Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sprzedałem Filtr JBL'a więc już nie mam wyjścia. Robię kasetę :D
Właśnie dzwonił stolarz, że stelaż został już obity i odbieram o 15.00 więc od poniedziałku działam z Malawii :D:D:D

A czym się różni Jebao DCS od DCP itp... Któraś lepsza?

 

Edytowane przez Grz3si3k91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje podnoszeniem slupa wody i mozliwosciami regulacji dct dcs 4000 ma od 2800 do 4000 a dcp ma wiekszy przedzial regulacji od 30 do 100% czyli od 1700 do 5000 Tylko dct i dcs wystepuje w parzystych liczbach 4000,8000,.... a dcp 3000,5000...Wychodzi na to ze dcp jes praktyczniejsza pompa bo mozna ja zastosowac w 370 jak i 720l.

Edytowane przez RavenPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję budowę kaseciaka w akwarium 240l 120x40x50.  

Przeglądam ten wątek, ale trochę się już pogubiłem.

Czy ktoś mógłby przedstawić swoje sprawdzone rozwiązanie do 240l.

Mile widziane wymiary,  pompa, a już pełnym sukcesem byłoby podanie wymiarów formatek :)

Wiem, że na pierwszej stronie jest uniwersalny projekt, ale niektórzy stosują trochę mniejsze wymiary tych filtrów i ja też chciałbym ograniczyć wielkość zajmowanego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, geralt napisał:

Czy ktoś mógłby przedstawić swoje sprawdzone rozwiązanie do 240l.

Mile widziane wymiary,  pompa, a już pełnym sukcesem byłoby podanie wymiarów formatek :)

Dokładniej Ci opisałem na PW, a tu zamieszczam widok dna z wymiarami, wysokości i tak dobierasz indywidualnie. Jest to mini kaseciak bez miejsca na dodatkowe media takie jak żywice jonowymienne, ale jego zaletą jest to że zajmuje bardzo mało miejsca. W kaseciaku jest miejsce na grzałkę (za komorą gąbki). Napędzam go pompą:
Marka: ATMAN
Model: AT-306
Moc/Przpepływ: 35W / 2000L/H

 

Kaseciak do 280 Perła 3.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznając się z tematem biorę się jutro za kasetę.

Zamawiam pompę Jebao/Jecod DCP-5000. Kasetą będzie miała komorę:

1. Śmieciową (0,5cm) ?
2. Gąbki (5cm) ?
3. Grzałka (3cm) ?
4. Pompa ???
Mogę prosić o pomoc w wymiarach komór dla pompy, której wymiary to 196x104x163 mm nie wiem jaki luz zostawić pompie i też zastanawiam się jaki wymiar powinna mieć gąbka. Pod pompą znajdzie się 1L JBL Micromec (kulki).

 

Akwarium o wym.: 180x50x60h (540l). Kaseta ma być na tylnej szybie akwarium z prawej strony. Wylot pójdzie wzdłuż bocznej szyby na lewą stronę akwarium a z drugiej strony falownik?  

Edytowane przez Grz3si3k91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.