Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
10 minut temu, Scoby napisał:

Tak też myślałem, ale kto pyta nie błądzi ;)

OK to jest poprawiona wersja:

fk1.jpg

Starałem się uwzględnić wszystkie uwagi, ale nie wiem czy mi się udało ?

Cały czas się też zastanawiam czy go nie odchudzić i zamiast głębokości 125 zrobić połowę. Tylko wtedy będzie mniejsza powierzchnia gąbek.

 

OT: Spodobało mi się te projektowanie 3d ;)

Skimer możesz sobie darować chyba, że jaki dodatkowy zasys. Nie jestem pewna czy te 2 poziome szczeliny będą wystarczające.

Opublikowano

Skimmer musi być w komorze pompy bo jedynie tam będzie działał ze względu na niższy poziom wody. Skimmer wcinasz dopiero po włożeniu kaseciaka do wody i nie grzebień taki jak na zdjęciu a jeden ząbek 0,3 cm i głęboki na tyle aby był pod wodą i pracował jak należy.

Opublikowano

Otwory zasysu muszą być pionowe - zrób, wsadź do baniak i obserwuj to zobaczysz dlaczego, ja proponuję sklej standard, zobacz jak to działa i zaprojektuj wtedy swojego super unowocześnionego :)

 

Opublikowano

A jest jakiś standard do 112 ? z Grzałką w środku ?

Nie chce super unowocześnionego, ale ten który tu deccorativo dał do 112 raz że nie widziałem tam skimera (mogę się mylić) a zależy mi na nim, a dwa że nie ma tam grzałki a również chciałbym ją schować.

Opublikowano
20 minut temu, Scoby napisał:

A jest jakiś standard do 112 ? z Grzałką w środku ?

Nie chce super unowocześnionego, ale ten który tu deccorativo dał do 112 raz że nie widziałem tam skimera (mogę się mylić) a zależy mi na nim, a dwa że nie ma tam grzałki a również chciałbym ją schować.

Nie wiem czy to standard ale na pewno mój standard do baniaka 54-112l .

Seba jestem pewien że nawet jak Plezi zrobi te standardy i wkleisz na pierwszych postach w dziale DIY czy Woda to i tak będą robili swoje nieudolne wersje zanim oprzytomnieją

Scoby jesteś mocno wkurzający gościu :Dalbo ślepy.:(

wejdz w tym temacie na post #1  i obejrzyj obrazki i nawet masz formatkę tła do 112l podaną i gąbki Azoo te same a to czy przykleisz ten swój kaseciak 5cm nad piaskiem czy od dna , czy w rogu czy po środku to dalej będzie standard.

tu masz taki w 54l  - widzisz grzałkę ?? a skimmer to ten wycięty ząbek do komory pompy i zapewne zauważysz też magnes który całe to kaseciako-tło trzyma do szyby by samo nie wypłynęło

ATT01001.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.