Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

On nie ma wzmocnienia :)

Ąle jest opaska cos jakby wzmocnienie tylko węższe. Jeśli jest pod lustrem wody to trzeba trochę zmodyfikować filtr. Mogę przygotować szkic jak ja bym to widział tak żeby kaseciak nie odstawał od tylnej szyby. Potrzebuję tylko fotkę żeby dokładnie zobaczyć jak wygląda ta opaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość musiała by mieć 10 mm, ale chyba po prostu zrobię nieco dłuższe boki tak by wystawały i wyprofiluje krawedzie pod opaske. Ale na te przyssawki to robicie normalne otwory w kasecie pod nie? To nie zaburza pracy filtra?


Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na te przyssawki to robicie normalne otwory w kasecie pod nie? To nie zaburza pracy filtra?


Ja dopasowałem rozmiar otworów tak, że przyssawki montowałem w nich na wcisk, więc nie miały prawa w jakikolwiek sposób wpłynąć na pracę filtra.

-- dołączony post:

Grubość musiała by mieć 10 mm, ale chyba po prostu zrobię nieco dłuższe boki tak by wystawały i wyprofiluje krawedzie pod opaske.

Też dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem sobie nowego kaseciaka, ale w wersji narożnej , może kogoś zainspiruje do zrobienia czegoś podobnego lub udoskonalonego :) Skimer jest w komorze pompy, bo tylko tam działa dobrze z powodu różnicy poziomów, będzie tam jeszcze wklejona taka mała , wyciągana szufladka z gąbką :)

post-15858-14695724335_thumb.jpg

post-15858-14695724335483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcje podobne do kaseciaka funkcjonują pod niemiecką nazwą Mehrkammerinnenfilter innefilter. Zastosowany w malawi wygląda tak http://www.einrichtungsbeispiele.de/big-bang-malawi-von-ajakandi_31350.html

http://www.ajakandi.de/index.php?option=com_content&view=article&id=332&Itemid=572

Kolejna ciekawostka w temacie napędu

HMF%20rear%20view%20and%20front%20view.png

http://fish2water.co.nz/hamburg-matten-filter.php

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę zrobić nowego kaseciaka -to już będzie trzeci.Dwa pierwsze działają w sposób tradycyjny - rysunek z lewej.


Myślę ,żeby kolejnego kaseciaka wykonać wedle szkicu z prawej+3D:D


Zakładam ,że filtr będzie można czyścić rzadziej od klasycznego układu (pompa będzie zawsze w wodzie),jednak mam wrażenie ,że

filterek będzie działał gorzej bo przez gąbki pionowe wodę będzie przeciskał tylko napór wody z akwarium.

Jest jakiś błąd w takim myśleniu

Swoje filtry kleję ze szkła więc nie mogę sprawdzić doświadczalnie -za dużo roboty.

post-15563-14695724526028_thumb.jpg

post-15563-14695724530891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą komorę zrobiłbym pustą z naciętymi kratkami na wlot wody, a gąbki do drugiej, bo w takim układzie cały syf będziesz miał przylepiony do czoła i gdy będziesz wyciągał gąbki , część z powrotem wyląduje w akwa .... co do naporu wody to wszystkie te filtry działają w ten sposób, może poziome gąbki równomierniej się zabrudzają


ja tak widzę ten Twój filtr

post-15858-14695724531336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjęciem gąbki zaślepiam otwór w przednim panelu.

Komora śmieciowa odpada,mam akwaria roślinne i małe stworki,młode krewetki.Szczeliny musiałby być naprawdę mikrych rozmiarów ,ale wtedy i one mogłyby się przytkać

Filtry są wklejone w dno akwarium ,więc muszę mieć wysoki dolny panel,żeby odseparować podłoże.Dlatego koncepcja pozbycia się przegrody za grzałką odpada -zwiększa martwą powierzchnię filtracyjną gąbki (fioletowy kolor)



co do naporu wody to wszystkie te filtry działają w ten sposób' date=' może poziome gąbki równomierniej się zabrudzają[/quote']

Czy tak jest na pewno? Filtr z lewej (post #788) zasysa wodę wspomagając napór tej z akwarium,natomiast filtr z prawej odsysa tylko to co napór wody z akwarium przeleje do komory pompy.Czy więc filtr z przelewem do komory pompy nie będzie miał mniejszego zasysu?

Nie traktuję tego jako pewnik ,dlatego pytam i deliberuję w tym temacie:)

post-15563-14695724531945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.