 19 Maja 2014 #2 Opublikowano 19 Maja 2014 Fajne szkiełko, pomyśl nad pokarmami firm OSI Dainichi czy NatureFood, będziesz zadowolony jak i twoje ryby.
Rafał77 Opublikowano 20 Maja 2014 #3 Opublikowano 20 Maja 2014 Bardzo ładny zbiornik, wygląd robi wrażenie. Jak dla mnie fajne tło:p
Kriso Opublikowano 20 Maja 2014 #4 Opublikowano 20 Maja 2014 Dobry przykład na to że mały zbiornik tez można fajnie zaaranżować . Powodzenia
deccorativo Opublikowano 20 Maja 2014 #5 Opublikowano 20 Maja 2014 No i prawie nic nie wiesz o swojej wodzie poza PO4 i w przybliżeniu twardościach. Testy paskowe JBL 6in1 szczególnie w Malawce są za mało dokładne a co zatem nieprzydatne. Baniaczek moim zdanie bardzo sympatyczny szczególnie te klejone łupki mnie fascynują.
stan Opublikowano 20 Maja 2014 #6 Opublikowano 20 Maja 2014 Baniaczek jak na taki litraż wyszedł Ci bardzo fajnie. Dwie uwagi to układ piszemy 1+6 czyli wpierw samce potem samice i druga to to, ze zdjęcia wynika że raczej masz pseudotropheusa saulosi coral , a nie czystego saulosi ;-).
brazylia Opublikowano 20 Maja 2014 #7 Opublikowano 20 Maja 2014 ze zdjęcia wynika że raczej masz pseudotropheusa saulosi coral , a nie czystego saulosi ;-). Po czym to stwierdziles, jezeli mozna wiedziec? Nie zebym sie czepial, ale "coral" jest bardziej pomaranczowy, a tutaj IMHO samice sa zolte. Nie jest to moze "czysta zolc" ale tutaj moze byc juz winna swiatla, zdjecia, czy tez ktorego to pokolenia sa ryby. Samiec widoczny w tle tez ma "ladne" paski co nie jest domena u samcow saulosi "coral"
stan Opublikowano 20 Maja 2014 #8 Opublikowano 20 Maja 2014 Popatrz na samca, a dokładnie ilość i gęstość pasków na ciele. A kolor samic no cóż WB aparatu może zdziałać cuda przy takim niebieskim oświetleniu.
CoolPhone Opublikowano 20 Maja 2014 #9 Opublikowano 20 Maja 2014 To nie dział identyfikacji w galerii tak kwestią przypomnienia Nieduży litraż, ale bardzo udana aranżacja. Cieszy oko.
stan Opublikowano 20 Maja 2014 #10 Opublikowano 20 Maja 2014 Sopko kulfoniasty ! Kolega chwali się baniaczkiem i obsadą więc wyraziłem swoje odczucia ;-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się