Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No to co by był pkt 2 to zaletą jest kultura pracy, nie buczy.
Co do pkt. 4 to u siebie zaobserwowałem właśnie mniejszą płochliwość przy odpalaniu niż np. turbo 2000.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

ten p.4 to się nazywa miękki start pompy - rusza powoli stopniowo zwiększając obroty bez nagłego stuknięcia wirnikiem i uderzenia wody wylatującej więc ryb nie stresuje, ale jak poczują cyrkulację i ruch wody to oczywiście - radocha i podniecenie a to nie jest stres.

dodam dwa kolejne punkty

- pompa się sama wyłącza przy braku wody

- pompa się sama wyłącza jak coś wpadnie i zablokuje wirnik .

Natomiast jak najbardziej zgadzam się z Darkiem że kaseciak pozwala na ogromną energooszczędność z tej racji że filtrację robi grawitacja zupełnie za darmo.

pompa służy tylko do swobodnego a więc z najmniejszymi oporami przelewania wody z naczynia A do naczynia B.

Niestety nie mam pomp DCT ale mam coś firmy Jebao.

Cała moja filtracja w akwarium czyli mech/biolog/cyrkulacja/usuwanie NO3/klarowanie wody - chodzi na  realnych mocach mierzonych watomierzem

2x Hydor Pico 1200 7W  - w realu 2x 5,7W

Jebao WP25 na 1 biegu - 8,2 W

HJ414 na bloku Purolite - 2,7W

Sumarycznie - 22,3W mierzone watomierzem.

Opublikowano

DCT 4000 w stosunku do At 306 ma jedną jak dla mnie po za ceną wadę,a mianowicie gabaryty.Ma w swoim akwarium kasetę(nie dawno zrobiłem) w minimalnej wersji,bez żadnej komory na Purolite,a i tak moim zdaniem to jest spore pudło w akwarium.Oczywiście można to maskować w rożny sposób,ale objętości przez to nie zmniejszymy:).

Opublikowano

Ostatnio zrobiłem sobie kasetę i wynikł pewien problem.A mianowicie taki że mam drobny piasek i gąbka mi się zapycha a przez to spada ilość wody w komorze pompy bardzo drastycznie już po kilku dniach.Jakieś rady?Za bardzo nie chce mi się wymieniać całego piachu w akwarium.

Opublikowano

Jedyne znaczenie ma to takie, że jak dasz na nóżkach to stworzysz rodzaj groty gdzie na pewno jakiś pyszczak się zadomowi, jeśli postawisz podstawą na dnie to zasys będzie siorbał piasek, więc nie na dnie tylko raczej na płaskim kamieniu, mam tak w 280l. nieduży płaski kamień który ładnie dopasowałem do rogu akwarium, na nim kaseciak i mała grotka się stworzyła. 

Opublikowano

Ale dla wersji stojącej podstawą na dnie można zrobić zasys wyżej i wtedy piasku nie będzie zbierał. Takie rozwiązanie miałem na myśli tylko tego nie napisałem.

Opublikowano

Teoretycznie tak, ale ale to i roboty więcej a potem przy wyjmowaniu kasety piach Ci podejdzie pod dno i będzie wyżej, a kamień to kamień. I tak jak piszę jak dasz kamień mniejszy od kasety to spełni swoją rolę i dodatkowo powstanie mała grota.

Opublikowano

Chciałbym wykorzystać jeden z projektów zamieszonych i na tym forum i poddać go lekkiej modyfikacji. Filtr będzie funkcjonował w zbiorniku 121x41x55.

Mam już pompę AqC2000 i chciałbym ją wykorzystać.Na poniższym rysunku kaseciak ma długość 22 cm. Dobrze byłoby gdyby była możliwość skrócenia tej długości do 20,5 cm.

W związku z powyższym mam jeszcze kilka pytań:

1. Jak powinna być ułożona pompa AqC2000 ? Powinna stać w pionie z zasysem w dół ?

2. Do czego służy wąska przestrzeć pomiędzy gąbkami a ścianą filtra ?

3. W którym miejscu najlpeij wyciąc otwory w celu dodania funkcji skimmera ?

4. Czy gąbki ppi45 kupujecie pod wymiar czy docinanie ?

5. Czy wymiary na poniższym rysunku to są wymiary wewnętrzne komór (nie uwzględniające grubości pcv 3mm) ?

864ec3e74e7ccc17med.png

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.