Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co jest z tym dostawianiem się piasku pod kamienie??? Chodzi o to, że może porysować szkło a w konsekwencji spowodować pęknięcie? Ja chcę na dno położyć płytę pcv i na nią kamienie i piach. Czy w takim układzie lepiej przykleić płytę sylikonem do podłoża tak, aby nie dostawały się pod nią ziarenka piasku? To by była cenna informacja.

Opublikowano

Chodzi o to że gdy kamienie stoją niestabilnie podtrzymywane przez piach, ryby mogą go podkopać i będzie bum. Tak jak planujesz zrobić jest ok. tylko pamiętaj że "konstrukcja" powinna stać stabilnie przed wsypaniem piachu.

Opublikowano
Chodzi o to że gdy kamienie stoją niestabilnie podtrzymywane przez piach, ryby mogą go podkopać i będzie bum. Tak jak planujesz zrobić jest ok. tylko pamiętaj że "konstrukcja" powinna stać stabilnie przed wsypaniem piachu.


Czyli jednak kleić pcv całą powierzchnią do dna. Na pewno będą jakieś mikro-ruchy np: przy przestawianiu kamieni "bo coś mi nie będzie pasowało".

Opublikowano
A po co kleić, wystarczy jak położysz na całości.


Ale ten piach jest tak drobny, że zawsze może się wcisnąć... tak mi się wydaje. W jednym zbiorniku mam piasek i na nim kamienie bez żadnej podkładki i nic się nie dzieje, ale kamienie ważą max po 0,5 kg, a ryby pod nimi kopią dopóki dopóty z kamieniem nie zjadą do samej szyby. W tym docelowym położę kamulce o wadze od 10 do 20 kg i to już pewnie może być różnica.

Opublikowano

po primo - osuwający kamień może przewrócić się na kopiącą rybę - efekt? - zgon.

po drugie primo - mając drobinki piachu między szkłem a powierzchnią kamienia dojść może do pęknięcia dna (duży nacisk na malutką powierzchnię) - efekt? - woda na podłodze i jak nie zareagujesz w porę zgony.

Dlatego zawsze doradzam przy dużych kamieniach, aby ułożyć je na czymś miękkim aby nie dochodziło do naprężeń i nacisków na linii kamienie-dno.

Opublikowano

Styropian i na to duże kamienie małe można na piachu. ja mam takie 20 kg konstrukcja stoi stabilnie na styropianie piasek nasypany i ryba nie jest w stanie tego ruszyć

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.