Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

No to mam i ja ;-),

NO3 po piątkowej podmianie ok 20. Absorber został wstępnie sformatowany solanką i wyplukany kranówką, teraz jest już w kaseciaku ustawiony na minimalny przepływ.


04-11-2014 NO3 wypływające z absorbera 0 NO3 w zbiorniku na razie bez zmian - przynajmniej optycznie nie widzę różnicy.


Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj zakończyłem,montaż absorbera i zainstalowałem go w akwarium( znaczy poza akwarium znajduje się kolumna z Purolitem). Przepływ ok. 5 l/h.W laboratorium przeprowadziłem analizę N03 i nowe złoże zbiło z ponad 16mg/l wody wodociągowej,na poniżej 1 mg/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Dziś mija piąty dzień absorbcji No3 , niestety dziś dopiero otrzymałem testy .

Tak więc start z poziomu ok 45-50mg No3, dziś o mało nie przedobrzyłem około 7mg !

9c1523bdb611922d.jpg

Od lewej próbka kontrolna ( ślepa ) następna 1mg z absorbera i około 7mg z akwarium.

427e311e18f5241f.jpg


Kilka zdań na temat działania , działa jak Henio mówił samurajskie cięcie bez śladów ;-) trzeba naprawdę ostrożnie. Do dziś złoże zabsorbowało około 30g No3 i dalej tnie prawie do zera. Woda KRYSZTAŁOWY KRYSZTAŁ NA KRYSZTALE PCHANY KRYSZTAŁEM ;-). Żona stwierdziła że rybki są w kosmosie i lewitują . Naprawdę nie ma wody w akwarium czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Dodatkowe spostrzeżenie to wizualna zmiana temperatury barwy światła na zimniejszą .

Dzięki Heniu za mega patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@py1szczak2 - Piotrze masz duży baniak z ok 500l wody , jeśli po dwu dniach z bloku płynie 0 a w baniaku nic nie zmalał poziom NO3 to znaczy że masz za wolny wypływ - zwiększ go tak do 10-20 l/h i pomierz NO3 za dwa dni znowu. Zdaje się że mocno ścisnąłeś gąbeczki w bloku - może mało wypływa. Podsuń szklankę i zobacz w jakim czasie ją napełni . 5 szklanek to litr więc wyliczysz wypływ z bloku.

Przypominam uprzejmie wszystkim Smerfom Blokowcom o konieczności zwalenia także fosforanów by po zachwytach nad wodą kryształ do kwadratu z NO3 jednocyfrowym nie napadły was za jakiś czas cyjanobakterie.;) powoli ale trzeba to także zrobić.


Ja już od kilku miesięcy tym się cieszę a teraz tym bardziej jak i wy się cieszycie.:D


Nie żegnam się z wami ale właśnie zdecydowałem że idę w morski biotop, więc będę tu rzadziej co wielu zapewne ucieszy:D


PS identyczne wrażenie.

Przecież pisałem że mam wrażenie jakby ryby wisiały w próżni.

Jeszcze jedno bardzo istotne.

TERAZ KAŻDY ZOBACZY RÓŻNICĘ MIĘDZY SZYBĄ OPTI- WHITE ( OW ) A ZWYKŁĄ FLOAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też Henry polecał nieco wolniejszy ale za to dłużej działający i zdecydowanie tańszy preparat na Fosforany:

JBL PHOSEX ULTRA ______ WKLAD USUWA PO4(fosforany) (4721894613) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/47/21/89/46/4721894613@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@47/21/89/46@@AMEPARAM@@4721894613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- dołączony post:

Może trochę nie na temat ale znalazłem na reefie nie jeden post o mega skuteczności preparatu microbe lift phosphate remover nazywany potocznie atramentem. W morszczakach sobie chwalą to ustrojstwo, że skutecznie obniża poziom PO4 w akwarium. Preparat do wlewania do słupa wody, wiąże PO4 w wodzie.

Z drugiej strony absorber PO4 JBLa też wygląda obiecująco. Dwa opakowania JBLa władowane do korpusu powinny usuwać PO4 z akwarium 500l przez około 6 miesięcy.



Jako że ma wolny korpus pujdę w preparat od JBLa , zdecydowanie większe możliwości i dla roślinki coś zostanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.